Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mivel lehetne elősegíteni,...

Mivel lehetne elősegíteni, hogy a kisebb vesekő a vizelettel kiürüljön?

Figyelt kérdés
Kb. egy hete elindult a veséből, próbálkoztunk már a "sokfolyadékos, ugrálós" módszerrel, de hiába. Mit lehet tenni, hogy műtét nélkül megszabaduljunk tőle?
2008. aug. 24. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mezei zsurlóból ( Equisetum arvense ) kell készíteni forró ülőfürdőt ( készítése 100 gr zsurlót éjszakára hideg vízbe kell áztatni, másnap felforralni és a fürdővízhez kell önteni mely akkora legyen hogy a vesetájékot ellepje a víz, és annyira forró amennyit el bír az aki benne fürdik ). A fürdő közben meleg zsurlóteát kell kortyolgatni ( 1 púpozott teáskanál zsurló 1/4 liter vízhez, a zsurlót csak forrázni kell ). A vizeletet vissza kell tartani ameddig sikerül, majd végül erős nyomással kell préselni, ekkor általában ürül a vesehomok és az apróbb kövek. Meg lehet ismételni amíg a kövek ki nem ürülnek.

Forrás: Maria Treben, Egészség Isten patikájából

2008. aug. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Negatívot csak egy orvostól olvastam Maria Trebenről, és ezt el is hiszem: Bár javaslatai gyógyíthatják a megcélzott betegséget, de képzetlensége folytán sejtelme sincs az okozott mellékhatásokról, pedig azok bőven akadnak. Lehek, hogy az ajánlott gyógyfű meggyógyítja a náthát, de hosszú távon károsítja a vesét. Nincs mese: a gyógynövényekben is hatóanyagok vannak, melyek kihatása sokrétű."


idézet egy fórumból, hamár idézgetünk, mindemellett a doki rátapintott a lényegre, a fenti írás is pongyola. először is nem említi, hoyg véletlenül se tévesszük össze a mocsári, ágas erdei stb zsurlóval mert az mérgező. Másodszor a zsurlóteát csak orvos/gyógyszerész jóválhagyásával lehet fogyasztani, mert bizonyos betegségeknek pl szívbetegségeknek nem tesz jót. Harmadszor a fürdő max negyedórás lehet. Stb.


Namost térjünk a lényegre: Nekem is volt vesekövem 2 éve, igazából a vízhajtó módszerek nekem nem működtek, a gravitáció az igazi, csak kitartónak kell lenni. Én akkor fél napokat sétáltam, és pár nap alatt már eléggé lejjebb mozdult a kő. Gondolom az ugrálás is jó hosszútávon, csak fárasztó. Igazából nálam használtak még egy gépet is ( a nevére nem emléxem) ami ultrahanggal megzúzta a követ kissebb darabokra, de ez olyan műtét, aminél nem vágják fel az embert, csak simán hanggal bombáznak. Ezután kb 2 hét múlva jött ki a kő, szóval nem egyhamar lehet tőle megszabadulni.

2008. aug. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom a vesekövet oldja a retekből préselt/kicentrifuigázott lé, ezt több napig fogyasztva naponta többször pár ek. lal.
2008. aug. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2008. aug. 25. 10:38
 5/5 anonim válasza:
Éjszakára két zokni között használt PIOKÁL talpbetét segített két esetben is ismerősnek .Nem tudták hogy van csak mikor koppant,más problémára használták a betétet.De ha nagy a kő akkor gáz.A Piokált megtalálod az ANSA BT honlapján.Nagy kövek esetén ellenjavalt.de a kicsikre jó.
2009. máj. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!