Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mi a legolcsobb megoldás a...

Berci 87 kérdése:

Mi a legolcsobb megoldás a magas kollegénbevitelhez? Milyen ételekben fordul elő, amiből felis tud szivodni a szervezetemben. Hiányom van nem gyengén!

Figyelt kérdés
2013. febr. 20. 20:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Kollagén nem tud a bélből felszívódni. A kollagén egy fehérje, ami a bélben aminosavakra bomlik. Táplálkozási kollagén hiány nincs.
2013. febr. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Igen, igazat írtak előttem. Miért gondolod, hogy "kollagén" hiányod (???) van? Ki tömte tele a fejed hülyeséggel?
2013. febr. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A kollagén KIZÁRÓLAG vérkeringés útján tud felszívódni,és vannak emberek,akiknek születésüktől hiányuk van ebből a fehérjéből.Nekik valóban pótolniuk kell,bár ha az "átlagember" elkezd magasabb dózisban kollagént fogyasztani,kivétel nélkül állapotjavulásról számolnak be,ami arra utal,hogy hiányzik a szervezetből.A legolcsóbb megoldás?Talán az étkezési zselatin,(ételek közül a cupákos húsokban,kocsonyában van a legtöbb)de ennek a felszívódási hatásfokát nem ismerem.Léteznek jól hasznosulók kollagén készítmények,ezek viszont nem tartoznak az olcsó kategóriába.
2013. febr. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Kiegészítés az első mondatomhoz,mielőtt valaki bekapna:a kozmetikai kezelésekben a kollagén kívülről is jót tesz a bőrnek:rövid ideig.Ugyanis megköti a vizet,ezáltal javítja a bőrképet.De mivel nem tud a bőrön megmaradni,azon felszívódni szintúgy nem,ezért vagy gyakran érdemes megismételni a kezelést,vagy a kollagént belülről fogyasztani.
2013. febr. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az előző mondatóddal nem ez volt a baj. Hanem az, hogy süt róla a tudatlanságod. Mi az,hogy kizárólag a vérkeringéssel tud felszívódni? Szerinted akkor közvetlenül a vérbe kell juttatni? Abba szerintem lehet, hogy meg lehetne halni! Nem vagy normális, hogy ilyen hülyeséget írogatsz! Ha nem értesz hozzá, maradj csendben! Vagy szerinted a bélből hová szívódnak fel a tápanyagok,ha nem a keringésbe? Csak a kollagén, mint kollagén nem jut a vérbe, mert alkotóira bomlik. Ez szerintem érthető is, egyszerű is.
2013. febr. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Így igaz,a bélcsatornából a vérkeringésbe jutnak a tápanyagok,közöttük a kollagén is.Ugyanarról beszélünk.Ha nem értenék hozzá,nem szóltam volna hozzá a kérdéshez,Te kedves utolsó válaszoló.
2013. febr. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A kollagén nem jut a bélcsatornából a vérkeringésbe. Ezt írta a legelső válaszoló, helyesen.
2013. febr. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Tisztelettel,de mindenképpen megjegyzem:tájékozódj a témában!Vagy ha nem férsz hozzá információkhoz,beszélgess emberekkel,akiknek az orvosa vagy természetgyógyásza bőr-,ér- vagy izületi problémájára kollagén kiegészítést javasolt.
2013. febr. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A C-vitamin is kollagén képző hatású,ha tényleg hiányod van ebből a fehérjéből,érdemes magasabb dózisban fogyasztani ezt a vitamint(pl.legalább napi 4-5 x 500 mg).
2013. febr. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Én nagyon tájékozott vagyok, nyugi. Azért írom, hogy a kollagén, úgy mint kollagén NEM szívódik fel a bélből. Nem jut kollagén a vérbe. Az első válaszoló ezt jól leírta, de itt jön a sok unatkozó háziaszony és okoskodik. Az, hogy ti a sok reklám hülyeségen szocializálóstok elég baj.
2013. febr. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!