Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ha a szárított csalánt,...

Ha a szárított csalánt, borsmentát, citromfüvet stb ami pl filterben van, beletuszkolom egy zselatin kapszulába, akkor abból mennyit kell bevenni hogy érjen is valamit?

Figyelt kérdés

Tudom vannak ilyen tabletták, de sehol nem írják le hogy ezek pl a csalán hatóanyagait kivonva koncentráltan tartalmazzák vagy csak simán ők is összepréselik a szárítmányt, mert ez esetben megcsinálom én magamnak.

Egyébként tud valami valami boltot ahol olcsón lehet venni nagy méretű kapszulát?



2013. aug. 7. 16:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Mit szeretnél elérni...?

Egyébként, a kérdésedre nem lehet választ adni, mert a "szárítmány" hatóanyagtartalma nagyrészt ismeretlen. Gyártmányonként, sőt szállítmányonként más lehet. Másrészt, egy csomó hatóanyagot egyszerűen nem tudsz így bevinni, mert pl. alkohol vagy forró víz lenne képes kioldani. A felszívódás helye sem mindegy, egy kapszula segítségével egyből átküldöd a szájon és a gyomrokon át a belekbe, ha feljebb kéne felszívódnia, akkor máris bajban vagy. Szóval semmit sem érnél ezzel a kapszulával.

2013. aug. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Gondoltam mondjuk állatnak adnám be aki nem inná meg a teát, és hátha hasonló hatást érnék el vele, de kioldást azt nem tudom. Legalább is én úgy tudom hiába van rá írva hogy csésze 80 fokos víz, ha a C vitamint meg társait a 40 fokos víz semlegesíti.
2013. aug. 15. 10:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Még mindig nem érthető, hogy mit akarsz elérni. C vitamint nyilván ne rakjál 80 fokos vízbe, de más hatóanyagok meg lehet hogy csak annyitól oldódnak ki. Ezért oktatják a gyógyszerészetet 5 éves egyetemi kurzuson, mert annyira azért nem egyszerű :)
2013. aug. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!