Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » 1 teáskanál szárított citromfű...

1 teáskanál szárított citromfűre öntöttem 3 cent vodkát + 2 cent vizet, majd 1 napig állni hagytam a hűtőben. Ha leszűröm és megiszom, milyen hatása lesz?

Figyelt kérdés
Nem olvastam sehol ezt a receptet, csak úgy kitaláltam, mert szeretem a vodkát és nehezen alszom el, nyugtatót, altatót nem szeretnék szedni, ezért úgy gondoltam, a citromfű és a vodka együtt egy kellemes, gyógynövényes nyugtató esti itókát eredményez. Még nem próbáltam, és kíváncsi vagyok a véleményetekre. Abból indultam ki hogy végülis a svéd csepp meg a Jager is hasonló, talán ez sem rossz ötlet. Vagy nem kéne a citromfüvet alkohollal kevernem?
2016. aug. 14. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát ezt nem próbáltam még, de a tiszta alkoholba áztatott citromfű ha pár napig állni hagyod és utána bekened a tested egy nyári estén, kiváló szúnyogirtó 😃

Na, de a kérdésedre a válasz: nem tűnik rossz ötletnek, én is kipróbálnám, ha bírnám 😊

A citromfű teát sokat iszom én is téli estéken, akkor sokkal jobban alszok. Gondolom a vodka csak felerősíti ennek a hatását, erről tapasztalatom nincs, mert antialkoholista vagyok.

Csak ne vidd túlzásba, egyelőre csak mértékkel fogaszd, amíg nem tapasztalod ki, hogy milyen hatást vált ki...

Az ötlet nem rossz, várom a beszámolót a tesztelés után 😉

2016. aug. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A helyedben 2 teáskanál citromfűvel csinálnám a teát, és kihagynám a vodkát.
2016. aug. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Na tegnap és ma is próbáltam. Épp csak belekortyoltam, de megfájdult tőle a fejem és elég sokáig fájt is. Mondjuk a macskagyökérre érzékeny vagyok, szóval nem tudom hogy a citromfű volt-e sok, vagy a vodka hozta-e ki nagyon. De más hatását nem igazán éreztem.
2016. aug. 15. 19:40
 4/7 anonim ***** válasza:
Köszönöm hogy megosztottad a tapasztalataidat! Ezt akkor nem fogom kipróbálni 😃
2016. aug. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A szárított leveleket forró vízben kell 10 percig áztatni. Te pedig hidegen áztattad 1 napig, ahogy pl. a csipkebogyóteát kell készíteni (ami ugyebár gyümölcs). Szerintem így nem lehet ugyanazokat a hatóanyagokat kinyerni. Inkább csinálj normálisan egy bögre citromfűteát, tegyél bele mézet és önts bele egy kis vodkát :)

A svéd cseppet biztosan nem úgy készítik, ahogy Te a fenti keveréket...

2016. aug. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát igen, rájöttem. Lehet hogy a sima citromfűteát kéne kipróbálnom. :)

Mindenesetre biztos nem az alkohol volt a bűnös, mert hajnalban whiskey-t ittam, attól nem fájt a fejem, és egész jót aludtam tőle.

2016. aug. 17. 03:46
 7/7 Badattitude válasza:
A bedörzsölő eszenciáknál használatos vodkával operálni az előkészített gyógynövényt. Persze, a megfelelő arányban. A patikában is kapható, ömlesztett kamilla teája is kiváló altató.De csak melegen . Sokakat úgy kiüt átmenet nélkül, hogy nem tudja felidézni, mikor , hogy aludt el.
2016. aug. 23. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!