Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mit tudnék tenni cérnagiliszta...

Mit tudnék tenni cérnagiliszta ellen? Másodszorra fertőződök vissza, pedig már betegesen ügyelek a higiéniára és tisztaságra, mindent kimostam és letakarítottam már, nem tudom mit tegyek.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy először pár hónappal ez előtt vettem észre többször is, hogy mintha egy hajszál vagy szőrszál irritálná a végbélnyílásomat, de megnéztem és nem láttam semmit. Aztán még mindig éreztem, ekkor megnéztem tüzetesebben és ekkor vettem észre azt az undormányt ami ott tekergőzött. Fél centi hosszú volt, 1mm széles nagyjából, úgyhogy cérnagiliszta. El is mentem vele orvoshoz, aki vermox tablettát írt fel. Be is szedtem ahogyan az orvos mondta, pár napon belül láttam, hogy kiürültek belőlem a paraziták, mindent kimostam, letakarítottam, fojozottan ügyeltem a higiéniára, és egy-másfél hónapig tünetmentes voltam, aztán megint éreztem azt a szőrszálcsikálós érzést, megnéztem és ismét ott volt egy giliszta. Nagyon nagyon el vagyok keseredve, már undorodok magamtól pedig tényleg betegesen járok kezet mosni, és nem értem, hogy ez megint hogyan fordulhatott velem elő. A barátoméknál a bolognese kutya az ágyon mászkál, de ő féregtelenítve van, így nem gondolnám, hogy miatta lehet.

Egész életem során nem volt velem ilyen, viszont pár hónapon belül ez a második eset..

Sajnos most nincs lehetőségem orvoshoz menni mert külföldön vagyok, tudtok valami alternatív megoldást? A fokhagymáról hallottam, de abból mennyit egyek egy nap? Tudtok esetleg más megoldást is?

Előre is köszi!



2017. ápr. 3. 20:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Az ágyon mászkáló kutya nem sok jót ígér. Mindenkiben elő szokott fordulni cérnagiliszta, de nem egyformán reagálunk rá, eltérő a szervezetünk. A kutya féregtelenítés elsősorban orsó- és galandféreg ellen szolgál (hosszabb a kifejlődési idejük). Cérnagilisztával viszont folyamatosan megfertőződhet egy utcán mindent megnyaló kutya.
2017. ápr. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Parazitaölő tinktúrát lehet neten rendelni, jó még a feketedió-tinktúra is, és úgy általában a diólevél tea. Fokhagymából állítólag egyszerre kellene megenni egy egész fejet, hogy hatásos legyen. De ettől még nem árt rendszeresen enni nyers fokhagymát.

Azt olvastam, hogy azok fertőződnek meg könnyen, akiknek gyenge a gyomorsava.

2017. ápr. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A diólevél teáról még nem hallottam, de kipróbálom. Köszönöm szépen!
2017. ápr. 4. 07:24
 4/9 anonim ***** válasza:

Találtam neked egy jó oldalt:

[link]

2017. ápr. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Szia! Sajnos en is ilyen cipoben jartam par honapja, nagyon szegyeltem magam, honapokig huztam a dolgot, orvoshoz sem mertem menni. Olvastam a fokhagymarol. Hat minden este egeszben megragva ettem vagy 2 gerezdet lefekves elott. 2 nap a lattam az eredmenyt. Folytattam meg eg, jo par napig, azota hálistennek tunetmentes vagyok. Sikerult kiirtani oket. De azert lehet neha napjan megeszek egy fokhagymat estenkent, csak ugy "utokezrlesnek".

Egyebkent nem a kutyatol van. A cernagiliszta egyedul az emberben telepszik meg :)

2017. máj. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszi a választ!

Sajnos a helyzet azóta is fennáll időszakosan, fokhagymakapszulát, több gerezd fokhagymát megeszek, aztán hetekig minden rendben, majd nagyjából a tünetmentesség kezdetétől számítva egy/másfél hónap múlva megint visszatér. Elegem van. Egyszerűen nem tudom uralni a helyzetet. Szedtem már rá orvos által felírt gyógyszert is, sőt, már állatpatikában is vásároltam féreghajtó tablettát azzal a címszóval, hogy a kutyának kell aki 70 kg, szóval annyi darabot adtak amennyi egy 70kg-os kutyának kellett volna. Utána láttam az eredményt a wc-ben, megint minden jó volt másfél hónapig, aztán megint előjöttek.. a ruháimat folyamatosan fertőtlenítem, de semmi előrelépés. :(

2017. szept. 4. 21:24
 7/9 anonim ***** válasza:

Sajnos nálunk is visszatért a fertőzés. A gyerekeimnek most írt fel a doki egy újabb adag Vermoxot, mert piros a fenekük és viszket. Nekünk cicáink vannak. A kúra alatt fertőtleníteni kell az ágyneműket, alsóneműket, körmöket rövidre vágni, rendszeresen kezet mosni, körmöt sikálni (ébredéskor 1. dolog!), szájba kézzel nem nyúlni. Ezenkívül kaptak a popsiviszketésre szteroidos kenőcsöt, így nem fogják éjszaka sem vakargatni. Mellette még elkezdtünk egy parazitaölő tinktúrás kezelést is (ezt természetgyógyász ajánlotta).

Én nem láttam semmit ürülni, lehet, hogy nálunk nem cérnagiliszta a bűnös (ha egyáltalán van vmi bennük).

2017. szept. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Amiket leírtál mindent megcsinálok, de semmi változás nincs így sem. Most rendeltem internetről egy kínai gyógynövényes féreghajtó teát ami állítólag nagyon hatásos, még nem érkezett meg, de amint megjön és kipróbálom leírom a tapasztalatomat.

Ha lesz nálatok valami fejlemény akkor írd meg légyszíves. Köszi!

2017. szept. 10. 10:16
 9/9 A kérdező kommentje:
Az volt ezzel a teával a tapasztalat, hogy annyit ért, hogy felelevenítette a férgeket, és mégjobban mocorogtak, de jobban is ürültek. Viszont nem pusztította ki őket, csak a vermox.
2018. márc. 29. 06:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!