Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Magas koleszterin ellen miket...

Magas koleszterin ellen miket tegyek? 5.6 volt, tehát 0.4el nagyobb a maximumnal. (16 éves, lány)

Figyelt kérdés

nem vagyok kövér szerintem, 178cm 69kg vagyok.

nem etkezem tul egeszsegesen,de min valtoztassak?

mozogni se nagyon szoktam. mit mozogjak?

köszi előre


2012. okt. 2. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

Ez még nem számít kórosnak. Ha a jó koleszterined is arányosan magasabb kicsit (HDL), az eltakarítja a káros koleszterint (LDH) az érfalakról.


A koleszterinszintet leginkább a növényi eredetű táplálékok fogyasztásával csökkentheted. Az állati eredetű táplálékok és a feldolgozott élelmiszerek koleszterinszint-emelő transzzsírsavakat, telített zsírsavakat és koleszterint tartalmaznak. Ezek helyett, amilyen gyakran csak lehet, fogyassz szívbarát, egyszeresen telítetlen zsírsavakat.

2012. okt. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Az en koleszterinem is magas volt, es az orvos mondta, hogy ne szedjek meg gyogyszert, hanem menjek vissza 4 honap mulva, es etkezzek koleszterin szegenyen. Keruld el az alabbiakat: tojassargaja, zsiros sajtok, zsiros tej, feher liszt, zsiros husok, bor, vaj.

Ezeket edd minel tobbet: sovany husok, zoldsegek (foleg avokado, fokhagyma, brokkoli), gyumolcsok (eper es egyeb bogyos gyumolcsok), olajos magvak (dio), halak (lazac), sovany tej es joghurt, sok rost (muzli reggelire). Ezen kivul minel tobb cardio mozgas, ahol a szived dolgozik. Nekem a 4 honap alatt majdnem beallt normalisra, pedig elegge magas volt.

Remelem segitettem, sok sikert es kitartast! :)

2012. okt. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ja es olviva olaj fozeshez is, a sutest keruld, inkabb egyel parolt eteleket.
2012. okt. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

koszonom:)

johetnek még a tanacsok! ment a zöld

2012. okt. 3. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!