Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hormonális kopaszodàs nőknél....

Hormonális kopaszodàs nőknél. Van rà még esély, hogy visszanőjön a hajam? Teljesen el vagyok keseredve, hogy 27 évesen lehet, hogy parókàm lesz.

Figyelt kérdés

Minden létező vizsgàlatot elvégezték nàlam. Az egész akkor kezdődött, 6-7 éve, amikor abbahagytam a fog.gàtlót, azt azért kellett szednem, mert csak attól múltak el a nagy és gyulladt hormonális pattanàsaim. Amikor abbahagytam elkezdett hullani a hajam azóta folyamatosan ritkul. Minden létező hormonvizsgàlatot elvégezték nàlam.Akkoriban a tesztoszteronom kicsit több volt, ami szintén felelős lehet a ffi típusú kopaszodàsért.Pajzsmirigyem nincsen sajnos teljesen rendben, hashimotot àllapított meg az egyik orvos, de a tsh még hat.értéken belül van, ezért nem kell szednem gyógyszert. De minden màs pajzsmirigy hormont is néztek nàlam, még azok is hat.értéken belül vannak. Végső elkeseredésében kb olyan 2.és fél éve újra kezdtem a fog.gàtlót, a hullàs akkor mérséklődött is valamit, de a hajam akkor sem kezdett el dúsulni..:( Majd később àt kellett térnen egy gyengébb fog.gàtlóra, mert sokat fàjt a làbam a Cypromixtől és vísszeresedett is. Most Dianellét szedek, először nem volt tőle semmi vàltozàs úgymond, de mostanra a zsíros korpa zsírosodàs màr elviselhetetlenné vàlt, lassan 2 napot sem bír ki a hajam... Minden létező löttyöt, vitamint kibróbàltam màr,szelént szedek a pajzsmirigyemre, a tesztoszteronom màr évek óta nem magas, egyszerűen nem értem, mi lehet a baj...

Lelkileg teljesen tönkretesz màr lassan ez a dolog,úgy érzem, hogy 27 évesen búcsit mondhatok a nőiességemnek...;( Nem tudom, mihez kezdjek.

Azt elfelejtettem írni, hogy terheléses vizsgálaton is voltam az évek alatt, többször is, de nincsen IR -em.

Előre is köszönöm, ha valaki segít!


2019. márc. 28. 18:37
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nem írtam a vashiànyt sem. Szedek vastabblettàt is.
2019. márc. 28. 18:44
 2/13 anonim ***** válasza:
Ez nekem arra utal, hogy nagyon nem vagy jól kezelve pajzsmirigy ügyileg. Az pl h a Tsh-d épp határértéken belül van, egy valamire való endokrinológus már ad rá valamit és elkezdi nézni, hogy hogy reagálsz, újabb kontroll, ha kell mást is kapsz. A hashimoto eleve egy állandósult pajzsmirigy alulműködés, amit kezelni kell. Mik voltak a pm hormon értékeid és a terheléses cukor, inzulin?
2019. márc. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A helyedben elmennék hajvizsgálatra, vannak ilyen szalonok, pl. a Bajcsy-Zs.úton Bp-en is van egy, hogy megnézzék, nem haltak-e el a hajhagymáid.

Nem tudom, segít-e, de megosztanám egy tapasztalatomat. Szóval én fogyni akartam 4-5 kg-t, ezért Vettem egy úgynevezett Pajzsmirigy slim nevű kapszulát (nyomelemeket tartalmaz, drogériákban is kapható). Egy grammot sem fogytam tőle, viszont megszűnt a hajhullásom. Két-három hét után azt vettem észre, hogy nincsenek hajszálak a fürdőszoba kövén, pedig azelőtt mindennap fel kellett takarítanom.

2019. márc. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Vichy dercos fenntartja a meglévő hajszálakat. Használtam több, mint 10 évig, de sajnos én allergiás lettem rá. Nem olcsó, de hatásos. Jobb ötletem nincs.
2019. márc. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok, nagyon szépen köszönöm a vàlaszokat, jól esett nagyon!

A legutóbbi tsh-m 3,4 volt, de régebben volt olyan is, hogy 2 egész valamennyivel is hullott a hajam..:/ Ha jól tudom, 5 egész valamennyi a hat.érték. De valóban nincs valami rendben a pajzsmirigyemmel, szerintem sem. Az orvosom el szokott küldeni ultrahangra is, mert sajnos göbök is vannak... De amúgy csak széttàrja a kezét, hogy nem tud mit csinàlni, illetve azt mondta, hogy érdemben ugye nem tudja addig vizsgàlni a hormonjaimat, ameddig fog.gàtlót szedek.Viszont, ha most abbahagyom, szerintem még a maradék hajam is kihullik.:( Mert anno is akkor kezdett el hullani.. Egyébként, olyan sok màr nem jön ki, de csak azért mert màr nincs is miből kihullania olyan soknak...:/

Köszönöm, azt a szalont lehet, hogy megnézem! Ismerem azt a vitamint, csak az a baj, hogyha jól tudom, abban jód is van, azt meg hashimotónàl nem szabad szedni, de lehet, hogy nem lenne semmi bajom, és hasznàlna, meggondolom.

Köszönöm a dercost ismerem, mondjuk az ampullàit próbàltam anno, az nem segített, de most a zöld samponjàról hallottam, hogy a zsîrosodàson segít, nem tudom, az is a dercos termékcsalàdhoz tartozik?

2019. márc. 28. 21:11
 6/13 anonim ***** válasza:
Alpicort Plust használtad? Nekem nőtt tőle hajam.
2019. márc. 29. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem menj vissza az endokrinológiára. Ha kezelik a zavart, akkor nem fogsz igazságtalanul kopaszodni. Majd a változó korban.
2019. márc. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi az újabb vàlaszokat!

Persze, jàrok rendszeres kontrollra, csak mégsincsen a hajamnàl vàltozàs...:/ Köszi, az alpicortot azt hiszem nézegettem régebben, csak nem veszélyes az egy kicsit?

2019. márc. 30. 22:59
 9/13 anonim ***** válasza:
Az 5-ös határérték nagyon túl van tolva. Már a 3,4-es TSH is alulműködésnek minősül, ha meg ráadásul göbök vannak a pajzsmirigyedben az már azt jelenti, hogy pm autoimmun betegséged van - ami egy állandósult alulműködés is -, vagyis Hashimotod van... Ha eddig az orvosodban nem merült fel még a gondolata sem a Hashimotonak, akkor érdemes orvost váltani. Ha kell jó endokrinológus, aki tényleg foglalkozik is a bajoddal, akkor írok párat. De ezek a tünetek, és ez az érték az uh képpel együtt, nagyon nem oké.
2019. márc. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Alpicort Plus nem volt veszélyes, de csak akkor elkezdeni, ha a 3 hónapos kúrát végigcsinálod. Nekem sok új hajam nőtt. Bőrgyógyászat írhatja fel.
2019. márc. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!