Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Horkolásra valami jó módszer? N

Horkolásra valami jó módszer? N

Figyelt kérdés
A párom nagyon horkol, így az utóbbi időben meghiúsul az együtt alvás. Vettünk már sprayt, tapaszt, tettünk sót az ágy mellé. Most próbál leszokni az orrcseppről, mert gondolom az nincs jó hatással az orrnyálkahártyára. Én füldugót használok, de ha nagyokat horkant mindig felébredek és nem tudom magam kipihenni. Mivel még csak 26 és 38 évesek vagyunk, nem akarunk külön aludni. Ötletek?
2019. jan. 27. 10:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Egész hülye ötletnek hallatszik, de nálunk azóa szünt meg a gond, amióta semmiféle állati eredetü élelmiszert (hús, tej, tejtermék, tojás) nem fogyasztunk.

Esetleg meg lehetne próbálni nálatok is legalább a húsfogyasztást erösen csökkenteni (pl heti maximum két alkalomra), hátha segít. Meg mellékesen még egészségesebben is éltek.

Persze nem kötelezö, nem akarlak eröszakkal rábeszélni, csak mint ötletet írtam.

2019. jan. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
53%
Ha hanyattfekve horkol csak, akkor pizsamára kell varni egy zsebet pont úgy, hogy háta közepére essen, beletenni egy diót. Ha hanyatt akar fordulni, rögtön visszafordul álmában is, mert kényelmetlen.
2019. jan. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:

Akkor jó füldugót vegyél, ne a gyógyszertári narancssárgát.

Én Howard Leight Max Lite-ot használok, nem a zöldet, hanem a narancssárgát Ebayről. 800 Ft 20 pár.

Ez a 2. legjobban csillapító füldugó, viszont sokkal kényelmesebb átlagos fülmérethez (A piros Max kivitel a legjobb, de elég nagy is és néha kényelmetlen).

A helyes használatra is figyelj, rendesen összesodorni, mélyre berakni. Ki kell tapasztalni.

2019. jan. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
az a 2-es-zsebes-diós nagyon cuki:) Az orrcsepp lehet ám ok! "próbál leszokni" tehát függő.Fül-orr-gégésszel kell megvizsgálni- lehet, hogy már tropa a nyálkahártya - ő ír majd olyan orrcseppet, amellyel a leszokás is könnyebben megy majd.
2019. jan. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

ma 10:50-ös: látom, a szövegértelmezés nem megy!

Semmiféle térítés nem volt a válaszomban, éppen ellenkezöleg, csak egy tapasztalatot írtam le.

Direkt ott van, hogy nem akarok rábeszélni senkit, csak ez az, ami nálunk történt.

2019. jan. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Elkell keserítselek!

A horkolást nem tudják gyógyítani, igazából legtöbbször azt se tudják mitől van csak ráfogják mindenre az orvosok. (kivéve aki alvási apnoés és kap oxigén maszkot)


Nálunk ugyanez van ő 36 én 28.

Már 2 éve külön alszunk (2 külön szobában, egy előszoba is van még köztünk, csukott ajtók) de annyira elviselhetetlen a horkolása, hogy mostanra feladtam. Se a különféle füldugók, se tapasz, se spray nem segít. Háton, oldalt, hason még csukott szájjal is horkol! Mindig dokumentáltam ezeket, (videó, hangrögzítő) mert volt aki bem hitte el ennyire durva.


Nos, mi voltunk a Honvéd alváslaborban 2x is, kapott szájprotézist, de csak mág hangosabb lett tőle, aztán kontroll és a nagy semmivel jöttünk el.

Voltunk 2 fül-orr gégésznél de nincs szervi elváltozás így lézeres műtét se jöhet szóba.

Voltunk magán fogorvosnál, belgyógyásznál...semmi eredmény sehol!

Aztmondják "ez van, sokan szenvednek ettől", de látom a dokikon, hogy igazéból ők se tudják mitévők legyenek. Van rajta némi felesleg, de kb 4-5kg ne mondja senki, hogy ettől horkol...akkor minden 2. ember horkolna.


Sajnos mi ott tartunk 2 évnyi szenvedés után, hogy tarthatatlan és külön megyünk. Ráment a kapcsolatunk a nyamvadt horkolásra. Itt tart az orvostudomány...ezzel nemtudnak mit kezdeni, de férfiból lazán csinálnak nőt és fordítva.:)

2019. jan. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
(7 azért a kapcsolatotokat mentsétek meg... - szeretni egymást, megérteni, együttérezni, odafigyelni a másikra lehet úgy is, hogy a konkrét alvás külön helységben van... sokan csinálják ám, mert kényelmesebb)
2019. jan. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

8as:

2 külön szobában alszunk már 2 éve, mint LEÍRTAM és így is elviselhetetlenül hangos a horkolása. Sajnos olyan is volt, hogy a szomszéd szólt. Akinél az a szoba fal, a szomszéd hálója.


Mi már túl vagyunk a nem együtt alváson...De azért nem akarok örök életemre kialvatlan, fáradt, idegbeteg lenni. És az se normális, hogy az elkövetkező 30-40-50évben a páromtól elbarikádozva kell aludjak egy sima vasárnap ebéd utáni összebújásról se lehet szó, mert egyből rázendít.

Köszönöm, elég volt.

2019. jan. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
37%
(te tudod 9, úgy látszik nem szereted, ha "összebújásról se lehet szó", de ez off) Kérdező: az orrcsepp ügyet vegyétek komolyan- tapasztalat! hogy okozhat, és ha nagyon durván elhanyagolt a nyálkahártya műtéttel segíthetnek csak.
2019. jan. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Az orrcsepp ügyet rendezzétek, és utána segíthet, ha azt énekelgeti magában: umga-umga-umga, naponta negyedórán át, három hónapig.
2019. jan. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!