Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Idült és krónikus székrekedésr...

Idült és krónikus székrekedésre milyen táplálkozási megoldást javasoltok, - ami a gyakorlatban bevált?

Figyelt kérdés

Nem gyógyszerekkel, hanem étkezéssel szeretném beszabályozni az emésztésemet, de sajnos nem sikerül...

Savanyú káposzta, sütőtök, zabkása darált lenmaggal,- ezeket már kipróbáltam, - nem igazán segített. Mit lehet még?



#székrekedés #hashajtó-ételek
2016. okt. 30. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Napi 2-2,5l folyadék, rendszeres mozgás, rostos ételek. Sokaknál a kávé is segít.
2016. okt. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kb. 3 liter vizet iszom naponta, és 2 kávét is.
2016. okt. 30. 21:23
 3/7 anonim ***** válasza:
Mit értesz pontosan székrekedésen? Kemény az állaga, vagy 2 székelés között 3-4 napnál több telik el?
2016. okt. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3-4 nap is eltelik, és nagyon nezehen megy,("KOPOG a bili"), és és rossz a közérzetem emiatt. Pár hónapja van csak ez, sokféle hashajtó élelemmel próbálkozom, ami korábban segített, - most azok se hatnak.( Olíva olajat kortyolok, joghurtot eszem lenmagpehellyel, vizes tejet iszom, szörnyű, de ezek se használnak.Nem szeretnék rászokni a hashajtókra.
2016. nov. 1. 14:13
 5/7 anonim ***** válasza:
inkább örülj neki, így kevesebbet kell törölni, csomó vizet, és időt megspórolsz!:)
2016. nov. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem az összes tejtermék és gabona kiiktatása segített. A kisfiamnak elég volt a tej kiiktatása, és mindketten szedünk probiotikumot.
2016. nov. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem fájdalomcsillapító tapasz használata okozott erős székrekedést és egy táplálékkiegészítőre rátaláltam, ami segített nekem. Azóta rendszeresen szedem. Ha érdekel, megírom, melyik az. De az előttem szólókkal is egyetértek, sokféle módon lehet segíteni.
2016. nov. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!