Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Olyan nagy dolog a homeopátiár...

Olyan nagy dolog a homeopátiáról kérdezők kérdéseit tiszteletben tartani? Vagy szerintetek itt kell kampányolni a homeopátia ellen?

Figyelt kérdés
Sokan kérdeznek tapasztalatokat. Erre vannak, akik nekikezdenek tudományos/áltudományos magyarázatokat adni. Biztos vagyok benne, hogy ha valaki homeopátiáról kérdez, vagy a gyerekének ad ilyen szert, UTÁNANÉZETT, tudja mit csinál. Nem vitát akarok nyitni - csak kíváncsi vagyok miért ilyen nehéz saját döntésként kezelni a témát? Vagy ti, kedves ellenzők - ugyanígy tesztek akkor is amikor valakit mondjuk dohányozni láttok?

2013. márc. 31. 15:56
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
Nem ellenzek ilyeneket. Ha valaki homeopátiás szereket akar használni az a saját döntése. Vagy cigarettázik vagy mittudomén... De ha rosszabbul lesz, mint volt esetleg meghal a gyereke például, akkor ne szidja Istent, hogy miért pont ővele történik ez. Ez volt a döntése és kész. Nincs mit többet hozzátenni ehhez a témához szerintem.
2013. márc. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
Én mindig tiszteletben tartom őket. Nem látom a kérdés értelmét. Max a dohányzásét, csak nem értem, hogy jön az ide?
2013. márc. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
46%

Én pedig nem tartom tiszteletben a butaságot. Vállalom, ez így korrekt.


Ha valakit dohányozni látok, szó nélkül hagyom. Ha valakit látok aki gyerekeket akar arra rávenni, hogy dohányozzanak, akkor eü. szakemberként és emberként is felelősséget érzek, ezért rászólok.


Homeopátia kapcsán ugyanígy érzek. Ne javasoljuk már betegségekre, kérem! Ez nem valami lökött liberalizmus! Emberek az életükkel, egészségükkel játszanak és néhány nagyon is tudatos gazember csaló pénztárcájának hizlalása miatt. Ezt nem hagyom szó nélkül és nem is szabad szó nélkül hagyni.

Ez nem tisztelet kérdése! Korrekt, ha szembesítjük a homeopata hívőket a tudományosan alátámasztott véleményekkel. Ezen vélemények ellen nem lehetnek és nincsenek is ész érvek, ezért marad a sértődés és holmi véleményszabadságra (?!) való hivatkozás. Ez nem vélemény kérdése. Ez evidenciák kérdése.

2013. márc. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Gyógyítsunk-e hittel cukorbetegséget?
2013. márc. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 A kérdező kommentje:

Kedves 3. válaszoló!

Arról miért nem ejtesz egy pár szót, hogy az egyszerű megfázásokat, amiket gyakran vírus okoz, még a gyerekeknél is antibiotikummal kezelik?

Eü-s szakemberként biztosan hallottál arról hogy egyes országokban antibiotikumos kezelést 2 éves kor alatti gyerekeknek szigorú kórházi felügyelet mellett adhatnak csak. És szerintem joggal.

Kedves utolsó!

Itt nem arról van szó, hogy cukorbetegséget meg rákot és hasonló gyógyíthatatlan (!!!) betegségeket homeopátiával gyógyítsunk.

Hazánkban a homeopátiával gyógyító emberek orvosok, tehát ugyanolyan végzettséggel rendelkeznek, mint a többi általános orvos, ergo tudják, hogy mikor van szükség allopátiás (hagyományos) orvoslásra.

A kérdésem pedig azért tettem fel, mert egyszerűen bosszantó, hogy homeopátiával kapcsolatos kérdést nem tehetnek fel a gyakorin anélkül, hogy 2-3 ellenző ne lobbizna a homeopátia ellen, megkerülve persze a kérdésre a választ.

Abban peig nem tudom, hogy milyen rosszat láttok, hogy megfázásokat, alvászavarokat, fogzást homeopátiával szeretnének kezelni egyes szülők. Biztosan nem olyan felelőtlen semelyik szülő, hogy ha látja, hogy a gyereke állapota romlik nem változtat kezelést - ennyire szerintem senki sem biztos az alopátiás kezelésben sem, nemhogy a homeopátiában.

Ezzel együtt, placebo vagy sem, nekem bevált. Sőt, pár hetes kislányomnak is.(Vajon ő is hitt benne?)

2013. ápr. 1. 09:17
 6/55 anonim ***** válasza:
75%

Kedves kérdező, én voltam a hármas.


Megint ugyanaz a logikátlan érvelés jön elő,mely sajnos jellemező rátok.


Az,hogy sok esetben feleslegesen adnak antibiotikumot egy érv a (felesleges) antibiotikum szedés ellen, de nem érv a homeopátia mellett.


Az, hogy egy szülő egy gyermekén azt látta, hogy segített a homeopátiás szer szintén nem érv mellette, mivel kettős vak kísérletekben soha nem bizonyított a homeopátia. Az én gyermekem tök egészséges homeopátia nélkül. Ez utóbbi mondatom épp akkora butaság, mint a tied, hiszen egy esetből próbál az egész populációra következtetést levonni.

Az is tény, hogy vannak hívő orvosok is,mely még mindig nem érv a homeopátia mellett.

Sajnos nagyon sok szülő komoly betegségeknél homeopátiát ad, ahelyett, hogy valódi kezelést választana, ez tény és baj.

A homeopátia egy drága pénzen adott placebó, amely jelenleg tudományosan bizonyított tény. Ezek után mellette kiállni elég menthetetlen dolog.

2013. ápr. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló...

Ujra a kezdeteknél vagyunk...

A kérdésemre nem válasz ez, amit írtál...

És nem homeopátia pro vagy kontra itt a tét. Mert lehet ez is vagy az is.

Inkább az, hogy mindenkinek megvan erről a SZEMÉLYES véleménye. És vannak olyanok akik nem tartják tiszteletben a mások személyes véleményét. És ez mindkét oldalra igaz lehet.

Most például ez abban nyilvánul meg, hogy nem lehet a gyakorin egy ezzel kapcsolatos kérdést feltenni anélkül, hogy ne másra térne át a téma.

A hatásosságát illetően én nem nyitok vitát. Aki kipróbálta, az alkothatott róla véleményt(akár PRO, akár KONTRA). Aki pedig hallott/olvasott róla, az pedig élhet mások tapasztalatával vagy éppen előítéletével.

DE tartsuk már tiszteletben egymás véleményét/tapasztalatát, vagy hagyjuk, hogy kérdezzen szabadon olyanoktól akik a kérdésére írnak választ és nem az általa választott kezelési formát vitatják!

2013. ápr. 1. 11:16
 8/55 anonim ***** válasza:
75%

Nem, ez nem így van. Ez nem SZEMÉLYES vélemény kérdése. Az, hogy egy szer gyógyít e vagy sem, az nem személyes vélemény kérdése, hanem ténykérdés, mely tudományos vizsgálatokon alapul. A homeopátia esetében bizonyított, hogy nincs hatása. Ezért szólják le többen (köztük én is) azokat, akik favorizálják a csalást. Nem SZEMÉLYES okokból szóljuk le, hanem mert nem hat, nem jó semmire, a betegek megtévesztésén alapuló áltudományos kuruzslás, ami rendkívül káros. Nagyon káros népegészségügyi, emberi tragédiákhoz vezető következményei vannak.

Ez tehát a kérdésedre kiírt konkrét válasz volt, ugye?

2013. ápr. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 A kérdező kommentje:

Akkor megengeded, hogy annak tudatában, hogy csalás és az életemet veszélyezteti - beszélgessek hozzám hasonlóan "vak" és "önpusztító" emberekkel a nélkül hogy újra meg újra szembesülnék azzal, ami tulajdonképpen engem NEM érdekel?

Köszönöm, hogy válaszoltál és elbeszélgettél velem!

2013. ápr. 1. 13:21
 10/55 anonim ***** válasza:
Feleslegesen vitatkoztok a semmin. Ez olyan provokatív kérdés, mint a dohányzásos dolgok. Mindig lesz aki mellette van, lesz aki ellene. És lesz rengeteg olyan, mint én, aki leszarja. Mindenki azt tesz az egészségével (betegségével), amit akar.
2013. ápr. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!