Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kaphattam el így veszettséget?

Kaphattam el így veszettséget?

Figyelt kérdés
Tegnap egy lakótelepi kutya, akinek volt gazdája, hirtelen a semmiből rám támadt. Ugyanez a kutya pár héttel ezelőtt ugyan ezt tette. Gördeszkázok, azt már megfigyeltem, hogy a gördeszkát nem szeretik a kutyák, viszont most csak a kezemben vittem. Ahogy előzőleg is csak egy kicsi potty jelezte, hogy ott talán valami volt, most annyi sem, a fogát nem mélyesztette a lábamba, csak ha valaki nagyon megnézi, talán láthat egy nagyon halvány pirosas foltot, amit alig érzem, tegnap 1 kicsit viszketett, most 1 kicsit zsibbad, de lehet, hogy ezeket csak beképzelem. Ezek után ha elmennék orvoshoz, hülyének néznének! Mellesleg az egyik haveromnak a rokonai, akiké a kutya, most a 8 éves unokatesvéreivel volt kint(a kutya). (Mi a haverommal egy 13 vagyunk) Amúgy a kutyán mind 2 alkalommal semmi betegségre utaló jel nem látszott, csak úgy a semmibőltámadt, ami annyit jelent hogy eszeveszetten ugatott es szaladt felém, es a lábamat célozta, rendesen megharapni nem tudott. Amúgy lehet hogy csak én reagálom túl, de betegesen félek a veszettségtől es a hasonló betegségektől.

2017. aug. 2. 09:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem leszel veszett, nyugi. Milliomszor játék közben a saját kutyám is odaüti a fogát a kézfejemhez. Mivel ott vékony bőr van, vagy csontot, vagy eret érhet az ütés. Az pedig fáj egy ideig, holott nincs szinte semmi látható elváltozás.

Ha ilyen a kutya, pórázon és felnőtt felügyelete alatt kellene vinni sétálni. Ha olyan emberre ront, aki zokon veszi, és bejelenti a köztereseknek, elég szép büntivel számolhatnak a gazdák.

2017. aug. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem. Ettől valamennyire megnyugodtam, csakhogy a semmiből rontott rám, nem játszottam vele.
2017. aug. 2. 10:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a kutya gazdáját. De biztos be van oltva a kutya veszettség ellen.

[link]

2017. aug. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!