Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Baj ha a homeopátia golyókból...

Baj ha a homeopátia golyókból többet veszek be a felírt mennyiségnél?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 3. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyszerre veszed be, akkor nincs jelentősége, bár az inkább pazarlás, nem lesz "erősebb" a hatása (bár hallottam olyat is, hogy nagyon magas potenciáknál valamennyit számít a mennyiség, de ebben nem vagyok biztos).
2013. ápr. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :-)
2013. ápr. 3. 21:30
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha két doboznyit vennél be sem lenne semmi bajod.
2013. ápr. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Alapvetően a homeopátia sosem fog tudományos megbecsülést kapni, mert placebónak tekintik a hatását. Placebót pedig nem lehet túladagolni, lényeg hogy hiszel benne, és ez már segít.
2013. ápr. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Pár éve Vágó István és néhány aktivista a kamerák előtt vett e be az ajánlott adag több ezerszeresét, ezzel demonstrálva, hogy csak hiszékeny emberek lehúzására van kitalálva és nincs valódi hatása.

Egyébként maguk a homeopaták sem tudják megmondani, hogy is működik a gyógyszerük, csak egy fizikailag teljesen nonszensz magyarázatot.


Ha jobban érzed magad tőle, akkor vedd be. De ha komolyabb betegséged van, akkor fordulj igazi orvoshoz.

2013. ápr. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tehát túladagolni nem lehet.


DE hogy próbáljak írni valami hasznosat, konstruktívat.

Az egyik videóban említi a homeopátiás kezelésekkel foglalkozó hölgy, hogy energetika, rezgés.


No álljon meg a menet! Van egy gyógyterápia, úgy nevezzük akupunktúra. Hatása van, gyógyításra de egyéb célokra is használható. Van benne gyógyszer, vegyület? Nincs.


Nem találtam még hiteles forrást arra, hogy a homeopátia működne, de annyira ne legyünk materialisták, hogy csak egy bizonyos vegyület lehet hatással ránk. De valójában más is hat ránk, amit fel lehet használni bizonyos célokra. Elméletileg működhetne a homeopátia, gyakorlatban ezt én úgy tudom, hogy áltudománynak tekinthetjük, nem működik. Nyilván nálam még placebo hatásként sem működne sajna.

2013. ápr. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A homeopátia "elvileg" úgy (nem) működik, hogy van egy adott molekula (ami még hathatna is), és ezt oly mértékben hígítják, hogy a végén nem marad már egy darab molekula sem az oldatban. Na de majd a vízmolekulák emlékezete és rezgése...az majd megváltozik :D és majd ez segít (khm...).

Azért megjegyezném, amit senki nem hangoztat, hogy hány kis gyerek (asztmás, rák daganatos...) halt meg idióta homeopata orvos ál-kezelése miatt!

És ma már odaáig jutottunk, hogy az állatokat is ezzel akarják kezelni...láttam én már tőgygyulladásos tehenet, aminek az orrnyálkahártyájára spriccelték a homeopátiás szereket. És azt is láttam, hogy mennyire nem gyógyult meg tőle...

2013. ápr. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Persze ez meg-megesik hatóanyagot tartalmazó gyógyszerekkel is. Csak azokkal gyógyulás is megesik.
2013. ápr. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!