Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Tényleg gyógynövény a parlagfű?

Tényleg gyógynövény a parlagfű?

Figyelt kérdés

Milyen írások szólnak e mellett?

Szólnak e mellett nem (csak) interneten megjelent cikkek?

Milyen gyógyhatásai ismertek?

Akik használják, azok hol jutnak hozzá?

Milyen formában fogyasztható?


Akik hisznek a gyógyító erejében, azok tesznek valamit azért, hogy ne legyen teljesen kiirtva? Ha igen, akkor mit?



2014. júl. 1. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Parancsolj, egy kis okosító a parlagfűről terjedő dolgokkal kapcsolatban:


[link]

2014. júl. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
"Hát ez nagyon jó." A linkelt cikk előhoz egy sor idézetet, melyeket nem igazol semmi. Majd cáfolja őket, de úgy, hogy őt sem igazolja semmi. Ezzel most aztán tényleg ki vagyok segítve.
2014. júl. 1. 20:52
 3/6 A kérdező kommentje:

Most a Magyar Nagylexikon sorozat 14. kötetének parlagfű szócikkéből idézek: "Ezen a vidéken fajainak kivonatát vagy olaját belső és külső fájdalmak ellen használták." Ez azt jelenti, hogy valamire mégiscsak jó a parlagfű. De ebben semmi hihetetlen nincs. Miért pont az ne lenne jó semmire?


Sokan azt mondják, hogy az a baj, hogy a parlagfű nem őshonos, Amerikából jött. De a kukorica vagy a krumpli nem Amerikából jött? És a legmagyarosabbnak tartott fűszerként is használt növény, a paprika? Szerintem pont most, az akácbotrány idején hivatkozni arra, hogy valami nem őshonos, veszélyes dolog.


A parlagfűtől függetlenül biztos, hogy az allergia modern betegség. Ennek fő okai között pedig biztosan ott van a légszennyezettség. Ezért eléggé ellentmondásos látvány, amikor látom, hogy a hatalmas zöld területeken motoros kaszával irtják a gazt.


Azt természetesen tudom, hogy az interneten keringő dolgokat fenntartással kell kezelni, ezért szeretnék hitelesebb írásokat is látni a témában.

2014. júl. 2. 11:10
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
az egynyári üröm azz tényleg gyógynövény. állítólag öli a rákos sejteket a tea belőle.
2014. júl. 3. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen. Ezt én is sok helyen hallottam. De ott van az állítólag szó. Én azt szeretném tudni, hogy nem állítólag mi a helyzet.
2014. júl. 3. 10:09
 6/6 homo ludensz ***** válasza:
100%
Az biztos hogy módszeresen adagolva megszünteti a parlagfű allergiát. Felébreszti és működésre serkenti a szervezet ellenanyag termeléséért felelős géneket. A mai ember úgy nő fel hogy majd mindenre allergiás és ez köszönhető az éltávolodásának a természettől. A parlagfű a föld ruhája ha valahol elpusztul a kultúrnövény szárazság,nemtörődömség során ott kinő a parlagfű és betakarja a földet. Az pedig hogy mi mit tartunk kultúrnövénynek és mit gyomnak az semmit nem von le egy növény hasznosságából. Gondolom ha pálinkát tudnánk főzni belőle sokan becsben tartanák.
2014. júl. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!