Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akik életmódváltással próbáltá...

Akik életmódváltással próbálták korrigálni a magas vérnyomást mennyi idő után értek el eredményeket?

Figyelt kérdés

A héten voltam a háziorvosomnál rutinszerű ellenőrzésen ahol vérnyomást mért és 140/80-as volt 72-es pulzus mellett. Alapból izgulós vagyok, ha orvost látok, így itthonra is vettem egy vérnyomás mérőt és 138/77 körüli értékeket mértem 65-70-es pulzussal.

Elhatároztam, hogy leállok a koffeinnel. Ebből elég sok ment, napi 0.5-1.5 liter energiaital mindig lement, illetve mellé még 1-2 kávé. Csökkenteni fogom a sófogyasztásom is, illetve megszabadulok 2-3 kilótól. 76 kiló vagyok 173 centis magassághoz. Nem vagyok zsíros, kicsit kockás a hasam, de lehetne jobb is. 4 éve végzek súlyzós edzéseket, de most beiktatok mellé kardió edzéseket is.

Azoktól kérdezném, akik hasonló cipőben jártak mint én, hogy a fent említett változásokkal mennyi idő után fogok változást észrevenni a vérnyomásomban? (ha fogok egyáltalán)



2016. aug. 10. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha energiaitalt elhagyod (iszonyatos mennyiséget ittál), akkor szerintem 1-2 napon belül már jó lesz a vérnyomásod. Kávéból egyet nyugodtan ihatsz.
2016. aug. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2 kávé, zéró energiaital, normális táplálkozás. Ahogy az elődöm írta 2 nap után rendbe jössz.
2016. aug. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A normális táplálkozás edzés mellett nálam alap. Nulla telített zsír/cukor, sovány húsok, sok zöldség, stb. A sófogyasztásomra fogok még odafigyelni kicsit jobban. Remélem igazatok lesz.
2016. aug. 10. 17:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól is függ mennyiről lettél 76 kg, magadhoz képest mennyivel vagy több. Talán az eredeti súlyodra kéne visszatérni.


Ha nincs bajod vele, a fokhagyma erősen csökkentheti a vérnyomást.


Vagy néhány kanál tiszta kakaópor, vízben oldva.


Különben ezt nem tartják magasnak.

2016. aug. 29. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!