Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egyik ismerősöm valamitől...

Egyik ismerősöm valamitől bepánikolt és a pulzusa 134/perc lett ez nagyon veszélyes vagy még elfogadható?

Figyelt kérdés
2019. aug. 7. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha izgatott vagy,vagy bepánikolsz,akkor magasra mehet a pulzusod,de ha ez folyamatosan fennáll akkor minél hamarabb orvos!

Nekem 110 körül van alapjáraton a pulzusom,a doki írt fel gyógyszert ha 100 fölé megy,akkor kell bevennem.

De igazából a 70 körüli érték a normális!

2019. aug. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A 134 rövid ideig nem vészes, ellenben sokáig nagyon nem tesz jót a szívnek. Egyik tachycardiás rokonomnak volt már 180 is, amikor kórházba került.
2019. aug. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Akik sportolnak, azoknál lehet 160 is, bár folyamatosan nem jó, a 134 nem sok, főleg ,ha csak pánik volt, egyáltalán nem veszélyes, lépcsőzésnél is felmegy ennyire.
2019. aug. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

egy embernek akinek nincsenek szívproblémái, nem tud olyan magas lenni a pulzusa, hogy veszélyes legyen. akár 180 is lehet (rövid ideig), semmi baja nem lesz tőle.

csak akkor veszélyes az ilyesmi, ha valaki szívbeteg.

2019. aug. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 szamo77db ***** válasza:
0%
Ez nem jó így. Keresd fel a háziorvosodat. Nagyon magas ez a pulzus.
2019. aug. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Minek keresse fel a háziorvosát ha az ismerőséről van szó?

Miért nem normális pánikhelyzetben a 130 körüli pulzus?

2019. aug. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 szamo77db ***** válasza:
Bocsi, elnéztem, hogy kinek ilyen magas a pulzusa. Nekem 126 volt eddig, a számítógép előtt ülve. Majd' kiszakadt a szívem. A háziorvosom írt fel gyógyszert rá. Ezt azóta is szedem és megvagyok.
2019. aug. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Teljesen elfogadható. Ez kb. egy átlagos izgalmi állapotnak felel meg. Ha pl. én 30 kg súllyal felszaladok a 4. emeletre, volt már 152-es is a pulzusom. Ez nem sokáig tart, csak kb. pár mp-ig, azután fokozatosan visszaáll.

Egy pánikbetegnek, egy roham alkalmával még ettől is magasabb lehet, felmehet akár 170-190-re is, ami már ájulást is okozhat, de az életét nem veszélyezteti, legfeljebb csak akkor, ha hosszú ideig tartós marad.

2019. aug. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!