Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbeteg vagyok?

Cukorbeteg vagyok?

Figyelt kérdés

Voltam látásvizsgálaton ahol azt mondták hogy az egyik szememben aminek átlátszónal kellene lenni, az nekem homályos.

Ételallergiára, kevés folyadékbevitelre vagy cukorbetegségre utal.

Mostanában állandóan fáradt vagyok, szomjam nem múlik hiába iszok, ver a víz, remegni is szoktam.

Hetente megiszok 2-3 energiaitalt biztos, azonkívül vizet iszok folyamatosan, kólát néha néha.

Inkább a fűszeres kajákat szeretem, nemtudom mennyire számít ez.

Köszönöm előre is a válaszokat.



2019. aug. 12. 09:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen el kell menned kivizsgáltatni, a fáradtság és a szomjúság is tipikus tünetek, de ezzel együtt nem 100% a dolog, amíg ki nem derül. Háziorvos, labor.
2019. aug. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy cukorbeteg vagy-e, csak vizsgálattal lehet kideríteni. Ha nincs kedved orvoshoz menni, úgy tudom, egyes nagyobb gyógyszertárakban van vércukormérés (egy csepp vérből), ill. ilyen vércukormérő készletet is lehet kapni, csak az drágább. Érdeklődj a háziorvosodnál vagy a patikában. A tüneteid alapján lehet.
2019. aug. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Vercukor mérővel elég megnezni vagy feltétlen vérvétel kell?
2019. aug. 12. 12:48
 4/5 anonim ***** válasza:

A vércukormérős mérés nem elég, mivel az csak az akkori állapotot mutatja.

Nekem nincs rendben a vércukorszintem, ami azt jelenti, hogy folyamatosan fel-le ugrál: vagy túl alacsony, vagy túl magas. De akármikor mérik vércukormérővel, akkor szinte mindig pont a normális tartományba esik... lol

Szóval a vércukormérés csak akkor mutatja ki a rendellenességet, ha van egy otthoni mérőd és egész nap folyamatosan mérsz, evés előtt, illetve után, hogy lásd hogy változik a vércukorszint.

Az, hogy egyszer mérsz és akkor normális, nem jelent semmit.


A háziorvos el tud küldeni laborvizsgálatra, ott vesznek vért, ott éhgyomorra nézik a vércukorszintet. Ha cukorbeteg vagy, akkor valószínűleg az éhgyomri cukor is magas. De az is lehet, hogy az normális, mint nekem is, viszont napközben, amikor eszel, akkor megy fel... :D

Erre van egy másik mutató is a vérvizsgálatnál, ami kb. az utóbbi pár hét-hónap átlagos vércukorszintjét mutatja. Az is utalhat rá, ha magas volt az utóbbi időben.

2019. aug. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Háidokitól kérj beutalót cukorterhelésre. Reggel éhgyomorra vért vesznek, majd megiszol egy cukros oldatot és utána 2 órával is vért vesznek, ebből általában kiderül ha gond van és az is, hogy mekkora. Lehet elég diétáznod, de lehet, hogy gyógyszer vagy inzulin kell. Mindenesetre lépj minnél hamarabb, a kezeletlen diabétesz nagyon veszélyes, vakságot is okozhat többek közöt...
2019. aug. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!