Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Véres székletnek ezek is...

Véres székletnek ezek is lehetnek az okai?

Figyelt kérdés

Először is leszögezem, hogy tudom, hogy nem játék és pénteken megyek is orvoshoz, de kezdek picit pánikolni. Hétfőn jöttem haza fesztiválról így abban reménykedem, hogy ott szedtem össze valamit, amitől most az alábbi tüneteket produkálom: Reggel és este is véres széklet, ami sötét színű,mintha bordó vér vonná be, a wc víze is elszineződik. A vér magán a székleten van, nem kívülről jön, mert a wc papíron nincs, max 1-2 pötty. Volt már aranyeres panaszom, így tudom olyankor milyen élénk a vér a papíron, ez nem olyan. Van némi rossz közérzetem, gyengeségem, de nem fáj a hasam, nincs hasmenésem se szorulásom vagy túl kemény termék sem hogy felsértsen valamit. Ettem tegnap zöldség chipset, amiben volt cékla darab is, de azért az nem sok plusz spagettit is, de nem hiszem, hogy ezek ennyire el tudnák színezni az egész dolgot. Vagy mégis? Lehetséges, hogy a fesztiválon szedtem össze valamit? Az a baj, hogy a legrosszabbra gondolok, picit megnyugtatna, ha valaki írna ilyesmivel jobb tapasztalatot. :( Nagyon reménykedem, hogy reggel már normális lesz, direkt kerültem minden ételt ma ami picit is elszínezheti.


Bocsánat az "undi" kérdésért.


2019. aug. 7. 18:46
 1/4 Bencekemence válasza:
Nem undi, fontos kérdés. Az élénk színű vér az a bél problémájára utal. Számos ok kiválthatja. Fontos az, hogy mióta áll fent a probléma? A cékla is áttudja színezni. Nem kell aggódnod, minden rendben lesz!
2019. aug. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, picit megnyugodtam. Utána kerestem angol nyelvű oldalon is és azt írják simán lehet a cékla chipstől. Este ettem és reggel tapasztaltam a dolgot, meg most kora este másodszor is, de lehet csak nem ürült ki. Holnapra remélem rendben lesz. Bolondnak érzem magam, hogy ennyire rástresszelek, pedig nem szoktam. Meg céklát se szoktam enni, de ezután tuti nem is fogok többet.
2019. aug. 7. 19:36
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
Ha nagyon ideges vagy akkor egy szekletmintat el lehet küldeni a laborba. Es akkor tuti megnyugszol hogy nincs semmi baj. Amugy lehet a céklától persze. Szoval ne aggódj amég nem kell.
2019. aug. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem élénkvörös a vér, akkor a gyomorból jön, vagy a bél felső részéből, emésztett vér. Ez az elszíneződés lehet céklától is, igen, pár nap alatt kiürül teljesen. Az ilyen ételek, sőt még a mindenféle színezett üdítők is elszínezhetik még a vizeletet is.
2019. aug. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!