Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyógyszerek miatt fájhat a...

Gyógyszerek miatt fájhat a mellkasam?

Figyelt kérdés

Bölcsességfog műtétem volt, amire kaptam Dalacin antibiotikumot, amiből 4x1-et kell bevennem. Mellé kaptam még Linex gyomorvédőt, abból egy nap 2x1-et szedek.

Olyan panaszainak vannak, amióta szedem a gyógyszereket (péntek), hogy fáj a mellkasam, mintha a nyelőcsövemben szűrő érzés lenne, amikor nyelek, a szegcsontom környékén.

Olyan, minta nem ment volna le rendesen a gyógyszer.



2019. aug. 18. 18:36
 1/9 A kérdező kommentje:

panaszaim*

szúró*

Bocsi, autocorrect. :)

2019. aug. 18. 18:38
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy az antibiotikum miatt lenne. Azért olvasd el a betegtájékoztatót, hátha ír ilyesmi mellékhatást. Ha nem nagyon javulsz, menj el az ügyeletre. Ja, és a Linex nem gyomorvédő, hanem probiotikum, hogy ne legyen hasmenésed az antibiotikumtól.
2019. aug. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2019. aug. 18. 18:49
 4/9 A kérdező kommentje:
Nyelési és légzési nehézséget okozhat. :o
2019. aug. 18. 19:02
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy sok savat csinál a gyógyszer, és az marja a nyelőcsöved. Amúgy 4X1 nem semmi, elég sok, anno én is szedtem napi egyet kellett. Semmi bajom nem volt tőle. Lehetőleg mindig pont evés után vedd be, ne marja a gyomrod!
2019. aug. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hülyeséget mondok, de talán 1-2 éve kaptam Dalacint és nekem is fura érzésem volt mellkasnál. Napi 3 volt felírva, én ezt önkényesen lecsökkentettem napi 1-re, max 2-re és megszűnt a panasz. Kérdezd meg az orvosod.
2019. aug. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Kérdezem is.

2019. aug. 18. 20:13
 8/9 anonim ***** válasza:
Tuti attól van. No para. Ha írnak mellé savlekötőt lehet megoldja a problémád
2019. aug. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A linex probiotikum abból is a sz@rabb fajta. Csak 2 féle baktérium van benne. Vegyél brobiost vagy biokultot azok érnek is valamit. A problémádat egyik sem oldja meg ez a rossz hír mert nem védik a gyomrot. Ezek a bélflórádat "védik". Gyomorvédő pl. A pantoprazol. Az segíthet. De az orvos tudja lehet e együtt szedni a gyógyszereddel
2019. aug. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!