Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől alakulhat ki a dadogás?

Mitől alakulhat ki a dadogás?

Figyelt kérdés
Esetleg lehet valamilyen pszichológia háttere is, vagy szimplán olyan beszédhiba, mint az, ha valaki pöszén beszél? Ha ti magatok is dadogtok, akkor azon hogyan próbáltok "enyhíteni"?

2019. aug. 8. 23:52
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Velem rengetegszer előfordul, nemrégiben figyeltem meg, azért van nálam legalábbis, mert az agyam sokszor már eggyel előrébb jár, mint ahogy beszélek. Meg egyébként is tömegben, vagy idegen emberek előtt sokszor ideges, feszült vagyok, ez is valószínűleg közrejátszik. Nem súlyos, nálam ezt nem mondanám beszédhibának, láttam már nálam sokkal rosszabbat is, talán genetika is benne van..


Enyhíteni gondolom úgy lehetne, hogy megpróbálsz lassabban beszélni, jobban odafigyelni arra, amit mondasz, és ahogyan mondod.. Sok gyakorlással biztosan javítható valamennyire.

2019. aug. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!