Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hallottál már olyat, hogy...

Hallottál már olyat, hogy 2-es típusú cukorbetegség helyreállt inzulin vagy gyógyszer nélkül? Ha igen, akkor milyen gyógymóddal?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekelnek a válaszok!
2013. jan. 10. 17:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha nagy túlsúly van, akkor a fogyás segíthet.
2013. jan. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Így van,fogyás és a diéta tartása önmagában segíthet.Paleolit táplálkozás önmagában megoldhatja a dolgot,de ha az nem megy,egyszerű króm pótlás.
2013. jan. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A Gerson-terápia segíthet, de nem könnyű betartani.

"A nyers étel csodája" c. könyv szerzője Victoria Boutelko a kisfiát 1-es típusú diabeteszből kezelte ki úgy, hogy a gyerek (illetve vele az egész család) csak nyers ételeket fogyasztott.

2013. jan. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kedves Első és Második :-) Köszönöm szépen a válaszotokat. A fogyás megtörtént, 13 kg-t leadtam már (160 cm/50 kg vagyok jelenleg )

A paleolit diétát már követem :-) kivéve a husit, azt sajnos csak nagyon ritkán tudom megenni...


Kedves Harmadik,

Victoria Boutenko könyvét is elolvastam, de a gyomrom egyenlőre a heti 1-2 alkalmat bírja csak.

A Gerson terápiáról most olvasom a könyvet (Beata Bishop: Ideje a gyógyításnak), tényleg kemény, de azzal még nem is lenne problémám, de nagyon drága, így azt tervezem, hogy a gerson terápiát is minden hónapban 1 hétig fogom csinálni. Hátha beválik :-))

2013. jan. 28. 09:31
 5/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,ha a Paleolit diétát követed(én is igyekszem,de én is gondban vagyok a hússal,így teljesen megértelek)és mellé krómot fogyasztasz,ezzel máris helyreállhat a dolog.Hallottál a króm szerepéről az inzulin érzékenység javításában?

[link]

2013. jan. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ja,és nagy tisztelet a 13 kg-os fogyásért,igen ügyes Vagy!Paleolittal,vagy egyéb módszerrel fogytál?
2013. jan. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Köszönöm szépen az elismerést. Igazából 29 kg-t fogytam, de azt 1 év alatt, azaz a terhességtől számítva. Ebből ugyan 11 kg víz volt sajnos (ami magától ment le). A maradék 18 kg-ból 5-öta cukorbetegség előtt fogytam úgy, hogy pl. bicajjal kezdtem járni dolgozni, tornázgattam, sokat sétáltam (ez az 5 kg elég lassan ment le, de be kell valljam, hogy nagyon szeretem az édességet, kenyereket). A többi 13 kg a cukorbetegség kialakulása (azaz 2012.11. hótól ment le) Igen, nagy részt a paleolit életmódnak köszönhető, illetve elkezdtem még futni is. :-)) (a paleolit életmódban elhagytam a csokikat és a sütiket és a kenyérféléket) már ez önmagában is elég lenne a fogyáshoz, de meg lehet spékelni mindig egy kicsivel több mozgással)


A krómot is elkezdtem szedni, viszont sajnos megdöbbentő, de úgy tapasztaltam, hogy az én cukromat felvitte pl. amikor nem vettem be reggel krómot és nem mozogtam, akkor estére max 9 volt a cukrom, amikor bevettem és szintén nem mozogtam, akkor 11 :-(( nagyon megdöbbentem és nagyon sajnáltam a tapasztalatot, mivel én is hallottam arról, hogy milyen szuper dolog, a cukorbetegeknek ajánlott vitaminokban is a legnagyobb adag a krómból van.


Mi a véleményed? Szerinted átmeneti lehet ez nálam, vagy épp valami másra nem figyeltem oda?

2013. jan. 29. 12:50
 8/13 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező,a paleolittól csökkent a cukorértéked?Mióta is csinálod?(Bocs,ha leírtad,és átsiklottam felette!)Amit a krómról írtál rendkívül érdekes.Még nem találkoztam ilyennel(olyannal igen,akinek csak minimálisan-tényleg,alig-csökkentette a cukrát,de ő hormonpótlástól lett cukorérzékeny,és amíg szedi a hormont,nehéz eredményt elérni).Ezt a dolgot a krómmal több napig megfigyelted?Nagyon érdekes.Először azt gondoltam,mivel minden szervezet nagyon más lehet,Neked nem a krómot kell alkalmaznod.De ez túl egyszerű,ez nem magyarázza meg,hogy a valóban az inzulinra pozitívan ható króm miért emelné a vércukor szintedet.Milyen típusút szedtél,megkérdezhetem(és mennyi volt benne a króm?)Ha nem akarsz/mersz kísérletezni,amit nagyon megértek,akkor a paleo folytatása mellett meg lehetne próbálni a sörélesztő pelyhet(ebben is van króm,más kötésben,csak itt az adagot nehéz belőni)feketeáfonyát,illetve gyógynövényeket(babhéj,kukoricabajusz stb).
2013. jan. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló! A paleolit életmódot 2012. december elejétől követem és szinte azonnal és egyértelműen a paleolittól csökkent a cukorértékem úgy gondolom, hogy két egésszel tudtam lejjebb tartani (pl. először 7-8 helyett 4-5-ön és napközbeni max 7-en) aztán sajnos jött két céges vacsora ahol mértékkel ugyan, de előfordult nem túl hasznos étel (pl. sütőtökkrémleves nem paleosan, rántott brokkoli, sajtos gnochi, és 2 db meggyes rétes) Ez felvitte az éhgyomri cukromat kb. 4 egésszel, egy ideig a reggeli cukrom 9,5-10 volt (egyszer előfordult a 13 is), na ettől jól megijedtem és szigorúan követni kezdtem a paleot és drasztikusan csökkentettem a szénhidrátot. Erre persze megint csak rosszul reagált a szervezetem, amit utólag értek is. Aztán 3 hete vettem egy bio-króm tablettát a Pharma Nord tól (ez napi két tablettában 100 mikrogramm krómot tartalmaz, ami elvileg a napi adag; ezen a linken van a bővebb leírása [link] ) Általában reggeli után vettem be egyet és éreztem azt, hogy folyamatosan növekszik a cukrom. Megfigyeltem, hogy ha reggel 7,5-ös cukorral ébredek, akkor este is kb. annyi szokott lenni, amikor nem futok vagy sportolok.) de azokon a napokon, amikor bevettem a krómot, az esti értékem 11-13 közé esett (szintén nem sportos napokon) Így a második tablettákat már nem is vettem be. Ezt nem is tudom pontosan, hányszor próbáltam ki (11 tablettát vettem be összesen), de igazából nem egymást követő napokon, egy-egy kísérlet között kimaradt 1-2 nap. Nekem is nagyon furcsa, hogy emelkedik a cukrom a tablettától (és kicsit elszomorít, mert nagyon bíztam benne) én is úgy gondolom, hogy valami más körülmény lehetett az oka a cukorszint emelkedésnek, véleményem szerint az, hogy január elején elkezdtem szedni a Meforalt. (bár orvosi előírás volt, de én az inzulinterápia után már nem éreztem szükségét a gyógyszerszedésnek; azért írom, hogy inzulinterápia, mert kb. november 1-20 között voltam inzulinon, de az állandó hypok miatt leálltunk vele) Szóval a karácsony környéki kihágások miatti cukoremelkedés miatt azt hittem, hogy szükségem van a gyógyszerre. De mint sok mindenben ebben is tévedtem, most kb. egy hete abbahagytam a gyógyszert és inkább előtérbe helyeztem a mozgást (futás, yoga, kardios boxolós edések) és mindezek eredményeképpen néhány nap leforgása alatt visszaállt az éhgyomri cukrom 10-ről 7,5-re :-) lehet, hogy várnom kellene még egy kis ideig és újra elkezdeni a krómot (mert a gyógyszer véleményem szerint inkább felbolygatja az ember szervezetét, legalábbis addig, amíg hozzá nem szokik, ami persze nekem nem célom) Jelenleg iszok egy gyógyteát a Diabess nevűt (Szabó Gyuri bácsi :-) teája)

Igazából elég holisztikus szemléletű vagyok és nem szeretnék a hagyományos orvoslásra hagyatkozni, hiszem, hogy minden embernek megvan a saját testére/lelkére vetített gyógymód, de ez lehet hosszú idő is, addig pedig valamilyen módon lenn kellene tartani a cukrot, igazából a célom a reggeli 5,5 (később pedig a 4,2, mint régen, fénykoromban :-) ) Ehhez egyébként a paleolit életmódon belül a gerson-módszerre is összpontosítok, nyers levek fogyasztásával és hús nemevéssel, tojás-keménysajt evéssel) két utóbbiról minden erőmmel igyekszem lemondani :-)

Remélem nem terheltelek a hosszadalmas írásommal és végtelenül jól esik, hogy komolyan és segítőkészen állsz a témához (remélem ez majd másoknak is hasznára fog válni)

2013. jan. 31. 09:48
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

csak jó hírét hallottam annak a fajta krómnak,amit választottál,igaz,hogy csak a reklámokból,tehát mint mindent,ezt is óvatosan kell kezelni.Az adagját kevesellem(cukorproblémánál mindenképpen).A hozzám érkező pozitív visszajelzések tulajdonosai napi 300-600 mcg krómot fogyasztottak.(Ennyi van 1-2 db tablettában)

Ha a helyedben lennék-bár látom,hogy nem olcsó a Biokróm-vennék egy másik fajtát és próbát tennék vele.Ez most a leghasznosabb tanács,amit adhatok.A biztonság kedvéért kutattam kicsit a neten,hátha találok utalást arra,hogy valakinél ellenkező hatást vált ki a krómbevitel,de nem találtam ilyet.Persze nem szeretnék Neked rosszat,de csak így tudhatjuk meg,hogy mi lehet a titok nyitja.Talán érzékeny Vagy a Biokróm egy hordozóanyagára?De az miért a cukorszint emelkedésében jönne ki?Végső soron nem kizárt,hogy olyan kivételes "eset"(bocsánat:)Vagy,hogy ellenkező hatást kelt Benned ez az ásvány:mindig meg kell hagyni ennek is az esélyt.Ha pedig úgy döntesz,hogy nem kísérletezel a krómmal,és maradsz a Gyuri bácsi teájánál és a tiszteletreméltó életvitelednél,már most kijelenthetem,hogy el fogod érni a célodat.(Ha még egy tanácsom lehet,a C-vitaminról addig se feledkezz meg,megvédi az erek falát a károsodástól(bár ahogy olvaslak minden ilyesmivel tisztában lehetsz).

2013. jan. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!