Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A parlagfű tényleg gyógynövény?

A parlagfű tényleg gyógynövény?

Figyelt kérdés

2013. júl. 30. 11:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
13%

”A parlagfű latin neve: Ambrosia artemisifolia. Azt mondják rá, hogy gaz, pedig ez nem igaz. Gaz, csak az emberek között van, mert van rendes ember, meg gazember. Növények között nincsen gaz, csak haszonnövény és gyomnövény.


A parlagfű nem gyomnövény, mint ahogy az ürömfélék családjába tartozó többi növény sem az. Az ürömfélék hasznos növények, gyógyításra és ételek, italok készítésére használják őket”

2013. júl. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
16%

Az ürömfélék hasznos növények, gyógyításra és ételek, italok készítésére használják őket. Például a likőrök, borok közül nagyon finom az ürmösbor, vagy a likőr.""Régi gyógynövény könyvek leírják több gyógyító tulajdonságát, de meg is lehet enni, mert nagyon sok vitamint tartalmaznak a levelei és a virága, meg a pollenje is. Ezért szeretik legelni az állatok is.


Link: [link]

2013. júl. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Kontra: [link]
2013. júl. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Az Amrózia, az istenek itala volt, ha így emlékszik rá valaki. A kipufogógázok teszik tönkre az Ambrózia polenét, ezért okoz allergén tüneteket (lemarja a tüskés polen hártyácskáját), így lesz belőle "parlagfű".
2013. júl. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Ozmium42 ***** válasza:
78%

Baromság!


Az ókori görög istenek itala bizonyosan nem a 19. században Amerikából behurcolt parlagfű volt. Az ambrózia halhatatlant jelent, és a növény nevében a nehéz kiirthatóságára, nagy tűrőképességére utal.


Semmilyen gyógyhatása nincs, mert ha lenne, akkor a több száz valódi gyógynövényhez hasonlóan felhasználnák, és senki nem szőne köré primitív összeesküvés-elméleteket. A debreceni egyetemen lázasan dolgoznak, hogy valamilyen értelmes célt találjanak, amire fel lehet használni, de eddig elég erőltetett eredmények születtek csak.


A kipufogó-gáz teória sem igaz. Az allergiás reakciót egy egyértelműen azonosított protein okozza, ami a pollenben van, Amb a 1 a neve.


[link]

2013. júl. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"A debreceni egyetemen lázasan dolgoznak, hogy valamilyen értelmes célt találjanak, amire fel lehet használni"


Az lesz csak szép, ha még nagyban termeszteni is kezdik. :DD

Remélem ha valami hasznát találják, akkor is életben marad a szabad területek irtási kötelezettsége.

2013. júl. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon vitatott kérdéskör, akik eszik, fogyasztják, azok mind esküsznek rá, hogy ilyen olyan pozitív hatásait érzik, a szkeptikusok, meg az orvostudomány meg ezerrel támadja, hogy ez hülyeség... szerintem elképzelhető, hogy van valamilyen placebo hatása, de mindenesetre, én ha apukám kaszált a földünkön majd meg haltam, úgyhogy biztosan eszembe nem jutna parlagfüvet enni, maradok a búzafűnél...


ellenben 1 dolgot biztosan állíthatok a parlagfűről, ugyanis a saját földemen, ami közel 2ha szerencsére eléggé eldugott helyen van teszteltem 3 éven keresztül...

mindig rengeteg pénzt elvitt, mert nem értettem akkoriban még semmiféle földműveléshez, örökségben maradt a nyakamon, folyamatosan vadkender meg parlagfű termett rajta, amit a feljelentéstől rettegve mindig irtattam, én ugye nem tudtam, mert brutál allergiás vagyok mindkettőre, majd valahol olvastam ezt a mondatot:


Az angolokkal ellentétben a franciák nem öldösték ok nélkül az őslakosokat, ezért azok hálából egy csomó titkukat megosztották velük. Ilyen titok volt a parlagfű titka is. A parlagfű egy ősi, nagyon intelligens növény, sok tekintetben az embernél is intelligensebb. A parlagfűnek az a természetben a feladata, hogy megóvja a földet a kiszáradástól!! Ahol parlagon van egy földdarab, ott elszaporodik, hogy megóvja, az adott föld területét. Ahogy megóvta, azután átadja a helyét más növényeknek, amelyek az így megóvott talajon már képesek voltak megmaradni és szaporodni.


3 éven át teszteltem vállalva a kockázatot, hogy valamelyik szomszéd feljelent, de szerencsére nem tették... idén úgy néz ki, igaz ez a mondat a méteres gaz helyett, fűnyíróval kezelhető pázsit szerű fűfélék nőnek az egész placcon...

2013. júl. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
^^ezt a pár mondatot:)
2013. júl. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%

Állítólag:

• fokozza a szervezet őssejt termelését

• bélbántalmak elleni gyógyír

• immunerősítő

• allergia ellenes (!) – zsenge levelei

• rákmegelőző

• gyulladáscsökkentő


Lásd:

[link]


Rák ellenes


[link]


Az előzőekben írottakhoz: a parlagfű egy pionír növény, ami néhány éves működés után azért adja át a helyét, mert már nem versenyezhet azokkal a növényekkel, melyeknek ő tette alkalmassá a helyet. Lásd szukcesszió.

2013. júl. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%
Erőltetett az az érvelés, hogy a hatalom írttatja ártó szándékból. A parlagfüvet nem lehet kiírtani, aki pechére együtt él vele, pontosan tudja.
2013. júl. 31. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!