Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gerincsérvesek ti mennyi idő...

Gerincsérvesek ti mennyi idő után váltatok panaszmentessé? Megműtöttek titeket vagy konzervatív kezeléssel és életmódváltással javult az állapototok?

Figyelt kérdés

2019. júl. 27. 10:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Van egy nagyon jó gyógytornász ismerősöm, tudtommal sok gerincsérvest eredményesen kezelt.
2019. júl. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem táplálék-kiegészítő vált be.
2019. júl. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem kiszakadt gerincsérvem volt. Sok alternatív kezelést, fizikót, mindent kipróbáltam. 2014 augusztustól rohamosan romlott minden próbálkozasom ellenére. Kb 3 het alatt jutottam el odáig, hogy nem tudtam egyedül felkelni, felallni, kocsiba ki-be szállni. A korom miatt nem akartak megműteni (24 voltam akkor). Iszonyatos fajdalmam volt. Kb 2 hét kórház-ott kezelések, fájdalomcsillapítás, hazaengedtek...3 nap múlva visszakerültem mindig. Ezt ment 2 hónapig. Aztán annyira görcsben állt a lábam, hogy november elejére már rá se tudtam állni. A jobb napokon 2 mankóval megtettem a mosdóig 10 lépést, rosszabb napokon bemorfinozva feküdtem a kórházi ágyon. Ez ment 1 hétig mire átvittek egy másik kórházba és megműtőttek. A műtét utáni napon gyógytornasz segített felállni. A fajdalmaim megszűntek. Kb 6 het után már futni is tudtam. Az idegek a több hónapnyi görcs miatt káosodtak, így a lábam sose lesz tökéletes, de sokkal jobb mint volt. Nem tudok ugrabugrálni, kertet kapalni, es a gyerekeimet nem tudom sokaig cipelni, mert akkor fáj a hatam, de sokkal jobb mint volt. Van az a szint (mint nálam) amikor nincs választási lehetőség, műtét kell- de sajnos lehet akkor mar késő. Ha nekem idejebe műtötték volna lehet tudnék aerobicozni, nem lenne időnként érzéketlen a lábam. Szóval en nem vacillálnék.
2019. júl. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Én 30 éves vagyok nő. Sajnos én is úgy jártam hogy sos műtét lett hatalmas kiszakadt gerincsérvel és lebénult lábfejjel..

Hiába mentem én orvoshoz,mivel fiatal vagyok nem vették komolyan mit szenvedtem a derekammal még a reumatológus is ahova magánra mentem azt mondta zsírcsomó nyomja az ideget. Rá egy hónapra beállt a lábam görcsbe..akkora fájdalmat sose éreztem. De a doki még akkor sem vett komolyan így bementünk kórházba ott neurológus egyből ct és úgy derült ki h majdnem lebénultam derékból. A műtét jól sikerült ami 1 hónapja volt 3 órás volt megszenvedtek vele a dokik. De sajnos a lábfejem béna maradt.. sok ideig roncsolódott az idegszál. Azért nem adom fel,bízok benne h hátha..

A műtétet jól viseltem már aznap járkáltam. Nem kellett fájdalomcsillapító sem fitt voltam. :) Ezerszer jobb volt mint előtte. 6 napot kellett bent lennem.

Viszont a lábom még mindig görcsöl naponta többször ami aggaszt..de 1 hónap múlva csinálnak még mr-t mert talán van még egy sérvem.

Úgyh én azt mondom inkább a műtét mint h tolókocsiba kerüljön akárki..

De az igaz h innentöl kb alig lehet csinálni vmit..:(

2019. júl. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

oh nagyon sajnálom , hogy ilyen fiatalon így jártatok..:( én nem értem, egyre több a huszonéves komoly gerincpanaszokkal élő beteg.

Megkérdezhetem , hogy mi vezetett el a sérvig?

milyen életmódot folytattatok ? mit dolgoztatok?

2019. júl. 29. 19:18
 6/11 anonim válasza:

Én a 4-es vagyok. Semmi extra igazából. Éltem a mindennapjaimat. Szültem egy gyereket aki mondjuk nem volt kicsi 4200gramm..onnan kezdődtek a bajok h néha fájdogált. De az még semmi nem volt. Igazából ülő-álló munkám volt,de nagyon sokat cipekedtem ez tény. 20-30kg-os ládákat. És hát otthon sem vetettem meg a munkát simán cipekedtem,permeteltem. És az a érdekes h sose volt fárasztó vagy nem éreztem h megterhelő lett volna.

Hát most már nem kell ilyeneket csinálni..

2019. júl. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem gyógytorna segített. Ülni nem tudtam 3 hónapig. Torna hatására már a fele visszahúzódott. Zsibbadás, érzéketlenség, izomgyengeség csak lassan múlt el .
2019. aug. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
8-9 hónapra rá foci.
2019. aug. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Műtétre ritkán van szükség. Bénulás, izomkárosodás, inkontinencia tünete esetén.
2019. aug. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mitől alakult ki? Genetika, rossz testtartás. Akinek fiatalon jön elő azoknál genetika is közrejátszik. Én is 30 voltam. üléshez hengerpárna, ékpárna. Álláshoz testtartás javító heveder.
2019. aug. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!