Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Gerincferdülés. Valaki tud...

Gerincferdülés. Valaki tud szolgálni jó tanáccsal? :S

Figyelt kérdés
helyzet a következő.. évek óta gerincferdülésem van (hirtelen sokat nőttem). évek óta járok ortopédiára. kaptam fűzőt is.. mellette tornáztam is de iszonyatos fájdalmaim voltak.. és nem is segített semmit.. mióta nem hordom látványosan javult ( ki érti ezt?! ) mellesleg az orvos nem javasolta h ne hordjam..:P aztán most torna+ jóga, de állandóan műtéttel ijesztgetnek de nem merem bevállalni.. egyik bnőmnek volt műtétje és hát.. nem mondanám, hogy sokat segített volna szegénykén..:S szóval minimális javulás látszik és sokat is szenvedett érte, felépülés is sokáig tartott.. szóval.. rajtam tudna vmi csontkovács segíteni vagy természetgyógyász vagy akármi?? amúgy 22 fokos a ferdülésem.. már kicsit elegem van, hogy az orvosok nem segítenek semmit sem..:( so PLS HELP!!!
2009. okt. 20. 23:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Az úszást nem javasolták? Hátha az segítene, az erősíti a gerincet is, és a lovaglás? az meg tuti erősíti a gerincedet!
2009. okt. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne higgy nekik, ha műtéttel fenyegetnek. Nekem 38 fokos, és nem műthetnek, mert 40 fok a határ, pedig én akarnám.

Szorgosan járj úszni, tornázz! Javulni fog, de nem egyik napról a másikra.

2009. okt. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az úszás tényleg nagyon jó. Nekem 20 fokos a gerincferdülésem, amíg úsztam, sokkal jobb volt a hátam, aztán abbahagytam, mert alig volt rá időm. Érzem is a hatását, nem mondom, hogy kimondottan fájna a hátam, de érzem, hogy nem a legjobb, nem valami rugalmas, néha-néha itt-ott sajog. Úgyhogy valószínűleg folytatom az úszást, neked is ezt ajánlom. (főleg a hátúszást, az nagyon jó)

19/L

2009. okt. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sztem keress egy jó gyógytornászt,aki a számodra megfelelő gyakorlatsort összeállítja,aztán otthon is végezheted :O) A műtétet ne vállald be addig,amíg nem jelent megterhelést a járás! Jobbulást!
2009. okt. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én gyógytornászhoz jártam heti 3-szor, hasizomerősítő és rengeteg homorító gyakorlatot csináltunk, nekem az segített.
2009. okt. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat! :)
2009. okt. 21. 10:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Csontkovácsolással foglalkozom, keress meg az email címemen segítek.Bővebben ha érdekel.
2009. dec. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bambi1995 válasza:

Én tudok valakit ajánlani,de ő Szlovákián-Pozsonyban lakik :) Csontkovácsol és maszíroz.

Amugy egy 17 éves gimnazista lány vagyok. Egy évvel ezelőtt az orvosok megállapították, hogy 26 fokos hátgerincferdülésem van. Ennek köszönhetően az egyik lábam rövidebb volt, mint a másik és még rengeteg egészségügyi problémával küszködtem emiatt. Rögtön megkaptam a korzetet a hátamra és talpbetétet a cipőmbe.

Az orvosok nem bíztattak, azt mondták,hogy nincs remény,mert ez csak rosszabb lehet. Azt állították,hogy ha napi 12-16 órát hordom a korzetet és napi 45-60 percet tornázok TALÁN nem lesz rosszabb,de az,hogy valaha is meggyógyulok nem szerepelt a lehetőségek között. Igaz el voltam keseredve,de becsületesen hordtam a korzetet (ami nagyon kényelmetlen!!) de így is őrületesen fájt a hátam minden egyes nap.Aztán egy véletlen csoda folytán találkoztam ezzel az emberrel , aki megváltoztatta az életemet .és megtanított arra, hogy más szemmel nézzem a világot. Rájöttem, hogy minden betegségből meg lehet gyógyulni,csak erről nagyon kevesen tudnak. Mindössze 3 hónap kellett hozzá, hogy meggyógyuljak. Ma már egyenesebb a hátam, mint valaha. Soha nem éreztem magam ilyen jól! A korzetet már nem hordom és a talpbetétemre sincs szükség. Ugy gondolom velem csoda történt..ezért írtam le a történetemet..én az orvosokban nem igazán bízok..:)

2012. júl. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!