Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Meg fogok halni? Vagy levágják...

Meg fogok halni? Vagy levágják a lábaimat? (Kezeletlen cukorbetegség)

Figyelt kérdés
Évek óta fáj a lábam, ha sokat gyaloglok, 1-2 éve pedig elkezdett elszíneződni a sarkam feletti rész, ma már ha megyek 20 percnél többet, szétrobban a lábam, úgy érzem. Sebek lassan gyógyulnak, vörösödik a lábam 3 hete, és égő érzés fogja el. Gyakran homályosan látok, és annyira elfajult a cukorbajom, hogy napi 16-17 órát is alszok és egész nap nyomott vagyok. Nyakamon is barnás foltok vannak, pont mint a lábszáramon... Ezzel sosem fordultam még dokihoz, egyszerűen nem érdekel mi lesz velem. Túlsúlyos is vagyok, szóval biztos vagyok a cukorbetegségben, hajlamom is megvan rá... Mi lesz velem? 18L
2019. aug. 6. 11:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk önsajnálat helyett elhúzol a háziorvosodhoz és kezelteted magad?
2019. aug. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ebben mi az önsajnálat? Az volt a kérdés, hogy mi lesz velem, nem pedig az, hogy mit csináljak...
2019. aug. 6. 12:05
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Meghalsz, és eltemetnek. Ennyi. Így kihagyod az orvost.
2019. aug. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő lehetséges, kezeltetni kellene a cukrodat és diétázni.
2019. aug. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
De az is lehet, hogy csak levágják.
2019. aug. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Liz* ***** válasza:

Javíts ki, de ha jól értelmezem nem lehetsz benne teljesen biztos, hogy cukorbetegséged van. Attól, hogy van hajlam, meg túlsúlyos vagy, meg kellene nézetni a vércukorszintedet az lesz a biztos. Menj el vérvételre, ne halogasd tovább, a cukorbetegség nagyon alattomos dolog.

"egyszerűen nem érdekel mi lesz velem" - dehogynem érdekel, különben nem írtad volna ki a kérdést és nem lennél kétségbeesve, hogy mi lesz most. Ezért mondom, hogy győzd le a félelmed és menj el orvoshoz, hogy kiderüljön pontosan mi a baj. Nagyon fiatal vagy, törődj az egészségeddel! Rengeteg cukorbeteg van (az édesapám is évek óta) nagyon jó kezelési módszerek vannak ma már, ami lehetővé teszi, hogy együtt lehessen élni ezzel a betegséggel.

2019. aug. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
6# Igazad van, de ha látnád a lábaimat, lehet nem ezt mondanád. Eléggé vörös az egyik lábfejem, kb szétrobban már... Meg el van üszkösödve is mindkét lábszáram.
2019. aug. 6. 12:52
 8/15 Liz* ***** válasza:

Ha látnám a lábadat, még jobban próbálnálak meggyőzni! Az is lehet nem cukor, hanem valami más miatt néz így ki a lábad, azért mondom, hogy menj el orvoshoz és mutasd meg neki a lábadat, mondj el neki mindent és kérj vérvételt.

Egyébként a cukorbetegség tünetei: többek között nagyon erős szomjúság érzet, éhségérzet, gyengeség, száraz bőr, lassan gyógyuló sebek, akár hirtelen fogyás és aceton szagú lehelet.

2019. aug. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem hiszem, hogy cukorbetegség. Nem igazán éreznéd jól magad magas cukorral, ehhez meg az kellene legyen, inkább keringési zavar.
2019. aug. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Pedig sok olyat hallottam már, hogy valakinek nem is volt annyi tünete, mégis cukorbajos volt... De legyen igazatok, nem akarok cukros lenni.
2019. aug. 6. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!