Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A mezítláb való járkálás...

A mezítláb való járkálás tényleg egészséges? Lúdtalp esetében is?

Figyelt kérdés

2013. máj. 3. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Főleg akkor.
2013. máj. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De miért? A sík talaj nem is olyan, mint egy ortopéd cipőtalpbetét, ami direkt ki van alakítva, hogy támassza a lábfejet...És az ízületeket nem terheli meg? Bármilyen talajon ajánlott mezítláb sétálni?
2013. máj. 3. 22:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Mezítláb igen,de természetes talajon.
2013. máj. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk én sétálgatás helyett speciális gyakorlatokat is végeznék. Van olyan jóga gyakorlat is, ami segít a lúdtalpon. A lényeg az izommunka.


A terep is ebben segít, biztos hogy gyógytornaként vannak ajánlott gyakorlatok a problémára.

2013. máj. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Én saját bőrömön tapasztaltam, hogy hatásos! :)

Általános iskola 8. osztályában év végén a védőnő megvizsgált minket, és megállapította, hogy lúdtalpam van... Nyáron rengeteget mászkáltam a kertben mezítláb, füvön, sima földön, homokos talajon. És gimnázium első osztályának 3. hetében szintén megvizsgált a védőnő, és azt mondta, nagyon szép a talpam íve, nincs lúdtalpam. :)

Nem kell olyan sokat mászkálni, naponta fél-egy óra már hatásos. Igaz, hogy koszos lesz a talpad és a bőr is megkeményedik rajta... de hatásos! :)

2013. máj. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A természetes talajon való járkálásnak van mezítláb értelme (egyenetlen, és a láb kisizmainak folyamatosan alkalmazkodnia kell a talajhoz, ezáltal erősödnek - ezért jó kavicson, füvön, homokon, stb. járkálni, nem betonon).

Az ortopéd cipők passzívan tartják meg a láb boltozatait, ott nem dolgoznak úgy a talpizmok, ezért attól nem is várható javulás, csak éppen nem rosszabbodik az állapot.

2013. máj. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Akkor nyáron majd igyekszem minél többet mezítláb járkálni a szabadban, kihasználva a jó időt:)

Köszönöm a válaszokat! :)

2013. máj. 6. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!