Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kínoz a gyomorsav, folyamatosa...

Kínoz a gyomorsav, folyamatosan érzem a savat és a fejem is fáj. Mi bajom lehet?

Figyelt kérdés

Egy pár napja kábultnak érzem magam, de nem vagyok gyenge csak ingerlékenység és kis nyomás a fejemben.



Kicsit olyan érzés mintha másnapos lennék de nem kell hánynom.



Eléggé szorongó alkat vagyok, régebben is voltak gyomorgörcseim de azok elmúltak.


Plusz pár hónapja minden reggel fehér nyálka van a szám szélén és sűrű, sárgás, nyálkás váladékot köpök fel amit nehezen tudok leöblíteni a kagylón.



Amit észrevettem hogy a slejm ami felválik, időnként édeskés ízű.



Rendesen viszek be folyadékot, kb napi 2-3 litert. Vizeletet is normálisan ürítek. Esténként is csak egyszer kelek fel de ez sem általános.


Folyamatosan szedek vitaminokat és edzek heti 5 napot.


Nem dohányzom és nem is iszom kávét.



Egyenlőre tudok dolgozni és edzeni is, nem hat ki a mindennapi teendőkre.


Viszont kellemetlen hogy van egy ilyen fura émelygés és érzés a fejemben.


Dokihoz is elmentem de azt mondta hogy szedjek 2xparacetamol-t meg ibuprofent 2 napig.

Viszont nem fáj a gyomrom, csak a gyomorsav jön felfele és émelygés is erősebb ilyenkor.


Rendeltem Omeprazole kapszulát mert a doki nem írt ki semmit én pedig nem leszek jobban, már lassan egy hete hogy így érzem magam.

Étvágyam az van, és hasmenést sem tapasztaltam.

Inkább sokat "büfögök" és ilyenkor érzem a gyomorsavam.



2019. aug. 7. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Reflux.

Nolpaza gyógyszer ami pantoprazol hatású 2x20mg reggeli elott 1 oraval es vacsora elott 1 oraval. Illetve szedhetsz probiotikumot is az sose rossz ugy hallottam ilyenkor kifejezetten jo, kicsit rendbe hozza a bélflórát

2019. aug. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Amit leírtál azt nem tudom beszerezni, viszont Omeprazole-t igen. Ezt már szedtem korábban és be is vált. Remélem most is fog.
2019. aug. 7. 18:17
 3/5 A kérdező kommentje:
Szóval mostantól nem ehetek semmi fűszereset, csípőset, cukrosat, zsírosat és nem is ihatok alkoholt?
2019. aug. 8. 14:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Át kell térni a paleo étrendre és tökéletesen rendbe jön! Egyébként a túl sok cukortól és a szénhidrátoktól van!
2019. aug. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Doki860213 válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Az a gyanúm, hogy fehér lisztes dolgokat fogyasztasz! Saját tapasztalat, hogy ha teljes kiőrlésű lisztből készült dolgokat fogyasztok a fehér lisztesek helyett, akkor rövid időn belül megszűnik a savasodás, ugyanígy a cukros dolgokkal is ez a helyzet! Próbáld ki! Nem savlekötőkkel kell a saját magad által okozott probléma tünetét kezelni, hanem megszüntetni magát a problémát okozó dolgok fogyasztását!

2019. nov. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!