Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Folyamatosan napról napra...

Folyamatosan napról napra kialakuló és romló hajszálerek az arcon. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Voltam orvosnál, elmondta, hogy rosacea. Kaptam krémet (Soolantra) már 4 hete,

Nem napozok, nem edzek...mindenre figyelek, kenegetem, óvom, és mégis napról napra egyre több apró bevérzés van az arcomon és egyre nagyobb területen. Szeptember második felében megyek újra orvoshoz.

Méreg drága az orvosi konzultáció is, SZTK-ban nem foglalkoznak velem (“borogassam”), és nagyon tanácstalan vagyok, mit kellene tennem. Hasonló tapasztalata van valakinek? :( 30/L



2019. aug. 3. 23:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
GOT, GPT, GGT, alkalikus foszfatáz rendben? (Nyilván nem arra gondolok, hogy piálsz) Rengeteg féle májprobléma létezik, és némelyik, ha jól tudoom okozhat ilyesmit.
2019. aug. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, voltam immunologusnal is, azok a funkciók is rendben...a Helicobaktert olvastam még, gyomortükrözés is volt, mintát nem vettek, de minden más negatív, minimális refflixot láttak.

Az “ok” még azt mondom “reális” -korábban- többet szoliztam és rengeteget edzettem, genetikai hajlamom is van, de mindent megteszek a kezelést illetően és nem hogy javul, romlik.

Szeptember végén lesz lézeres kezelés, de lelki beteg vagyok, hogy folyamatosan romlik :(

2019. aug. 4. 07:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Eggyütt érzek veled, szintén 30 éves vagyok, nekem is rosaceám van, nekem már 10 éves korom óta. :( Szerencsére egész jól kordàban tudom tartani. Figyelj a kozmetikumokra amit hasznàlsz, én a krémmània oldalát javaslom hogy annak segíségével ellenőrizd az összetevőket. Parfüm és parabénmentes termékeket hasznàlj, lehetőleg alkohol se legyen az összetevőkben. Amit még ajànlok neked : csipkebogyóolaj, argànolaj arcàpolónak. Ajànlom arcpakolásnak illetve ivásra is:sprirulina alga por, rózsaszín agyagpakolás. Belsőleg ajánlom: c vitamin, ligetszépeolaj kapszula vagy szőlőmagolajos kapszula.Én is járok rosacea lézeres kezelésre én a Bàrsony klinikát tudnám ajànlani. Remélem tudtam segíteni, nekem ezek bevàltak. Kàvét , alkoholt, erősebb fűszereket kerüld, napvédő használj. Alapozóknál, púdereknél figyelj, arcápolóknál összetvőkre figyelj.
2019. aug. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*Az agyapakolás csak külsőleg ! :)
2019. aug. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Még amit ajánlanék külsőleg az a vadgesztenye kivonat, vadgesztenye krém!!
2019. aug. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!!

Én is sok mindennel próbálkozok,de sajnos folyamatosan romlik az állapotom, sokszor napról-napra látszik, hogy egyre több a hajszálér. Ez azért is borzasztó, mert ez év tavaszáig soha, semmi probléma nem volt a bőrömmel.

Inkább a "belső" okok érdekelnének, hogy mitől van ez, mert érzem, hogy "valami nem stimmel", furán vagyok sokszor, de az eddig elvégzett vizsgálatok nem mutatnak semmit. :(

2019. aug. 15. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!