Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez szerintetek cukor gyanú?

Ez szerintetek cukor gyanú?

Figyelt kérdés

Eddig sosem voltam édesszájú, így nem nagyon jelentkezett panasz. 4 hónapja szültem, kb 1hónapja kívánom az édeset. Ellenben egy kakaós/cukros darakásával kezdtem. Megettem, elszédültem nagyon. Utána rá pár hétre falunapon ettem egy vattacukrot. Na attól el is ájultam. Ma pudingos édes kaját ettem, most megint szédülök.

Mind2 nagyszülői részen van cukorbeteg, illetve terhesen az éhgyomorim tökéletes volt, de a terheléses magas. Anyukám szerint nem cukor bajom van, csak fáradt vagyok. De pont a cukros kaja után?! Háziorvosom 2 hét múlva lesz, szabin van. Hova vagy kihez menjek ezzel?


2019. aug. 5. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Amíg nincs doki nincs helyettese?

Beutalo kéne vérvételre, de jó lenne addig is mérni vércukrot. Akár a rokonságban ha van mérő, akár a védőnő ha tud segíteni de gyakran gyógyszertárban is segítenek. Addig ne egyél cukrosat amíg meg nem vizsgálnak. Az is lehet persze h kimerült vagy és rosszul leszel ha feljebb megy a vércukrod de nem megy kóros tartományba.

2019. aug. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Háziorvos, aztán majd kiderül kell-e diabetológushoz továbbmenni. Természetesen lehet cukorbetegség a háttérben, de ezt csak vizsgálat tudja kimutatni.

Nem tudom anno milyen magas volt a cukorérték, de elájulni nem igazán szoktak ettől, előtte jelentkeznek más tünetek, amik arra utalnak,nem ájulás az első tünet.

2019. aug. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
9volt kereken a terheléses cukrom. Akkor csak diétát mondott a doki. Ez az ájulás ami nekem is fura, mert egyik nagyszülőm sem ájult sosem tudtommal.
2019. aug. 5. 16:09
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
9 az nem sok, egyáltalán nem okoz ilyen panaszokat. Ezt én inkább epe vagy egyéb emésztési problémaként kezelném.
2019. aug. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!