Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Magas vérnyomásra fokhagymán...

Magas vérnyomásra fokhagymán kívül még mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

2018. jan. 8. 07:01
1 2
 11/14 anonim válasza:

Az hogy aktív sportoló nem zárja ki a magas vérnyomást. Van ez a buta tévhit, egy ismerősöm is nemrég lett rosszul és vitték kórházba 170-es vérnyomással (30f, napi 10-15 km-ert fut)


Elsőnek javasolnám ezt a cikket elolvasni, elég alapos: [link]


Utána sürgősen egy kardiológust felkeresni, 160/110 ugyanis már nem a fokhagyma kategória.


Vagy érfalak merevek (értágító kell ... a /110 eléggé ezt sugallja), vagy szívritmuszavar (béta blokkoló ... lenyomja a 160-at), rossz esetben szív megnagyobbodás.

Értágító és béta blokkoló egyszerre is szedhető, pl reggel béta, este értágító.


Valamint minden erőnléti edzés árt a szívnek, egyedül a kardio edzés ami jót tesz neki (kerékpár, szobakerékpár, úszás).


Ja, cikk annyiban téved, hogy só kell a szervezetnek, de nagyon. Viszont a boltban vett jódozott meg pancsolt só van hogy NaCl helyett akár 70%-ban KCl-t tartalmaz (Kálium-klorid).

Ez utóbbiról azt kell tudni, hogy amcsiba a kivégzésnél ez az utolsó szer, amivel a szívet állítják meg.

Szóval fillérekért lehet rendelni patikai tisztaságú sót, érdemes átállni arra. Magas vérnyomás mellett mellkas fájdalom okozója is lehet a sok KCl, azt elhagyva meg megszűnik.

2018. jan. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Röcsögei Péter ***** válasza:
63%
Nekem is 160/200, de 80-as évek óta nem tudom leadni a túlsúlyomat. Rendszeresen kerékpározom, autóm soha nem volt pont ezért, hogy ne hízzam a kényelemtől, és vonatjegyet sem veszek, mert ülés közben is nő a s-ggem. Amit nem tudok testi erőből elérni, attól -halj meg hUlye dagadék, ezt érdemled -mondom magamnak, és lemegy a 100km! Egy mókuskereket most rendeltem, hogy szombat-vasárnap abban mozogjak, amíg össze nem esem, talán az segíteni fog a rohadt testemen. Egész életemben ebben a börtönben kell nyomorognom. Az elmém annyi mindenre képes lenne egy hibátlan testben! Szóval, ha nincs munka és nem mész forgalomba, aznap ihatsz fél deci pálinkát, és leviszi a vérnyomásodat.
2018. júl. 8. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Lezárult a lakásvásárlás és a munkahelyváltás amiben benne voltam, csodák csodájára a vérnyomásom is normalizálódott, szinte folyamatosan tartja a 130/70-et, 45-ös nyugalmi pulzussal.

Számomra ez tökéletes, jól is érzem magam...

2018. júl. 9. 19:54
 14/14 anonim ***** válasza:
Ami miatt stresszes voltál, megoldódott. És a vérnyomásod is helyre jött.
2022. febr. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!