Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiáterhez vagy pszichológ...

Pszichiáterhez vagy pszichológushoz menjek? Esetleg próbáljak ki valamilyen alternatív kezelést?

Figyelt kérdés

Pánikbeteg vagyok és enyhe depresszióm is van, eddig elég jól tudtam a rohamokat kezelni és 1-2 trükkel a depressziót is kordában tudtam tartani, most viszont már kezd elhatalmasodni rajtam és nem tudom hová forduljak.


Lényegében a pszichiáter és a pszichológus között csak annyi a különbség, hogy a pszichiáter orvos, azaz gyógyszert is írhat fel, ugye? De amúgy mindkettő ugyan azt tudja és ugyanolyan terápiás módszereket alkalmaz (autogén tréning, hipnózis, kognitív viselkedésterápia stb), nem?

Nem tudom melyiket kellene választanom, mi alapján válasszak?

Esetleg gondolkoztam kezdetnek még ilyen szelídebb, alternatív terápiákon is mint pl agykontroll, kineziológia, homeopátia, Bach virágterápia, ezek ugye sokkal olcsóbbak, mint egy pszichiáteri/pszichológiai kezelés. Csak nem tudom, tartok egy kicsit attól hogy csak átverés az egész..


Szóval ezzel kapcsolatban érdekelne mindenféle tapasztalat, gondolat, ötlet stb. :-)



2013. máj. 5. 18:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem elég neked a pszichológus. A lényege kb ugyanaz mert szerintem neked csak egy kisebb gatyába rázás kell inkább, mert a gyógyszer csak arra jó hogy mérgezd a szervezeted meg kicsit elnyomja az agyad és ennyi. Én húgom is kapott gyógyszert depresszióra aztán csodálkozik már 3 éve hogy jobban betegszik le mint régebben és ha 1-2 napig nem veszi be elvonási tünetei vannak. Szerencsére már nem szedi, leállt vele, de ide nem gyógyszeres kezelés kell, hanem lelkileg kell gyógyítani ami annyit jelent hogy megkeresni azt a dolgot ami okozhatja a depressziót meg a pánikbetegséget és legyőzni azt a dolgot. Én maximum egy enyhébb nyugtatót engednék meg felírni, de inkább gyógynövényekből, teákból készítenék nyugtató hatású akármit, mert még mindig jobb mint egy tabletta tele vegyszerrel meg műanyaggal.
2013. máj. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%

pszichológus mese habbal meg lehúzás!! Pszichiáőter ír fel gyógyszert antidepit+bzd-t! Attól meggyógyulsz! Ajánlom még orbáncfű (Hypericum perforatum) és citromfű (Melissa Officinalis) tea napi 2-3 csésze/2 gramm! Hetente váltogatva!


Gyógyulást

1 természetgyógyász hallgató

2013. máj. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Off: pszichológus miért mese habbal+ lehúzás?

Én közepes-súlyos depresszió és szociális fóbia miatt járok pszichológushoz, INGYEN, és nekem igenis sokat segített!


On

én a helyedben ha csak enyhék a tünetek semmiképp nem kezdenék el gyógyszert szedni. Én is szedtem, de a mellékhatások iszonyú zavaróak, persze nem mindenkinél vannak, de jobb ha nem pumpál az ember a szervezetébe mindenféle "mérgeket"

2013. máj. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
utolsó leheta zért voltak mellékhatásaid mert sz@rokat szedtél.. olyankor modnani kell pszichiáternek ez a mellékhatásom és jó lenne gyógyszert váltani!
2013. máj. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
6%

pszichológus meg azért nem tud segíteni mert ő még betegebb mint az akit fogad..


On: agykontroll?? az meg mia sz@r?

Hoemopátia: Hasznos lehet, megfontolandó, bár drága a szakember!

Kineziológia: Nem tudom miaz

Bach virágterápia: Virágokkal gyógyítás? Virágot vázába ne szervezetbe, ugyan már ekkora baromságot..



Pszichiáter tb által ingyenes gyógyszert 90%-al ír fel.. szerintem max 1 ezresből kijön!!

2013. máj. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Miért betegebb a pszichológus, mint a beteg????????? oO
2013. máj. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ezt én sem nagyon értem, hogy miért lenne a pszichológus beteg.. :)
2013. máj. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

általában azért lesz valaki pszichomókus h. önmagát gyógyítsa!! Mindenki csak önmagáért segít másokon!! Tehát eleve önző dolog a pszichológusság mert másokon keresztül önmagát gyógyítja, egocentrikus maszlagra épül az egész!


a pszichiátria objektív

2013. máj. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 dani900 ***** válasza:
100%

8-as, azért ennyire ne általánosíts.

Ja, akkor az autószerelő is önző, azért javítja a másik autóját, hogy a sajátját is meg tudja csinálni?

Vagy a festő azért fest másnál, hogy megtanulja, hogyan kell, aztán csinál egy szép nappalit magának, ez a célja?

Hát, lehet, hogy egy-kettőnek igen, de nem lehet általánosítani.

2013. máj. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 tothrichard1 válasza:
100%

az utolsónál a pont!

én eddig kineziológusnál voltam és ilyen jellegű probléma megoldása az ő feladata! A gyógyszereket ln egyáltalán nem ajánlom. A kineziológus elkezd veled beszélgetni a problémádról, majd izomteszttel kikutatja h az adott probléma hány éves korodban, kivel kapcsolatban történt(ki okozta a rossz/stresszes helyzetet) (nálam vmi olyasmi volt h 1 éves koromban nagyon akartam valamit mutatni és apa nem foglalkozott velem velem).

majd beszélgettek róla, segít visszagonolni akár megfogja a homlokod meg a tarkód, és mondja mit csinálj, és így próbáljátok rendbetenni a dolgokat. Izomteszttel kikisérletezi és lehet fog házifeladatot adni, kikiérletezi meddig kell h csináljad. Szerintem nagyon hasznos, mindenképpen menj el egy kineziológushoz és higyj benne és szinte biztos vagyok h működni fog. Inkább költs 10ezret kineziológusra mint gyógyszerekre. nincsenek mellékhatásai, nem okoz vesekővet, nem okoz függóságet.... csak segíthet rajtad

2013. aug. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!