Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Melyik a legjobb házi gyógyír...

Melyik a legjobb házi gyógyír a leégésre?

Figyelt kérdés
Csúnyán leégtem a tűző napon, már bekentem naptejjel, de még mindig feszül és fáj.
2008. jún. 23. 20:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
60%

Miből gondoljátok, hogy a leégett rész FORRÓ? Másodpercek alatt lehűl már csak a vérkeringés miatt is. Szöveti elváltozásokat vannak, fehérjekicsapódások, ezért számomra érthetetlen, hogy miért nem jó pl. a tejföl, ami hideg és mivel párolog, szerintem éppenhogy jól hűt. Én használtam sokszor, és nem kötöttem ki a traumatológiát.


De rendben, ha nem ajánljátok, én sem ajánlom, csak épp nem értem. :) Örömmel vennék megvilágító választ, köszönöm. :)

2008. júl. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Azért óvatosan a vitaminokkal is! Könnyen túl lehet adagolni és az is megbetegít.
2008. júl. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
91%
Igen, ez így van néhány vitamin esetében, pl. B3, el kell olvasni a tájékoztatót. Csak épp az a határ, ami fölött már túladagolásról kell beszélni, nem ott van, ahol mondják, tehát nem az RDA, hanem többszörösen följebb, másrészt betegség esetén ez még följebb tolódik.
2008. júl. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
95%

az utolsó előtti előtti válaszolónak:

Ha a bőröd leég, sérül. Ha sérül azt jelenti,hogy hajszálrepedések keletkeznek a bőröd felületén, amire rákened a jó kis tejfölt, ami nyílván hűsít mert hideg...DE a tejfölben lévő (normális esetben) előflórás mindenfélék plussz a bacik amik a tejben meg a tejsavóban vannak, mind mind bejutnak a hajszálrepedéseken keresztül, ami nagyon csúnya folyamatokat indíthat meg a szervezetben. Dióhéjban ezért nem jó a tejföl...

2008. szept. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Naksol
2009. márc. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
a legjobb gyógymód a paradicsom. érzékeny fehér vörösszeplős bőröm van. ha leégek mindig felszeletelt paradicsomot rakok rá, nagyon hatásos.:)
2009. aug. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Most akkor ennyi erővel senki ne használjon semmit,mert ez meg az lesz..:D elméletileg fürdeni sem kéne,mert a bőr felületén élnek olyan jótékony baktériumok,amik nekünk segítenek a védekezésben. Mégis szerintetek mennyi minden jut be a szervezetbe anélkül,hogy lesérülnél valahogyan? Szerintem elég sok minden.

A Panthenol spray szerintem is jó,de ugyan úgy jónak tartom a paradicsomot is,és a többit,mert mindenki bőrének más tesz jót.A legjobb mégis,ha fényvédő krémet használunk,így tuti mentes leszel a leégéstől

2010. júl. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!