Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Súlyos depresszió ellen...

Súlyos depresszió ellen milyen alternatív gyógymódok vannak, amik valóban használnak is?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 11. 18:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egészséges étrend, gyógyteák, meditáció, jóga.
2017. ápr. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 xxxcsillag ***** válasza:
100%
Mozgás, boldogság hormont termel, fény/napfény/, ha nincs természetes fény,minél több.Túrázás a természetben.Lehetőleg nem egyedül.szex/nem alkalmi kapcsolat.Szeretet/nagyon sok.Nem csak adni, kapni kell.Türelmes barát, akinek elmondod a problémád és elfogad, megért, főleg jó hallgatóság
2017. ápr. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha sulyos, akkor nem kezd el az ember sportolni. En se kezdtem. Minek? Hogyan?

Egy depresszios igy gondolkodik. Vagy estleg a szandek megvan, de az allando faradtsag, es rossz kedv miatt nem csinal sammit. Szerintem menj el a haziorvosodhoz, es kerjed meg hogy adjon beutalot neked. Tudom nehez lesz. Megkerdezi hogy megis miert, meg szedsz e vitaminokat, stb, de tarts ki amellet hogy neked segitseg kell. Ugyanolyan ember vagy mint mindenki mas, nem vagy gyengebb vagy esendobb attol ha elmesz a pszichologushoz.

2017. ápr. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Rakszegi Napsugár válasza:
Menj el kirándulni asaládoddal,szerelmeddel . Az a legjobb gyógymód na és hogy beszélgess erről másnak ne tartsd magadba.
2017. ápr. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Súlyos depresszió esetén nem szabad pusztán alternatív gyógymódokhoz folyamodni. Az egy súlyos betegség, halálos is lehet (öngyilkosság), nem szabad vele játszani. Orvosi kezelés kell, és kész. Mellette lehet sportolni, sétálni stb. amiket mások írogattak, de ez aligha gyógyítja meg.
2017. ápr. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
magnézium, B6 vitamin szedése sokat segít.
2017. ápr. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Orvosi kezeléssel is csak óvatosan szabad bánni, mivel nagyon távol áll a mai rendszer attól, hogy érdemben tudjon javítani a helyzeten. Gyógyszerekkel nem lehet a kiváltó okot megszüntetni. Az emberben ott van a "defekt" hogy hajlamos legyen rá, és a jelenlegi ártalmas környezet, rossz kaják, stb pedig kiváltja. Ebből a második pakkot lehet csökkenteni, de arra a gyógyszerezés hosszú távon nem értelmes megoldás, erre megannyi magyar példa nagyon jó válasz. A depresszió leegyszerűsítve idegrendszeri betegség. A térd fáj, a gyomor kilukad, de az agy nem csak fájni tud meg vérezni, hanem emlmét leépíteni. Ha nincs meg az alapvető gyógyszermentes feltételrendszer a működéséhez, akkor addig kézifékkel haladunk csak. Tudom semmi megoldást nem írtam, de én is keresem. Egyébként ha közelebbit kell írnom, akkor a bélrendszer egészsége és a hormonrendszer rendbehozása az elsődlegesek közé kell hogy tartozzon. Szomorú az, hogy ezekben sem jeleskedik az általános gyógyítás. A pajzsmirigykérdést hibásan és felületesn kezelik, ahhoz képest ahogyan kellene. Hibásan értékelt és elvégzett laborok, stb... A bélrendszer sem attól lesz ép, ahogyan azt most elképzelik.
2017. ápr. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 xxxcsillag ***** válasza:
100%
Bocs.Elfelejtettem írni, hogy 25 éve nagyon súlyos depressziós időt éltem meg.2 évig gyógyszereken éltem.Nem sajnálták az orvosok egyre többet írtak fel.Akkor kezdtem alternatív gyógymódokhoz fordulni.Lassan leszoktam a gyógyszerekról, antidepresszáns, altató, nyugtató stb.Ekkor kezdtem teljesen új életet.Uj kapcsolat, uj lakás, uj munka.és fent leírt dolgok.Nekem használt.Lassan kimásztam a gödörből.Igat 5 évig jártam pszichológushoz.Eleinte két hetente, késöbb havonta.Ma jól érzem magam.
2017. ápr. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
KOGNITÍV TERÁPIA. Szemléletváltoztatás, de ehhez szakember segítsége kell. De: Van egy jó könyv: TUDATOS JELENLÉT A GYAKORLATBAN. Olyan, mint egy munkafüzet. Feladatokat ad, amit végig kell gondolni. Többet használ, mint a gyógyszerek.
2017. ápr. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Martin02 válasza:
0%
Nyugodj meg attól megnyugszol
2017. ápr. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!