Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség végefelé folyamatosa...

Terhesség végefelé folyamatosan mardosó gyomorsav?

Figyelt kérdés

Másnak is van?

Mit lehet tenni ellene?

37. hétnél tartok.



2013. márc. 20. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:
normalis dolog, igyal forralt tejet cukor nelkul vagy keverj mezet citrombol facsart level, ettol elmulik.
2013. márc. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
citromlé. minden mennyiségben. nagyon hamar megszünteti a gyomorégést.
2013. márc. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
mikor terhes voltam nagyon sok savam volt a vége felé.én szedtem Rennie-t,azt lehet szedni terhesen is.és persze ne egyél olyat ami savat csinál.
2013. márc. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, a terhességeim végén én is mindig így voltam ezzel. Nekem a Salvus víz vélt be leginkább.
2013. márc. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

26 hetes vagyok, kb 2-3 hete van gyomorsavam (nem mindig)

Megprobalok odafigyelni, hogy mi okozza, es azt nem eszem. Ha megis elojon, napi max 2 Gaviscon segit, amikor erzem, hogy marja a nyelocsovem.

Terhesseg alatt is szedheto, ha jol tudom napi 8 darab a max.


A masik ami bejott, ha enyhe a sav, hogy megeszem egy teaskanal lenmagot.

Tobb helyen is olvastam, hogy egy vedoreteget kepez a gyomorban, ezzel segiti a sav akar fekely kialakulasat/gyogyulasat is.

2014. ápr. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Látom, hogy régi kérdés, de hátha van, akinek segít a válaszom. Savas refluxom van gyerekkorom óta, időnként jól megkeseríti a mindennapjaim. Két terhességemben - főleg az utolsó pár hétben nekem is rosszabbodott, tanácsolnám, ami nekem is segített: kisebb adagokban enni, nagyon fűszeres, zsíros, nehéz ételeket lehetőleg kerülni, semmivel - még salátával vagy görögdinnyével sem szabad feszülésig megtölteni a gyomrot. Salvus víz, Mira víz segít, de többszöri használat után, vagy pár kortynál több mennyiség hasmenést okozhat. A szódabikarbónával szintén ez a helyzet, és nem is ajánlják terhesen. A Rennie nekem sem vált be igazán, bár a semminél többet ér. A folyékony Gaviscont tudom ajánlani, az kismamaként is alkalmazható. De néha pár korty hideg tej is csodákra képes. A méz nekem kifejezetten gyomorégős, de ilyenek még az apró bogyós, savas gyümölcsök is, ecetes dolgok, máj, sóska, spenót vagy a magas cellulóz tartalmuk miatt nehéz ételek, pl. gomba. Savas üdítők pedig végképp kizárva. A fokhagyma is tudja bántani a gyomrot.
2022. júl. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!