Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Leforráztam a bőröm ma, az...

Leforráztam a bőröm ma, az arcomon.17 éves vagyok. Lejött a bőr és piros . El fog múlni a pirosság vagy ottmarad egy életre? (ismerek olyat aki leforrázta kisgyerekként és az egész arca olyan. ). Na meg ha piros is marad, el lehet tuntetni mutettel?

Figyelt kérdés
2019. júl. 24. 23:25
 1/8 anonim ***** válasza:
kép?
2019. júl. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Szia!


Használd rá ezt a fajta aloe vera gélt, és szinte nyoma sem marad!

[link]


Én a hasam forráztam le, plusz a mellemnél, és alig maradt nyoma, az is halványul idővel.

2019. júl. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
[link] kép!
2019. júl. 25. 08:01
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

Jobb lwnne, ha megmutatnád a háziorvosodnak, elég csúnya másodfokú égés! Ez simán begyulladhst, ha rosszul kezeled


De mindenképp, hülye aloe vera helyett menj el a patikába, kérj rá fertőtlenítőt és hámosító krémet, amint begyógyul hegkezelő gélt!

2019. júl. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

"Jobb lenne, ha megmutatnád a háziorvosodnak, elég csúnya másodfokú égés! Ez simán begyulladhat, ha rosszul kezeled"


Mert a háziorvos többet tud vele kezdeni...

Beecsetelheti fertőtlenítővel, írhat rá hámosítót. ÉS?

Recept nélkül is kapható fertőtlenítő, meg hámosító pl. Neogranormon kenőcs.

Csak akkor kezelheti félre, ha nem tudja hogyan, mivel kell.


"De mindenképp, hülye aloe vera helyett menj el a patikába, kérj rá fertőtlenítőt és hámosító krémet, amint begyógyul hegkezelő gélt!"


Az aloe vera nem "hülye", mert nekem használt már 2x is pontosan ilyen, másodfokú, hólyagos égésre, és HELYREHOZTA AZT! Persze lehet rá venni az égés kezelése (helyre állása) után hegkezelő gélt, mint mondjuk a Contratubex gél, ami műtéti hegeket is helyre hoz, de az aloe - bár te láthatólag nem hiszel benne, valószínűleg nem is használtad, mégis ágálsz ellene - kezeléssel nincs erre szükség. Nem ajánlanám, mondanám, ha nem használt volna. Na persze napi többször kell kenni, és hetekig, DE HASZNÁL!


Pontosan tudom, és ismerem a fertőtlenítőket, hámosítókat, hegkenőcsöket, lévén 32 év gyakorlatom az egészségügyben, ápolónőként.

Ám feltételezem, nálam mindent jobban tudsz...

Amit ajánlottam összességében kevesebbe kerül, és NEM, NEM AZÉRT ajánlom az aloe verát, mert abból hasznom származik, hanem, MERT VALÓBAN HASZNÁLT!


A kérdezőtől pedig elnézést kérek az off-ért, de ezt le kellett írnom. Természetesen azt használsz, teszel, amiről úgy gondolod, hogy jó.

Csak gondoltam: segítek, mert alapvetően ez lenne a cél.

2019. júl. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%

5, amit linkeltél az nem erre való, még csak nem is tiszta aloe vera, hanem egy kb 1% aloe tartalmú testápoló, ami mégcsak nappírra sem használható. Neked mázlid volt, ha nem kaptál tőle fertőzést, de legalább ne terjeszd a hülyeséget, pláne látatlanban egészségügyi diploma nélkül. Ráadásul nem is takarható helyen van a kérdezőnek a seb, hanem az arcán, ha a felelőtlen tanácsod miatt elfertőződik neki a sebe (ebben a dög melegben még az esély is nő rá), akkor nem te fogod viselni a következményét.


A háziorvos meg orvos, meg tudja nézni, hogy van-e kötőszövet sérülés és fel tud írni szükség esetén antibiotikum tartalmú kenőcsöt.


Névtelenül, hozzáértés nélkül adsz tanácsot, ráadásul akkor még a sérülést se láttad, ez nem az USA, ahol ingyen nem látják el, ráadásul nyári szünet van, pont rá tudja szánni azt az egy órát, hogy elmenjen a háziorvosához.


Az meg külön felháborító ezen az oldalon, hogy gyakorlatilag kiskorú gyerekeket beszéltek le arról, hogy bizzon az orvosában, meg hogy egyáltalán orvoshoz menjen. Ha valaki felelős felnőttként orvoshoz küldi, akkor gyakorlatilag csak arra számíthat, hogy elküldik az anyjába! Akármilyen az egészségügy helyzete Magyarországon, a világ 3/4 még mindig szarabb egészségüggyel rendelkezik, ráadásul mindenki számára elérhető. Erre itt megy a propaganda, hogy felesleges orvoshoz menni, mert mindenféle házi módszer milyen szuper. (Valamelyik nap egy tini itt kérdezősködött a székletet és mosóport tartalmazó házi arcpakolás hatásosságától - ez az eredménye az internetes fórumokon trollkodók fäszságainak meg a felelőtlen tanácsosztogató névtelenség mögé bújóknak)


Szégyelljétek magatokat, emberek egészségével játszotok!


És nem, az aloe vera nem helyettesíti a gyógyszereket és még tiszta aloet sem kenünk nyílt sebre a fertőzésveszély miatt.

2019. júl. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
35%

Kedves #4-6-os válaszoló!


Igazán sajnálom, hogy felzaklattalak, és talán az aznapi hőség sem tett jót, de néhány dolgot meg kell világítsak, mert nem jól értelmezted:


"5, amit linkeltél az nem erre való, még csak nem is tiszta aloe vera, hanem egy kb 1% aloe tartalmú testápoló, ami mégcsak nappírra sem használható."


A) Nem tudom, honnan veszed az 1%-ot, mivel a címkén tisztán látszik a 98%! Vagyis ennyi Aloe Verát tartalmaz.

[link]

B) A testápoló hidratálja, zsírozza a bőrt. Ez pedig KIFEJEZETTEN napégés utáni nyugtató (fertőtlenítő, és gyulladás csökkentő hatású) gél.

C) Vagyis igenis nemcsakhogy nappírra, de napégésre, égésre használható! (Azért is a neve SunDance)


"Neked mázlid volt, ha nem kaptál tőle fertőzést, de legalább ne terjeszd a hülyeséget, pláne látatlanban egészségügyi diploma nélkül."


Mivel a gél tartalmaz alkoholt is, ami fertőtlenítő is, így KIZÁRT, hogy csak a mázli miatt nem kaptam fertőzést. Igaz, egészségügyi diplomám nincs, DE 32 év egészségügyi tapasztalatom van, ha ez elkerülte volna a figyelmed, mert efelett nagyvonalúan átsiklottál. Önállóan kellett dolgoznom (nem kórházban), ahova csak hetente járt orvos, és el tudtam/tudom dönteni, mihez kell orvosi segítség, és mi az, ami enélkül is, sima ápolói képesítéssel megoldható.


"Ráadásul nem is takarható helyen van a kérdezőnek a seb, hanem az arcán, ha a felelőtlen tanácsod miatt elfertőződik neki a sebe (ebben a dög melegben még az esély is nő rá), akkor nem te fogod viselni a következményét."


Épp emiatt nem mondok hülyeségeket, bár te ezt hiszed.


"A háziorvos meg orvos, meg tudja nézni, hogy van-e kötőszövet sérülés és fel tud írni szükség esetén antibiotikum tartalmú kenőcsöt."


32 év során számos orvossal dolgoztam, és ŐK SEM MINDENHATÓAK, csak hogy tudd.

A fényképen látni, hogy a másodfokú égésen kívül nincs más kötőszöveti sérülés, nincs felül fertőződve, nem gennyes, tehát felesleges lenne rá az antibiotikumos kenőcs, főleg, ha még más - egyszerűbb - terápia nem volt kipróbálva. Nem kell azonnal "ágyúval verébre" lőni.


"Névtelenül, hozzáértés nélkül adsz tanácsot, ráadásul akkor még a sérülést se láttad, ez nem az USA, ahol ingyen nem látják el, ráadásul nyári szünet van, pont rá tudja szánni azt az egy órát, hogy elmenjen a háziorvosához."


Nekem látszik a nick nevem. A tied nem. Hozzáértésemről esett szó, de el mondom: a 32 év alatt számtalan égési sérüléshez volt szerencsém. Nem kell kép hozzá, hogy tudjam: milyen egy másodfokú égés, főleg, ha magamon is tapasztaltam már.

Nem tudom az USA hogy jön ide, de mindegy. Igen, ha akar, el tud menni orvoshoz - és menjen is ha akar -, de itt fel volt téve egy kérdés. Igazság szerint az összes egészségüggyel kapcsolatos kérdésre lehetne csak annyit írni: menj orvoshoz... de az sem mindig segítség.


"Az meg külön felháborító ezen az oldalon, hogy gyakorlatilag kiskorú gyerekeket beszéltek le arról, hogy bízzon az orvosában, meg hogy egyáltalán orvoshoz menjen."


Ez általánosítás. Egyáltalán nem beszéltem le, csak van, amit meg lehet oldani, és nem feltétlen a házi orvoshoz kell rohanni, pláne, ha épp ott szed majd össze valami cseppfertőzést. Mellesleg az égés inkább (gyerek) sebészetre tartozik, de ez gondolom, neked mindegy is.


"Ha valaki felelős felnőttként orvoshoz küldi, akkor gyakorlatilag csak arra számíthat, hogy elküldik az anyjába!"


Én ezt nem tettem, szóval megint általánosítás, és vagdalkozás, amit írsz.


"Akármilyen az egészségügy helyzete Magyarországon, a világ 3/4 még mindig szarabb egészségüggyel rendelkezik, ráadásul mindenki számára elérhető. Erre itt megy a propaganda, hogy felesleges orvoshoz menni, mert mindenféle házi módszer milyen szuper."


Az egészségügyünk vacak, most abba ne bocsátkozzink bele, hogy miért, és hogyan lett ilyen. Kijelentem ezt úgy, hogy én is az részese vagyok, mint dolgozó (bele láttam a színfalak mögé, ami feltételezhetően rólad ez nem mondható el), és mint páciens pláne láttam. Igenis vannak esetek, amikor nem kell azonnal az orvoshoz futni. Itt mindenki hozzá van szokva, hogy minden banális dologgal azonnal orvosért rohanjon. És igen, vannak hasznos házi szerek. Aki az egészségügyben dolgozik, PONTOSAN tudja, hogy a kemikália mennyit tud ártani, vagy a nem megfelelő esetben alkalmazott antibiotikum. Sok egészségügyes - köztük én is - előnyben részesíti a gyógynövényeket, illetve ezek készítményeit. Ami elgondolkodtató, és nem is véletlen.

"(Valamelyik nap egy tini itt kérdezősködött a székletet és mosóport tartalmazó házi arcpakolás hatásosságától - ez az eredménye az internetes fórumokon trollkodók fäszságainak meg a felelőtlen tanácsosztogató névtelenség mögé bújóknak)"


Ezt aztán végképp nem értem, hogy kerül ide, és visszautasítom, hogy ilyen esetekkel, és trollokkal egy színvonalon említesz!!!

A névtelenséget meg hagyjuk... már írtam róla.


"Szégyelljétek magatokat, emberek egészségével játszotok!"


Miért a többes szám??? Plusz tanácsot adtam, amit vagy megfogadnak, vagy nem. A tapasztalatomat írtam le. Ennyi.


"És nem, az aloe vera nem helyettesíti a gyógyszereket és még tiszta aloet sem kenünk nyílt sebre a fertőzésveszély miatt."


Ezt tapasztalatból mondod? Gyanítom: nem.

Plusz: te megkérdőjelezed a hozzáértésemet, DE TE megfellebbezhetetlenül közölsz ilyesmit.

Ezek szerint te rendelkezel orvosi diplomával? Mert ha nem, akkor hagyjuk is, a hasonló kijelentéseket.


Mindazonáltal:

Nem kell feltétlen Aloe Verát használni (mellesleg a fenti készítmény tartalmaz Panthenolt is, ami SZINTÉN napégés elleni), lehet kifejezetten Panthenol krémet, habsprayt, Plogosam habot, krémet, Naksol sprayt használni (Nem sorolom fel az összes készítményt)! Ezek mindegyike napégésre, égésre jó, és mind kapható vény nélkül.


És a kérdésre a válaszom még mindig az: elmúlhat a pirosság a forrázás miatt, nem feltétlen kell viselni egy életen át, és nem kell hozzá műtét.

2019. júl. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommaneteket. Doki megvizsgálta , 2fokú égés , viszont elvileg elmúlik. Kenegetem kenőccsel is , szépen látni a változást napról napra.
2019. júl. 31. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!