Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » PCO-val diagnosztizáltak mit...

PCO-val diagnosztizáltak mit ehetek?

Figyelt kérdés

PCO-val diagnosztizáltak, ami azt jelenti, hogy szinte semennyi szénhidrátot nem vihetek be a szervezetembe.

Tudnátok segíteni, hogy mit ehetek?

akár, hogy ti mit szoktatok és ha lehet akkor ne felsorolással, mert tudom, hogy sovány hús, zöldség, gyümölcs, de nem tudom összehozni, hogy ezt hosszútávon milyen kombinációkban fogom tudni fogyasztani.

Menüvariációkat köszönöm!



2014. ápr. 17. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:

A szinte semennyi szénhidrát az nem igaz. Pontosan meghatározott mennyiségű (nekem 160g) szénhidrátot KELL enni 5 alkalomra elosztva. Írok példákat.

Reggeli: Teljes kiőrlésű kenyér, felvágott, sajt, zöldségek. Túró is mehet a kenyérre. Ami reggel tilos: tej, gyümölcsök.

Tízórai: joghurt (nem cukrozott gyümölcs, inkább natur, vagy a naturba keverj gyümölcsöt) vagy kefir korpovittal. Mehet házi készítésű müzliszelet, TK lisztből cukor nélküli kekszek, de akár egy szendvics is.

Ebéd: ha húst eszel, ne csak zöldségekkel (nagyon kevés a szénhidráttartalmuk), egyél hozzá pl. barna rizst. Tésztát is ehetsz heti egyszer, de durum, vagy TK kiőrlésűt. Rizsből barna vagy basmati rizs a megengedett. Főzelékek is mehetnek, de ne fehér liszttel habard be őket, és egyél hozzá kenyeret.

Uzsonnára mehet gyümölcs.

Vacsorára: mint a reggeli, csak ehetsz többet. Szoktam rántottát, virslit, melegszendvicset, tortillát, salátát (ehhez is kenyér, vagy tortilla, vagy csicseriborsó, ami megemeli a CH-t) stb. csinálni.


Szóval ahogy látod, mindent lehet enni, amit előtte, csak az alapanyagokat kell lecserélni.

Fehér liszt helyett durum, teljes kiőrlésű, rozsliszt, sokféle van.

Cukor helyett: eritrit (zéró CH), nyírfacukor (60% CH a 100 helyett, tehát ezt kell számolni), stevia

Fehér rizs helyett: barna vagy basmati


Heti egyszer lehet krumplit enni (krumplipüré nem ajánlott), köretnek meg az alábbiakból lehet válogatni: bulgur, köles, hajdina, kuszkusz. (Nekem spec. a köles nem jött be, de a bulgur igen).

2014. ápr. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a PCO-t, viszont a szinte semennyi és a 160g elég távol van egymástól... 160g rengeteg, én feleztem, hogy fogyni tudjak 25 kiló feleslegből kellő kalóriabevitel melett (egészségem rendben)... Még a 80g se kevés, ha az ember étrendje olyan, mint pl. az enyém.

A zsír gond-e? Mert ha nagyon kevés a szénhidrát és nem akarunk durva kalóriadeficitet, a zsírnak kell bejönnie. A fehérjét nem jó s nem is praktikus egy szinten túl emelni.

Kiscsillió kombináció van, az embernek kell eldöntenie, milyen alapanyagokból miket fogyaszt, az, hogy nem rengeteg szénhidrát, még túl tág.

S tényleg nem mindegy, hogy mekkora a szénhidrátlimit.

A tojásételek mindenesetre megfelelnek a szénhidrátszegénységnek, az olajos magvak jelentős része is alkalmas... Pl. az egyik kedvenc reggelim a hagymás rántotta nyers zöldségekkel, én mandulát és lenmagot is szoktam keverni bele, őrölve. Tojáspörkölt főzelékkel, curry, zöldséggel rakott hús (én ilyet nem eszem, de biztos jó, ha jó minőségű az alapanyag), ...etc.

2014. ápr. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat és a segítséget.

Igyekszem betartani az étrendet, elméletileg semennyi szénhidrátot nem vihetnék be a szervezetembe, de az szinte lehetetlen. Próbálom a minimumra csökkenteni a CH tartalmat.

2014. ápr. 18. 08:40
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem keress egy másik dokit, mert a PCO diétának pont az a lényege, hogy napi 160 vagy 180 g szénhidrátot KELL enni 5 részre osztva. Mellé metformin tartalmú gyógyszer és mozgás.


Milyen lett az cukrod, inzulinod?

2014. ápr. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nem KELL, ez tevedes. Olvass utana a paleo etrendnek tenyek-tevhitek.hu megszünteti az inzulinrezisztenciat, a PCO okat. Sok erdekes dolog van ezen az oldalon. A neten meg rengeteg paleo recept van, edesseg is, nagyon finomak. Az etrend legelsö es legszembetünöbb hatasa az edesseg utani leküzdhetetlen vágy megszünese. Ettöl persze eszik az ember nemi edesseget, de nem a cukorral teletömöttet :) ja, es a fogyas Sem utolso szempont. Nezesd meg a D3-vitaminszintedet! A legtöbb PCO-snak tul alacsony. En napi 10000 IE szedesevel rendbe hoztam! Cisztak mar nem lathatok, a ciklusom rendszeres lett es a masodik babankat varom eppen!
2014. ápr. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!