Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » . Bevan dugulva és fáj a...

. Bevan dugulva és fáj a fülem, van rá valami házi gyógymód?

Figyelt kérdés
2009. aug. 29. 13:10
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

meleg só egy textil kis zsákban. Lehúzza a gyulladást és kellemes érzés is, megnyugatatja ha fáj a füled.

Amúgy fogfájásra is jó.

2009. aug. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
kövirózsa leve.
2009. aug. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
96%

A meleg só, amit már leírtak, nagyon jótékony hatású! + Van Krauter-Öl ez egy masszírozó olaj, a 110 v. a 111-el finoman fülpucolóval áttörölni, sok egyéb mást is fájdalomcsillapít!!

Még egy ötletem van ami kiváló, mégpedig a fülgyertya!

Remélem beválik valamelyik!

2009. aug. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mutatató ujjaddal nyomd meg kicsit a porcot a fülnyilásnál, amennyiben fáj, húzd meg a fülcimpádat lefelé. Ha nem érzel erősebb fájdalmat, akkor a fenti módszerek bármelyikével próbálkozhatsz, biztosan segitenek, viszont ha erős fájdalmat érzel, fordulj orvoshoz, gyulladással nem szabad játszani.
2009. aug. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ha nagyon fáj, ne játszadozz vele.

Én már többször megszívtam ezzel. Először, amikor fájt a fülem, én is azt mondtam, hogy majd elmúlik. Odáig fajult a dolog, hogy a fél fülemre már nem hallottam, és olyan fájdalmaim voltak, hogy fájdalomcsillapítón éltem.

Elmentem fülészetre, megmondták, hogy dobhártyarepedés, de a fájdalom a fülközépgyulladás miatt van.

Felírtak fülcseppet, szinte pár nap alatt megszűnt a fájdalom és a hallásom is visszatért.

Most pedig nemrég újra fájt a fülem, ugyanazzal a fájdalommal. Gondoltam, áá, megint ugyanaz. Volt itthon fülcsepp (gyógyszertárban csak vényre lehet kapni), hazsnálni kezdtem. Semmi hjavulás nem volt. Kiderült, hogy gombás fülközépgyulladásom van. Szóval nem tudhatod, mi a baj, én nem is tudtam, hogy ilyen is lehet.

2009. aug. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Nekem 3 éve nyáron volt, hogy egyik reggelre bedugult a fülem és fájt, aztán úgy 2 napra rá elmentem orvoshoz, mert annyira fájt, hogy nem tudtam aludni. Az orvos nem tudta mi baja, azt hitte be van gyulladva, mert tele volt gennyel. Naponta kellett bejárnom dokihoz, hogy leszívja a gennyet géppel. Aztán úgy 1 hónapig csak szívta minden nap, amikor is észrevett benne egy sarjszövetet, amit rá 2 napra kiműtöttek, azóta semmi gond vele.... :)

Viszont ráment egy nyaram....

Szóval ha nem múlik és nagyon fáj, mindenképpen orvos!

Én is próbáltam meleg sót textilben, de nem segített. Amikor meg elmentem először orvoshoz, mondta hogy meleget semmiképpen ne tegyek a fülemhez, na mondom király.... :D

2009. szept. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Én mondhatnánk, hogy rutinos vagyok ebben a témában, mert szinte minden nyáron begyulladt a fülem kb. 13 éves korom óta. (18 vagyok most)Eleinte folyton mentünk a fülészetre, ott mindig csak leszívták a fülemet, írt fel fülcseppet az orvos és kész. Már egy ideje nem megyónk orvoshoz, csak ha nem akar két nap alatt elmúlni. Kezelésként nekem a fülcsepp (ha jól tudom Otosporin volt a neve),a meleg só textilben (amit csak akkor rakj hozzá a füledhez, ha nem túl forró már, és nem égeti a bőröd, addig csak a füled közelébe rakd), és infralámpa vált be. De ha két-három napon belül ezzel a módszerrel sem múlik el, akkor mindenképp menj el fülészhez, mert akkor valszeg komolyabb a baj. Remélem segítettem. =) Jobbulást.
2009. szept. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Edward Cullen ® válasza:
80%
középfülgyulladás... forduljon háziorvosához.
2009. szept. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
szerintem minnél hamarabb menj orvoshoz, mert nekem is ezek a tünetek jelentkeztek, és középfülgyulladásom volt. szerencsére időben mentünk dokihoz.
2011. ápr. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
72%
menny el orvoshoz mert lehet hogy komoly már kaptam középfülgyulladást és nem kellemes,de ha annyira nem komoly akkor só
2012. nov. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!