Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elkaphattam a veszettséget?

ASDLKW ADSLKAW kérdése:

Elkaphattam a veszettséget?

Figyelt kérdés
Tegnap éjjel találtam egy cicát ami valószínűleg veszett lehetett. Meg nem harapott, és még csak meg se karmolt viszonyt a nyála rendesen ráfolyt a kezemre. Igaz, hogy kezet mostam, viszont utána ezzel a kezemmel ettem, és jó sokáig volt a nyála a kezemen. Előfordulhat, hogy elkaptam a veszettséget? Ha én tudom, elég ha a számba jut egy minimális az állat nyálából és megfertőződtem.

2017. júl. 19. 13:57
 1/10 anonim válasza:
81%
Menj el orvoshoz, majd ő megmondja.
2017. júl. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
ha lett volna rajtad nyílt seb, amibe belekerült a veszettség vírusa, akkor elkaphattad volna. Kezet is mostál, no para. Sima érintkezéssel nem igazán.
2017. júl. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
rossz esetben előfordulhatott. Mielőbb menj el orvoshoz, mert, ha pl. karcolásnyi picike sebbe, v. hasonló helyre bejut a kórokozó, akkor baj is lehet, így viszont--ha baj van, ha nem-- megúszod egy egyszerű szurival. Nem kell begazolni, de sipirc a dokihoz! Még ma!
2017. júl. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%

Nem valószínű. Ha ez így működne, akkor már a fél világ kihalt volna veszettségben. Harapás útján terjed, vagy ha sebbe kerül a nyál.

Magyarországon az elmúlt években egyáltalán nem regisztráltak veszettséggel fertőzött embert, a rókák között gyakoribb, a macskáknál igen ritka, mivel szerencsétlenek 1 héten belül belepusztulnak.

A nyáladzás/habzó száj már az utolsó stádium tünete, mikor a nyelőcső izmai lebénulnak. Ha az a macska veszett lett volna, akkor már egy bokorban várta volna a halált, lebénult lábakkal, rángatózó fejjel, és letépte volna a kezedet, ha hozzáérsz. A macskáknál gyakorlatilag minden esetben durva agressziót vált ki a veszettség.

Ellenben lehetett macskanáthás, ami emberre nem veszélyes, vagy csak simán hátrébb van az alsó állkapcsa kicsit, mint a felső, emiatt nyálzik néha. Ez gyakori a sima házimacskáknál.

2017. júl. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%
A veszettségnek elég egyértelmű tünetei vannak, 1000 más okból folyhatott a nyála.
2017. júl. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Most beszéltem az állatorvossal is szinte biztos, hogy veszett... Asszem elmegyek a sürgősségire és biztos ami biztos. Köszi a válaszokat!
2017. júl. 19. 14:25
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért én megnézném azt az orvost aki így látatlanban rámondja egy állatra, hogy veszett. Nyilván fontosak az óvintézkedések, de ahogy fent is le lett írva érthetően: a nyáladzás sok mindentől lehet. Lehet mérgezés is vagy egyéb más betegség tünete is.
2017. júl. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az orvos azt mondta, hogy elképesztően agresszív, nem iszik nem eszik, habzik nyáladzik és keservesen sír reggel óta. Én már láttam cicát ami mérgezett patkány miatt haldokolt az egyáltalán nem így viselkedett.
2017. júl. 19. 14:39
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak úgy állapítható meg biztonsággal, ha az agyvelejét vizsgálják. Nem tudom, hogy falun laksz vagy városban, de városban extrém ritka a veszettség. Szinte 0%. Falun is ritka, 1-2 róka az északi megyék erdőiben.

Én elmennék a dokihoz, úgyis elküld az ántsz-be. Ilyenkor elaltatják a macskát, gyors agyvelő-vizsgálat, s ha pozitív, oltani fognak.

Nem kötekesésképp, de miért fogtad meg, ha feltehetően akkor is már beteg volt?

2017. júl. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%
Érdekes...én azért nem hiszem el ha nem haragszol, a munkámból kifolyólag tudom mi az a veszettség és az egy kicsit más...
2017. júl. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!