Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Depresszió leküzdésében...

Depresszió leküzdésében segített valakinek bármilyen alternatív gyógymód? Ha igen, mi?

Figyelt kérdés

2013. szept. 9. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Vannak gyógynövények, gógynövénykivonatok, amik segíthetnek. Jobbulást!
2013. szept. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Más valaki?
2013. szept. 10. 18:50
 3/10 anonim ***** válasza:

Én oktatok egy olyan speciális mozgásrendszerhez tartozó gyakorlatokat, amelyek jelentős részben az idegrendszer erősítésére vannak kihegyezve, depresszió ellen ez igencsak hatásos lenne.


Ilyesmiről van szó:

http://www.youtube.com/watch?v=exgA5sJ-jcE

2013. szept. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Próbáld ki a nagy dózisú B vitamin készítményeket...
2013. szept. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Laylah ***** válasza:

Szia!


Első körben a barátokkal való minél szorosabb, minél sűrűbb és hosszabban tartó időtöltést tudnám javasolni. Legyél velük sokszor, sokat, nevess velük. Nekem ez vált be, mikor kb. 5 éve mániákus depressziós voltam. Keress valakit, valkiket, aki(k) mellett minden bánatodat, gondodat el tudod felejteni, olyan társaságot, ahol gondtalan és fesztelen lehetsz.

A másik, amit ajánlani tudnék, az a thai-chi. A neten kering (asszem ncore-n is fent van) a David Carradine-féle két részes oktatófilm róla. Nem kimondottan harcművészet, nem kell benne tigrisbukfenceket csinálni meg falról hátraszaltót csinálni, bármilyen alkatú vagy, nem foghat ki rajtad. Lassú mozgások vannak benne, és a két rész után (én inkább közben) eljuthatsz egyfajta meditatív állapotba (azaz teljesen ellazulsz, kiüríted a fejedből a negatív gondolatokat). A meditáció pedig köztudottan segít a lélek problémáin, főleg, ha rendszeres. Ha minden nap csak 5-10 percet meditálsz, mondjuk két hétig, hidd el, ha utána abbahagyod, hiányozni fog :) (tavasszal kaptam rá a meditációra, aztán a körülmények miatt el kellett hagynom a napirendemből; nyáron egyszer sikerült még leülni pár percre, majd utána tegnap éjjel... tök boldog voltam tőle :D )


Szóval ezt a kettőt tudnám javasolni, akár egyszerre is: barátok és tai-chi.


23/L

2013. szept. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

szia. Én tudok valami ajánlani, itt is sok ember felgyógyult nagyon sok mindenből. Ez a Bruno Gröning Baráti Kör. Háromhetente találkoznak a barátok. [link] Nekem nagyon bevállt, csak ajánlani tudom kedves Kérdező.

Ha kérdésed van,akkor írj nyugodtan.

üdv

pici

2013. szept. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem többféle pszichés problémám van.(Többek között depresszió is).A Légzés Művészete tanfolyamot ajánlom.Nagyon jó.Engem 1x már kihúzott a szarból.Nem valami olcsó,de megéri!Ha pedig elvégezted,utána már ingyen mehetsz a következőre.(A google-ba ezt írd: élet művészete).Mindenkinek szeretettel ajánlom:)
2013. szept. 25. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 25. 16:50
 9/10 anonim ***** válasza:
Omega 3 (halolaj) :)
2013. nov. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Passiflora ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nemrég hallottam egy saját tapasztalatból rendkívül jónak tartott alternatív gyógyítótól, hogy neki depresszióval küzdő páciensek és hiperaktív gyerekek esetén is nagyon sok jó tapasztalata van egy Psy-stabil nevű homeopátiás készítménnyel. Szó szerint azt mondta, hogy "iszonyatosan jó" idegrendszeri harmonizáló hatása van, kiegyenlíti a kedélyállapot hullámzást, és mindamellet, hogy nagyon hatékony, nem hoz elő, illetve nem erősít fel negatív tüneteket az alkalmazás kezdeti időszakában, ami a Bach virágterápiás cseppeknél előfordulhat.


Az Ő tudomása szerint kevés helyen kapható még a homeopátis szereket forgalmazó patikák közül is, van olyan páciense, akinek Németországból hozza egy ott dolgozó ismerőse. Arra biztosan emlékszem, hogy azt mondta, hogy Budapesten például egy gazdagréti gyógyszertárban kapható, aminek most meg is találtam a honlapját:


[link]


Magáról a Psy-stabilról is találtam részletesebb információt a neten, ha érdekel:


[link]


Mikor rákerestem a szer nevére, a találatok között volt egy pánikbetegek által írt fórum a Nők Lapja Café-n, ahol valaki ezt írta:


"Szia.

Én homeopátis orvoshoz jártam/járok többnyire mindennel!

Többek között a pánikkal is ! Én kaptam 2 cseppet : Psy Stabil csepp az egyik a másiknak hirtelen nemtudom a nevét..

Ez kb 1 hónap alatt rendbetett!

De nagyon jó a Bach féle csepp is!"


(Itt olvashatod ezt a hozzászólást:


[link]


Mielőbbi teljes gyógyulást kívánok Neked, üdvözlettel:


Vera

2013. nov. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!