Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hullik a hajam. A stresszen...

Hullik a hajam. A stresszen kívül nem találom az okát. Mit tehetnék ellene? Nagyon el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés
Vitaminokat szedek, vérszegény nem vagyok.A fejbőröm látszólag egészséges, és látszólag én is az vagyok. Végig csináltam egy dercos ampulla kúrát de semmit nem ért. Eddig mindig segített ha ilyen gond volt. Hajra való vitaminkoplexeket nem igazán bírja a gyomrom. Fogalmam sincs mit csinálhatnék.
2019. jún. 2. 22:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyél halat az rendbeteszi a hajhullásodat. Ha lehet akkor inkább tenyésztett halat fogyasszál.
2019. jún. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Valts esetleg hajápoló terméket/sampont
2019. jún. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szoktam halat enni. De a tenyésztett hal az miért jó? Mert tápszeren él és antibiotikumon?

2 hete váltottam sampont és balzsamot is. Még rosszabb lett, nem jobb.

2019. jún. 3. 09:50
 4/10 anonim ***** válasza:
Az óceánokban,tengerekben igen sok atomrobbantás volt (van),nem gondoskodtak az atomhulladékok elszigeteléséről. A tenyésztett halak mentesek a sugárzásoktól. Ha csak Los Alamost vesszük az sem tudott lebomlani és Hirosima,Nagaszaki, utóbb Csernobil a kisebb balasetek nincsenek benne.
2019. jún. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ami még kimaradt: megfelelő táplálkozás, pl. elég fehérjét egyél. Gyógynövények, pl. csalánteával öblítsd le a hajad hajmosás után, de ihatod is mellette. Ricinusolajjal vagy tojássárgájával történő hajpakolás (olvass utána a pontos módjának). Hajas fejbőr masszírozása (magadnak is csinálhatod). Orvosi kivizsgálás, vérvétel (hormonok, emésztési problémák, gyulladás felderítése). Fogorvosi vizsgálat, nincs-e rossz fogad. Így hirtelen ennyi ötletem van.

A vitaminokat mindig étkezés közben vagy után vedd be, egyél valamit, amiben van zsír is, hogy fel tudjanak szívódni a zsírban oldódó vitaminok.

2019. jún. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mindenféle vizsgálatokra nem küld el a háziorvos mert hullik a hajam. Hormonvizsgálatot az endokrinológián csinálnak. Oda 6-8 hónap minimum a várakozási idő. De beutaló is kell hozzá, amit nem tudok szerezni. Tojást nem vagyok hajlandó a hajamra kenni mert többet nem bírnám megenni. A többin meg már túl vagyok. A csalán tea belsőleg mennyiben hat a hajhullásra? Erős vizelethajtó, de nem vesekövem van, hanem a hajam hullik. Nincs emésztési problémám és nem rég fejeztem be a fogorvosi kezeléseket is. Valami használható ötlet?
2019. jún. 4. 12:53
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]

Ha van bármilyen tüneted, ami inzulinrezisztenciára vagy pajzsmirigy-alulműködésre utal, nézz utána a megfelelő diétának, plusz ha nem tudod kivárni a szakrendelést, menj el egy jó magánorvoshoz (endokrinológus).

Én is sokáig abban a hitben voltam, hogy egészséges vagyok, aztán kiderült, hogy mindkét fenti betegség megvan nálam, szerencsére csak enyhébb formában. Ha időben elkezdesz foglalkozni vele, elmész célzott vérvételre, vizsgálatokra, és megfelelően táplálkozol, most még sokkal könnyebb visszafordítani.

Ha nincs semmi gyanús tüneted, akkor nem szóltam. Ebben az esetben lehet valami más oka, pl. valamilyen méreganyag felhalmozódása (ezért nem hülyeség néha tartani egy csalántea-kúrát, ártani nem fog), de sajnos hajhullást nagyon sok minden okozhat.

2019. jún. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nincs a pajzsmirigyemnek baja. Nézték a legutóbbi vérvételnél. Nyaki uhm is volt, rendben volt. Sosem volt bajom. Nem hiszem, hogy IR-s lennék de semmi hozzáadott cukrot nem eszem és finomított szénhidrátot is minimálisat. Vércukorszintem normális bármikor mérem. Ha IR-és lennék is ugyan azt kéne tennem/ ennem amit most. A csalánteától lesz bajom ha iszom. Mert nem tesz jót ha lemeríti a kálium magnézum hátartasom a sok pisilés. Amúgy is gyakrabban járok mint az átlag. A csalantól beköltözhetnék a wcre. Kellemes lenne.
2019. jún. 4. 16:08
 9/10 A kérdező kommentje:
A menj el egy jó magánorvoshoz remek tanács. Sajnos a magánorvosok rendelőjére nincs kiírva, hogy jó vagy rossz. Csak az, hogy drága. De meg fogsz lepődni oár evvel ezelőtt elementem egy pont endokrinológus magánorvoshoz. Semmi diagnosztikai eszköze nem volt. Így 18at fizettem 45 perc beszélgetésért. Aminek semmi értelme nem volt. Majd elküldött az állami rendelőjébe cukorterheléses vizsgálatra. Magán költségen. Ugyan annyit kellett várnom, kedvesebb sem volt senki. Az orvos nem volt ott, sőt oda sem szólt senkinek így nem voltak hajlandóak az előírt 3 mérést megcsinalni csak 2őt ami nem volt elég a diagnózishoz. A nagy semmi kb. 60 euer forintomba került. A remek maganorvos azt ajánlotta menjek pszichiáterhez mert pszichések a tüneteim. Ennek 2 nap kórházi eheztetéses vizsgalat lett a vége. Ezt már tb alapon a házi orvos beutalására. Ott sem jöttek rá mitől vagyok rosszul. De az legalább ingyen volt, bár a vizsgalat lezártaval sem adtak enni és az agyam tiszta atka volt. Végül magamnak kellett rájönnöm, candida fertőzés okozza a tüneteimet amit egy féléves diéta megszűntetett teljesen. Na ennyit a magánorvosokról. Semmivel nem jobbak hiszen ugyan úgy tb alapon is rendel majdnem mind. Csak tisztább a rendelőjük. Annyival nem amennyibe kerülnek. Ez egy nagyon rossz tanács volt!
2019. jún. 4. 16:17
 10/10 A kérdező kommentje:
Ha lehetne olyan írjon akinek hullott a haja és megszűnt valamitől. Csalántea meg könnyező szűz mária nem állít meg egy erős hajhullást. Aki ilyet tanacsol annak az életben nem hullott még a haja.
2019. jún. 4. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!