Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » El lehet kapni a veszettséget,...

El lehet kapni a veszettséget, hogy rágom a körmömnél a bőrt és mindig sebes a kezem és ha hozzámért egy kutya nyála? Mert nem tudom h veszett-e viszont minden nap rágom es most nem tudom mi lesz :c

Figyelt kérdés

2019. aug. 4. 18:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
Ne rágd a körmöd/bőröd, mert kib#szott undorító.
2019. aug. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Próbálok leszokni róla már csak napi 1-2x szoktam es minnel tobbet probalok edzeni h levezessem a napi stresszt, de most félek picit.. :c
2019. aug. 4. 18:17
 3/17 anonim ***** válasza:
57%
A veszettség nem fáj.
2019. aug. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Hát én bekenném a körmeid jó erős paprikával.

Gyorsan leszoknál róla .

De komolyra fordítva a szót,benned valamilyen feszültség van ,és így vezeted le .Van akinek a gyomra fáj ilyenkor.

Ettől nem kapod el a betegséget,főleg ha kutya oltott is .

2019. aug. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Argloss ***** válasza:

Igen, így el lehet kapni. Nem kell hozzá egy harapásnyi sérülés, hogy bejusson a vírus.


[link]

2019. aug. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
55%

"A fertőződés bekövetkezhet veszett állatok marása útján, ritkábban veszett állatok nyálának sebbe, sérült bőrre jutása következtében vagy veszett róka nyúzásakor. A lappangási idő 3-8 hét, de lehet 5 nap és lehet 12 hónap is."

[link]


Szóval van még egy kis időd, hogy a kutyád által nyalogatott sebes kezedet rágcsáld (ha neked ez eleve normális, akkor a veszettség is belefér a puszibarátságba)

2019. aug. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem akkor rágtam mikor megnyalta hanem mar reggel ragtam es besebesedett de ha nem vérzett es nyál volt rajta akkor is elkaphatom?
2019. aug. 4. 18:54
 8/17 anonim ***** válasza:
Miért lenne veszett az a kutya??? Magyarországon nincs veszettség a kutyák körében!
2019. aug. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Szerbiában élek
2019. aug. 4. 18:57
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem te írtad azt is, hogy a boltban megszúrt a disznócsont? meg azt, hogy megrázott a laposelem?
2019. aug. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!