Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Búzakorpát mivel egyem meg,...

Búzakorpát mivel egyem meg, mibe tegyem, hogy nyeljem le ha joghurtot/kefirt, ilyesmiket nem ehetek?

Figyelt kérdés
2014. máj. 13. 20:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
végül is vízbe is bele lehet keverni és meginni, lemegy
2014. máj. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Levesbe, főzelékbe is keverheted. Nyilván nem lesz az állaguk a megszokott, de valamit valamiért.
2014. máj. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
36%
Én egy kis lúgkővel szoktam. .
2014. máj. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
24%

ammóniával állítólag könnyen lemegy.

"O

2014. máj. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Elsőknek köszönöm!

Utolsó kettőnek meg azt üzenem, hogy nektek már mindegy mit isztok, mert maradandó károsodásotok van!

2014. máj. 14. 07:30
 6/14 gömbicica ***** válasza:

ha tejet igen, akkor csinálj higabb zabkását, és abba.

ha nem ihatsz tejet, akkor vizbe áztasd a zabpelyhet, és ugy főzd kicsit, szintén higabbra, és tehetsz bele még buzakorpát plusszba.

csinálhatsz magadnak kenyeret, amit buzakorpával dusithatsz.

a bolti kenyerek egy turót érnek. én mindig puffadok a bolti zsemlétől, stb.-től is.

mióta saját kenyeret sütök nincs ilyen bajom.a kenyérsütőst meguntuk és sokkal finibb a sütőben sült :-)

2014. máj. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Jó ötlet, köszi. De ugyanolyan hatékony sütve is?

Tudsz adni egy kenyér receptet? Régen sütöttem kenyérsütőbe, de biztos finomabb a sütőbe kisülve.

2014. máj. 15. 19:31
 8/14 gömbicica ***** válasza:

szia!

Nekem 20 dkg teljes kiőrlésü rozsliszt, 80 sima liszt, egy jó marék vegyes mag, pár kanál korpa, 1/3-ad csomag élesztő, érzés szerinti só -kávéskanál?- , (kitapasztalod majd) 65 dkg langyos viz, 2-3 ek olaj, ha van oliva.

géppel szoktam összedagasztani, és egy piros, vagy narancssárga müanyagtálba teszem a kézzel átgyurt tésztát. Huzok rá egy nylon szemetes zsákot, és jó duplájára kelesztem.

Aztán ketté veszem átgyurom sütőlapra teszem letakarom -lehetőség szerint pirosas szinü- konyharuhával, ha duplájára kelt, vizes kézzel átkenem, kicsi viz juthat a tepsire is, aztán 180-200 fokra betolom a sütőbe.

Ebből két db kb. 70 dkg-os kenyér lesz.

utolsó morzsáig megesszük mindig. a bolti kenyeret már nem is szivesen esszük meg((((

Kelt tésztáknál valahol olvastam hogy pirosas ruhával kell letakarni máshogy kel.

lehet hogy csak mese, de én azóta igy használom :-) és szép :-) amit sütök.


sok sikert.

2014. máj. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Szia! Aranyos vagy, hogy leírtad köszi szépen. :)

Hétvégén megsütöm. Minden bsjom van a gyomrommal, így kínomba már azt sem tudom mit egyek. Kezdésnek ez tökéletes.

Köszi. :)

2014. máj. 15. 20:14
 10/14 gömbicica ***** válasza:

kezdetnek ha hanyagolod a bolti puffancs kenyeret, zsemlét, nem eszel margarint szerintem jobb lesz.

amit még én tapasztaltam.

ha reggelizek csuda pocsékul tudok lenni és olyan lomha leszek.

ujabban mindig lidlibe lehet kapni bio citromot, vagy aldiba aminek használható a héja olyat veszek, lereszelem, vagy hagyom megszáradni, vagy fagyasztóba teszem, és a levét belenyomom egy üveg vizbe, szinte 11-ig csak azt iszok. és nem vagyok éhes nem nehéz a gyomrom.

11 felé reggelizek mikor mi esik jól.

ez is érdekes pl. van hogy csoki eszek csokival, van hogy ha netán a számba veszem ki kell köpjem, le nem menne.

van hogy zabáltam az almát, van hogy rá se tudok nézni.

pár napig esténként egettem egy 250g-os yoghurtot most rá sem tudok nézni(

mindig figyelj arra, hogy ha rágondolsz ránézel valamire, mit mond a szervezeted, kell, vagy nem neki?

És ha van mikród hangyagold, ha nincs ne is vegyél :-)


egyébként mióta a saját kenyeret esszük nem vagyok puffadt( kivétel, ha össze-visszaeszek minden gyors bekapni valót pogácsától csokiig ha utközben vagyunk valamerre munkából kifolyólag ((( akkor nagyon pocsékul tudok lenni. áá aztán egész éjjel bax a belem puffad a hasam kiböfögöm a lelkem, szédülük rosszul vagyok .... s

szal figyelni kell testünk jelzésére :-) és jól fog müködni. ha rosszul müködik valamitk elrontottunk.

van ez igy mindenkivel időnként(

2014. máj. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!