Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit csináljak nagyon rosszul...

Mit csináljak nagyon rosszul vagyok? Nem akarom hogy megtudjak a szüleim. Mi bajom lehet?

Figyelt kérdés

Fajt a fejem ma egesznap vettem be gyógyszert de ugyanúgy fájt felidegesitett be szedtem az egész dobozzal a fájdalomcsillapítót.

Hányingerem van és nagyon gyengének érzem magam és nem tudok aludni sem

19 éves lány vagyok

Segítsetek legyszíves


2019. aug. 12. 22:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia,miért nem akarod elmondani a szüleidnek? Szerintem megértenének ilyen helyzetben, ha rosszul vagy és elvinnének orvoshoz.
2019. aug. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mert mindenért csak veszekednek velem.
2019. aug. 12. 23:05
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mit vettél be és mennyit? Ha paracetamolt (panadol) akkor azonnal szólj, ha a reggelt meg akarod élni, és ez nem vicc.
2019. aug. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Ez nagyon nagy baj, hogy bevetted az egész doboz fájdalomcsillapítót! A májad tönkre teszi, és akkor annyi. Szólj a szüleidnek, mert lehet ki kell mosni a gyomrodat, ha még lehet.
2019. aug. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28%

Jaj hagyjátok már a hülyeséget.

Semmi baja nem lesz.

Gondoljatok már bele mi lehet az a nagyon komoly "fájdalomcsillapító":

200 vagy 400 milligrammos ibuprofén valószínűleg.

Mekkora lehet a csomag? 10-20 darabos, de nem hiszem el hogy 20 dbot bevett, inkább tizes lehetett, és az EGÉSZ NAP folyamán vette be.


Maximális napi adag ebből az anyagból 2400-2800mg, ami bármiféle károsodás különösebb veszélye nélkül bevehető. Ha 200mgosról van szó, akkor ezt valószínűleg túl sem lépte.


Ami várható: gyomorgörcs, fosás, hányás, étvágytalanság, álmatlanság, fáradtságérzet. 1 nap alatt elmúlik az egész.


Természetesen azért ne csináljon ilyet többet a kérdező, de erősen kétlem, hogy egy csomag vény nélküli fájdalomcsillapító maradandó egészségkárosodást okoz egy egészséges 19 éves emberben.

2019. aug. 13. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%
Hiában vagy 19, a bôlcsesség nem jár mindig egyútt a korral. Ne szolj senkinek, meglehet, még idejében rádtalálnak és bevisznek.
2019. aug. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%
Mikyen gyógyszer az??
2019. aug. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#5 igazad van, VALÓSZÍNŰLEG semmi baja nem lesz. Ezekből a vény nélküli fájdalomcsillapítókból embertelen mennyiséget kell bevenni, hogy valaki belehaljon... de sosem lehet tudni. Pont az általad említett ibuprofen tud egész kis dózisban is érdekes dolgokat művelni. Ki vállalja a felelősséget, azért, ha baja lesz, de nem ment el orvoshoz, mert valaki a gyakorin azt mondta neki? Te? Kétlem.

Úgyhogy biztos, ami biztos, menj el orvoshoz, kérdező.

2019. aug. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Na mi a helyzet, túlélted az éjszakát?
2019. aug. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 sassszem ***** válasza:
9- és válaszoló nagyon vicces voltál.
2019. aug. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!