Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Milyen alternatív módszereket...

Milyen alternatív módszereket tudnátok ajánlani enyhe depresszió kezelésére?

Figyelt kérdés
Citapramot írtak fel, diagnózis: egyéb depressziós epizód. Fél évig kellene szedni, de mivel méregnek tartom és rengeteg mellékhatása lenne (hallucináció, öngyilkos gondolatok, szorongás, rossz álmok) tuti nem fogom szedni, inkább más alternatívát keresnék ha van.

2013. máj. 22. 05:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szerintem enyhe depressziór nem szükséges azonnal dilibogyókat szedni. Jobbat tenne valamilyen napi fizikai terhelés (edzés), jóga, pszichofitnesz.

Google > pszichofitnesz.

2013. máj. 22. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én Sedatif PC-t szedtem, de semmit nem ért. A szomszédom Remotiv-ot szedi, neki az nagyon bevált.
2013. máj. 22. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Vodkát.
2013. máj. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
A pszichofitnesz jól hangzik, utána nézek. Én is túlzásnak tartom a dilibogyót, mert a depihez 2 hétig fen kell állni a levert hangulatnak és rajtam pár nap alatt át szokott menni, viszont amikor "benne vagyok" akkor nagyon szenvedek tőle. Az alkohol kiüríti a szerotonint (boldogsághormont) csak ideig-órig használ ;) Azt olvastam, hogy a halolajkapszula arra serkenti az agysejteket, hogy önmaguk állítsanak elő nagyobb adagban szerotonint...ebbe is bízom nagyon. Bármi jobb, mint a gyógyszerek. Nem dolgozom, hiányzik a munka is, de Ázsiában élek itt max. netes munkát tudok vállalni.
2013. máj. 22. 07:07
 5/16 anonim válasza:
Engem is erdekelne a kerdes, a halolajkapszula segit?? hol lehet beszerezni?
2013. máj. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Halolajkapszulát gyógyszertárakban és a DM-ben tudsz beszerezni. Figyelj arra, hogy jó minőségű legyen. Olyan 2-3 ezer ft-osat érdemes venni. Ezt írják róla: A vizsgálatokban napi 2 gr EPA (az omega-3 csoport egy tagja, az omega-3 dobozokon fel szokták tüntetni, hány gram EPA van egy tablettában) adásával 1-2 hónap alatt rendeződött a depresszió. Természetsen a depressziónak csak egyik oldala az omega-3 hiány, a másik oldala az életnehézségek, lelki problémák, amikkel egy rposszul működő agy már nem boldogul. Tehát automatikusan nem lesz jobb minden az omega-3 után, de működőképessé válik az agy.

A szülés utáni depresszió azért alakul ki, mert a magzat elszívja az anya omega-3 készletét. Omega-3-al sikerrel kezeltek mániás-depressziósokat is és schizofréneket is.

2013. máj. 22. 08:14
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem tudod menstruációhoz kötni a depressziód? Nem mielőtt megjön akkor jön elő pár napra véletlenül?
2013. máj. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Hát az lehet...legutóbb is mesi környékén jött elő. De azért ez nevetséges, hogy rögtön ilyen erős gyógyszert írnak fel, mikor elolvastam a mellékhatásokat arra gondoltam ez többet árt, mint használ. Ráadásul önmagában nem is segít, csak kijjebb hoz a gödörből ezt olvastam. Nagyon ijesztő, amiket ott írnak mellékhatásként...
2013. máj. 22. 16:36
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha meg fog jönni mostanában akkor érdemes lenne megfigyelned h köthető-e a ciklusodhoz. Mert én egy hétig elég rosszul vagyok mielőtt megjön, mindig fel is lelkesedek h most jól a végére járok mert így nem lehet élni, aztán megjön és el is felejtem h bajom volt. Én többnyire öngyilkos gondolatokig szoktam magam lehúzni mielőtt megjön, nem látom az alagút végét, túl nagynak érzem a terhet magamon, legjobb megoldásnak az öngyilkosság tűnik mindig. Már tudom mióta kifigyeltem h vérzés előtt vagyok ilyen szarul, és igyekszem így kezelni a rohamokat, bár ettől nem szűntek meg, de legalább tudom h átmeneti az állapot és nem depresszió elleni gyógyszer fog segíteni, hanem ha megjön végre.
2013. máj. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Szerintem nekem akkor csak súlyosbodik...nekem lelki okok vannak inkább a háttérben, nehéz élethelyzet arra gondolok. De nagyon hálás vagyok, hogy ezt megírtad, mert akkor tényleg fokozódnak a tünetek...sajna. De nem adom fel, szeretném visszanyerni a régi önmagam, aki vidám, jókedvű, és legfőképpen optimista. Nekem olyan gondolataim vannak néha, hogy beugrok a folyóba (van itt egy folyó) de aztán rögvest megijedek, hogy micsoda őrültség lenne...annyi minden van még előttem pl. gyerekvállalás, természetjárás csak néha nagyon nehéz...mikor mélyponton vagyok azt hiszem mindig így marad már.
2013. máj. 23. 06:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!