Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Kiderült, hogy PIKKELYSÖMÖRÖM...

Kiderült, hogy PIKKELYSÖMÖRÖM van. Hogyan gyógyíthatom természetes módszerekkel?

Figyelt kérdés
Csak a fejbőrömön jelentkezik, viszket, korpásodik, és semmilyen gyógysampontól nem javul. Állítólag diétával gyógyítható, de legalább is tünetmentesíthető. Van valakinek tapasztalata?

#pikkelysömör-gyógyítása
2017. febr. 24. 07:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A gyógysamponoknál sokkal többet számít, hogy kímélő sampont használj, amiben nincsenek sem szulfátok, sem illatanyag, ilyet főleg babáknak való termékek közt találsz. Sokat segít, ha a sampont határozott mozdulatokkal viszed a fejbőrre, és érdemes gyakrabban mosni, mert minél nagyobb a lerakódás, annál nehezebb eltávolítani. A korpásodást (ami igazából nem korpa, hanem maga a pikkelysömör) hámlasztó pakolással tudod enyhíteni, de ezt orvosnak kell felírnia. Először ezeket próbáld ki, és csak utána sanyargasd magad diétával.
2017. febr. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2017. febr. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
60/N. - Miért? Más a kezelés, ha 30 vagyok? ...Azt hallottam, hogy a GLUTÉNMENTES és TEJMENTES táplálkozás segít. Tényleg?
2017. márc. 2. 06:46
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekem két dolog segített sokat, az egyik a rendszeres sófürdő.. megfigyeltem, hogy mikor tengernél nyaralok csillapodnak a tüneteim, úgyhogy modellezem a dolgot, 1kg (adalék mentes erdélyi só teszko 129ft) só 1 kád kellemesen langyos vízbe aztán abban áztatom a fejemet heti 3* 20-30percet,

A másik pedig a hazai orvosoknál csak 1-2 éve terjedt el, és még mindig csak kevesen figyelnek rá, van egy demodex nevű atka ami a problémás fejbőrön nagyon el tud szaporodni, szabad szemmel láthatatlan mikroszkópikus kis lények, de kisfiam 3000ft-s játékboltos 100*-os nagyításos mikroszkópján gyönyörűen láthatóak... nos mióta olyan samponnal mosom a halyam, ami segít kiírtani ezeket a kid mocskokat és mellé a sófürdő, de fontos, hogy a kettő ne egy napon legyen, azóta szinte teljesen tünetmentes a fejbőröm.

2017. márc. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, azt azért tegyük hozzá, az elmúlt 20 évben ez a betegség megtanított rá, hogy ami másnak gyógymód, neked lehet, hogy csak ront a helyzeten...
2017. márc. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az egy nagy igazság, hogy ami másnak használ, az neked vagy igen, vagy nem.

Nekem a fejbőrömet gyönyörűvé varázsolta egy gél, de ehhez az kellett, hogy szabadnapom legyen, nyáron, vagy meleg lakásban, mert a gél három kezeléstől volt igazán hatásos, és bármilyen tüsi haja van az embernek, ez összesen 3 óra nedvesség a fejen. És persze egy hét múlva kezdett visszajönni.

2017. márc. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Milyen gél?
2017. márc. 3. 19:07
 8/14 A kérdező kommentje:
Gyógyszertári sampon vagy ecsetelő nincs a DEMODEX atka ellen?
2017. márc. 4. 22:14
 9/14 anonim ***** válasza:

Olvasgass az Index ezen topicjában

[link]

ott elég szó esik a demodexről.

A gél nevét elküldöm magánban. Jelszó továbbra is az, hogy ami valakinek használt, az másvalakinek vagy használ, vagy nem.

2017. márc. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
Nekem a fejemen jelent meg, a bőrgyógyász felírt mindenféle gyógyszernek nevezett dolgot: Kénes sampon, Diprosalic, D-vitamin tabletta, hidratáló arcbalzsam, valami kis tégelyes gyógyszer. Ezek szinte semmit nem használtak. Aztán jött az, hogy különböző dolgokat próbálok ki magamon. Kávés- banános turmix arcpakolástól kezdve a kecsketejes szappanig mindent kipróbáltam és aztán találtam valamit. Neogranormon krém használ teljesen eltünteti a bőrpírt, nem hámlik a pofám. Egy főnyeremény ez a szer. Ez alapjába véve egy babáknak a pelenkakiütésére gyógyítására szolgáló krém. Nem viccelek. Elalvás előtt felvittem az arcomra, amikor felkeltem a maradékot lemostam, és pár használat után olyan, mint 4 év alatt egyszer sem.
2017. ápr. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!