Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Aranyér otthoni kezelése?

Aranyér otthoni kezelése?

Figyelt kérdés
Székrekedésem volt és kialakult aranyér. Mostmár rendesen székelek de at aranyerem nem mulik el. Tünetmentes nem fáj meg semmi. Csak meg van duzzadva végig a végbélnyílásomon. Valami hatásos othoni praktika ami segít? És kb mikorra mulik el? Valakinek valami tapasztalat?

2018. aug. 15. 12:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Mozogj és igyál sok folyadékot. Egyébként meg használj Reparont.
2018. aug. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Több folyadékot kezdtem fogyasztani. És a reparon kb mennyibe kerül és vény nélkül kapható?
2018. aug. 15. 12:53
 3/10 anonim ***** válasza:
ööö...most ebben mi is a humoros?
2018. aug. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én sem röhögtem betegre magam.
2018. aug. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajnálatos hogy kigunyoljátok másnak az egészség ügyi gondjait. Hidd el ha neked lenne te sem vennéd viccre.
2018. aug. 16. 07:04
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt nem értjük, hogy miért tetted a "HUMOR" kategóriába.
2018. aug. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egészség és Alternatív gyógyítás kategóriában van
2018. aug. 17. 07:45
 8/10 anonim ***** válasza:

Most már igen.

Azt nem értjük, hogy miért tetted a HUMOR kategóriába?

2018. aug. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Akaratomon kívül tettem oda akkor. Mert én az egészség kategóriába szántam. Bocsánat akkor hogy hibáztam és én voltam felháborodva. Mégegyszer elnézést.
2018. aug. 17. 22:52
 10/10 anonim válasza:

Az aranyér gyógyítható! Otthon, könnyedén és végérvényesen! ...továbbá gyógyszerek, műtét és orvos nélkül! Kell ennél több? :)


A lényeg:

Egy aprócska, de fontos és rendszeres technika a lényeg és nem árt tudni, hogy ez a mozgásszegény és az altájon renyhe életmódunkból ered. Nincs benne semmi ördöngős, egyszerű logika: ha valami naponta csak egyszer van használva, akkor viszont hirtelen és intenziven, akkor az egyszerűen megerőltetődik és elváltozások lépnek fel rajta.


A technilka:

Mint a legtöbb szervnek a beleknek is kell rendszeres mozgás, ez alól a végbél sem kivétel. A hasüregi beleket lehet pl. hasi vagy teljes jógalégzéssel masszírozni, ajánlott is. Bár ennek van egy, ebben az esetben nem túl szerencsés hatása, keményíti a székletet, mivel serkentőleg hat. Emiatt ez csak azoknak ajánlott, akik rendszeresen esznek mellette természetes székletlágyítót is, pl. búza- vagy zabkorpát.


A végbél már kialakult aranyerének kezeléséhez először is meg kell fordítanunk a gravitációt, ami a látszat ellenére nem is olyan nehéz, erre egy egyszerű, mindenki által ismert tornagyakorlat, a „gyertya” a megoldás. Ha valaki kissé testesebb, alkalmazhat félgyertyát is, ami ennek egy döntöttebb lábtartású változata, mindkettő ugyanolyan hatásos. Ebben a fordított állásban a farpofák ritmikus befeszitésével és ellazításával lehet a masszírozó, és vele a gyógyító hatást elérni. Néha terpeszbe le lehet engedni a lábakat, miközben teljesen ellazítjuk a feneket, majd ismét fel. Ezt a gyakorlatot kezdésnek érdemes naponta 3x végezni, 8-10 percen át. Továbbá, ha a már kilógó rész gyulladt, akkor naponta felváltva 1x-1x érdemes mirhával és nyugtató, hidratáló krémmel finoman bekenni. Ezt 1,5-2 hónapig végezzük. Egy hónap után már érezhető a visszahúzó hatása, utána pedig már szignifikánsan javul. A lényeg a rendszeresség. A krémeket, ha már visszahúzódott a kitüremkedés, el lehet hagyni. A gyakorlatot viszont érdemes és szükséges tovább folytatni, napi 1x-2x.


Az eredmény önmagárt fog beszélni!

2019. febr. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!