Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Cipőbe mindenképpen ajánlott...

Cipőbe mindenképpen ajánlott talpbetét? 18/F

Figyelt kérdés
Nos, ajánlott hordani talpetétet cipőbe? Komfortosabbá teszi a mozgást, nem lesz ludtalp ,stb miatt. Ha igen akkor hol a legjobb melyik a legjobb?
2010. febr. 24. 20:21
 1/5 anonim válasza:
háát kényelmesebb az biztos. de meglehet nélkule is lenni.
2010. febr. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És milyet ajánlasz?
2010. febr. 24. 20:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs súlyproblémád, nem fáj a derekad/térded/gerinced, vagy konkrétan a talpad, akkor nem kell nagyon komoly talpbetét, vagy nem is kell. Szerintem cipőboltokban tudsz venni biztosan.
2010. febr. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pontosan hogy nem.

Megelőzésnek kell főleg, mert ha már megvan a lúdtaplad, akkor azt már semmi nem tolja vissza eredeti helyzetbe!

Azon a pár ízületen van az egész testsúlyod, és egy lapos, kemény felületre van nyomva egész nap, ahelyett, hogy valami rugalmas alátámasztást kapna (mint amikor pl. homokban jársz, az nagyon egészséges lenne.)

Az a baj, hogy ha kialakul egy deformitás a lábon, onnantól már csak rosszabb lesz, műtéttel tudnak ugyan alakítgatni rajta, de kínlódás.

Talpbetétet kapsz gyógynövényboltban ,Deichmannban, Rossmannban, Dm-ben (elvileg) és Gyógyászati segédeszköz boltokban.

Ezer fajtája van, bőr, frottír, szénbetétes, lábszag elleni, gyapjúval bélelt. Van lapos is, de az semmit sem ér, csak egy plusz réteg hogy ne fázzon a talpad, a lúdtalpbetét az igazi. Vásárláskor érdemes belepróbálni a cipőbe.

A lúdtalpbetétek királya a szendvicsbetét, aminek óriási emelése van, és ha megszokod marha kényelmes, én magassarkú csizmából is 1 számmal nagyobbat vettem, hogy beleférjen:)))

2010. márc. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az áruk elég széles skálán mozog, láttam bőr-zselébetétes kombinációt 5000 ft. fölött is... a síma bőr fém emeléssel 3000 körül van, és akár 2 évig is bírja. Sportcipőbe frottírt érdemes venni, habszivacs emeléssel mert az rugalmas, de fém vagy műanyag emeléssel se rossz. Frottírbevonatút 2200-ért is lehet venni, a szendvicsbetét 3400, elvileg egységáras. Előző voltam.
2010. márc. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!