Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Be van dugulva a fülem és zúg...

Be van dugulva a fülem és zúg is, van rá valami házi gyógymód?

Figyelt kérdés
Tegnap bedugult a fülem, csöppentettem bele fül tisztító cseppet de nem segített sőt rontott a helyzeten jobban bedugult. Ma reggel csöppentettem gyulladás csökkentő cseppet de az is csak eldugitotta. HA fülpiszkálót próbálok használni akkor kicsit fáj tőle a fülem belül. Önmagában nem fáj csak kellemetlen, mindenképpen forduljak orvoshoz vagy van valami más módszer ami házilag beválhat?

2019. ápr. 3. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy a fülzsírtól van...meg kellene nézetned a fülészeten! ne várj sokat mert begyulladhat!
2019. ápr. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Andracsik Tamás válasza:
Nekem dettó ugyan ez volt ! Elmentem a fülészetre, kimosták és "megváltozott a világ" körülöttem. Házilag úgy oldom meg, hogy "szerkesztek" magamnak egy kis langyos vizet - a gyógyszertárban vásárolt, per pillanat a legnagyobb - injekciós fecskendőt megvettem, és felszívom a vizet, finoman - hogy ki ne lukadjon a dobhártyám - most már magam mosom ! Az otthoni tevékenységet ki kell tapasztalni, néha egy spricc nem elég.
2019. ápr. 4. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A fülészek sintérek! Kerüld el őket nagy ívben. Második hozzászóló jól mondja. Nekem sikerült beszereznem egy fél decis fecskendőt, a tű helyére húzok egy infúziós csövet, és már 15 éve ezzel mosom a fülemet.

Ha csíp, esetleg sebes a füled belül, nem árt ha desztillált vizet veszel a patikában, mikróban meglangyosítva azzal mosod mindaddig, míg a seb el nem gyógyul.

Ha bele van száradva a fülzsír, akkor is csak tiszta desztillált vizet használj!

2019. ápr. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, kipróbálom. Hála istennek nem fáj csak picit tompán hallok. :)
2019. ápr. 4. 21:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Inkább ajánlom a fülészetet! Vigyázz mert ha rosszul csinálod megsérülhet a dobhártyád és akkor nem ért annyi az egész! A fül mosás nem fáj! 2szer dugultbe a fülem mindkétszer kimosták és kész is persze hozzáteszem hogy sok herceg hurca volt bekerülni mert kérnek beutalót amit háziorvostól kapsz aztán visszamentem beutaloval akkor mondták hogy majd adnak időpontot szóval nem volt egyszerű.

..

2019. ápr. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nah igen ettől félek én is, mert nálunk ez úgy néz ki hogy a háziorvoshoz is min 2 órát kell ott ülni mire bejutok és nem vagyok bent 5 percig.
2019. ápr. 5. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!