Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ha a kamilla teára nem vagyok...

Ha a kamilla teára nem vagyok érzékeny, akkor a cickafarkra sem lehetek? Hiszen az is fészkesvirágzatú.

Figyelt kérdés
2013. jan. 3. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Az még nem biztos, hogy arra sem vagy allergiás.

Cickafarkot nem ihatsz, ha ösztrogén dominanciád van, mert fitoösztrogéneket tartalmaz.

2013. jan. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És azt honnan tudom meg, hogy az van-e?
2013. jan. 7. 00:10
 3/9 anonim ***** válasza:

Leginkább egy hormonvizsgálattal.

A tüneteinek felsorolását itt megtalálod:


[link]

2013. jan. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Na most némely tünet van nekem, de igen kis mértékben, a legtöbb viszont egyáltalán nincs jelen nálam. Vérvételen voltam egy éve, a hormonszintem jó volt, a pajzsmirigyemmel volt egy kis gond, de annyira kicsi volt az eltérés, hogy azt mondták erre nem kell gyógyszert szednem. Nagyon jó lenne, ha most már tényleg állástfoglalnának abban, hogy miómára lehet-e a cickafark teát inni, mert csak ellentétes véleményeket olvasok. Többek között egy nőgyógyász is azt mondta lehet inni, megállítja a növekedést. Gyuri bácsi is javasolja a cickafarkat, gondolom azért ő sem egy hülye ember. Valamivel alá kellene már támasztani ezeket a tényeket, mert most valaki mondja, vagy valahol olvasom, hogy nem lehet inni, máshol meg azt, hogy igen, persze mindenki a saját maga meggyőződésében hisz. Egyébként harmadik reggel iszom éhgyomorra, és az eddig, menzesz előtt felpuffadt hasam alább hagyott, nem feszít, és betudom húzni. Most nem azt állítom, hogy ettől, de ilyen még nem volt. Egyébként mindenki csak a műtétet szajkózza itt, nem fogom magam feleslegesen vágatni, vagy kipakoltatni, főleg, hogy még nem is szültem, pláne, hogy panaszom sincs, a hasfeszülésen kívül. Azon kívül elég sok rosszat hallok, a műtét utáni állapotokról is,ráadásul egy természetgyógyász nőgyógyász meg azt mondta, felesleges műteni, három hét múlva lehet ott a következő mióma.
2013. jan. 7. 09:19
 5/9 anonim ***** válasza:

Gyuri bácsi valóban a legjobb, de a cickafarknál minden előadásánál kihagyja, hogy fitoösztrogén. A tanítványai viszont mindig megemlítik.:)

Igaz Gyuri bácsi azt is megemlíti, hogy nőgyógyászati dolgokba nem szabad beleszólnia.

Mióma ellen a diólevél tea a nyerő. Esténként igyál meg egy csészével, majd a leforrázott diólevélből csinálj pakolást amit helyezz a mióma felé akár egy éjszakára is.

A legnagyobb sikerük egy férfiököl nagyságú mióma "eltüntetése" volt ezzel a módszerrel.

PMS tünetek megszüntetésére van egy remek krém receptem, nekem nagyon bevált, ha kéred, átküldöm neked.

Ha miómád van vigyázz a szója fogyasztásával, iktasd ki az étrendedből.

2013. jan. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot! Igen, már tegnap úgy döntöttem nem iszom a cickafark teát, csak a diólvélnél maradok. A Gyuri bácsit én kérdeztem levélben, hogy ihatom-e a diólevél teát miómára, annak ellenére, hogy gyomorsavam van, ekkor válaszolta, hogy reggel éhgyomorra igyak cickafarkat, majd másnap diólevelet. Ezért mondtam, ha ő javasolja, akkor csak ihatom talán. De mindegy is, maradok mindenképp a csak a diólevélnél. Tényleg szerinted ihatom a gyomorsav miatt? Ő azt mondta, igyam étkezés után, meg ajánlott erre is teakúrát, de már annyi teát nem akarok inni, meg iszom a salvus vizet is. PMS tüneteim annyira nincsenek, de ha a puffadásra jó a krém, akkor megköszönném, ha elküldenéd. A szója tartalmú ételeket sajnos nagyon nehéz kikerülni, mert már majdnem mindenbe beleteszik.
2013. jan. 8. 22:20
 7/9 anonim ***** válasza:

Radikális gyomorsav csökkentő a fehér árvacsalán teája. Heti max 2 csészével iható.

A gyomorsav csökkentő teakúrát meg tapasztalatból tudom, hogy működik. Nem olyan sok az a napi 2 csésze tea.:) Alkalmazd nyugodtan.

Menstruációs puffadás és fájdalom ellen hatásos a muskotályzsálya illóolaj. Köldök felé és "hormonkivezetési" pontokra cseppentve.

2013. jan. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi! És azt esetleg megtudnád mondani, hogy mennyi ideig kell inni a diólevél teát, illetve meddig lehet egyhuzamban, mennyi idő múlva várható hatása? A férfiökölnyi miómát nem lehet tudni kb. mikorra tüntették el?
2013. jan. 9. 12:56
 9/9 anonim ***** válasza:

Max 6 hétig, utána 6 hét szünet.

Sajnos azt mindig elfelejtik mondani, hogy mennyi idő alatt tűnt el, de gondolom ez egyénileg is változó.

2013. jan. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!