Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet Hodkin lymphomám? A...

Lehet Hodkin lymphomám? A többi lent.

Figyelt kérdés
30 éves no vagyok. 2-3 hónapja a nyaki nagyerek mentén megduzzadtak a nyirokcsomóim, amik néha fajnak is és már a kulcscsontom körül is tapintható néhány kisebb csomó, ami szinten érzékeny. Voltam CT vizsgálaton és UH-n, ami szinten leírta, hogy az állkapocs alatt, a nyaki nagyerek mentén több, 8-10 mm reaktiv nyirokcsomo található. A feherversejtem magas, 10-15 ezer között mozog az utóbbi időben. Nem voltam még haematologusnal, szinte lehetetlen időpontot kerni, most pesti maganrendeleseken próbálkozom, egyelőre nem sikerült belátható időn belül időpontot kerni. Időnként viszketek is, inkább a fejem és a nyakam. Lehet valami komoly bajom? Mas tunetem (láz, izzadás, stb) nincs.

2019. aug. 19. 22:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Vagy gyulladás vagy limfóma. Passzolnak a tünetek, de simán lehet "csak" gyulladás is. Szövettan kellene a nyirokcsomóból, és először is egy szakorvos. Gyors gyógyulást kívánok, s olvasd el ezt, hátha hasznos neked:


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__9618121..

2019. aug. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Passzolhatnak a tünetek, bár a 15 ezres fehérvérsejt nem annyira magas. LDH, húgysav szint milyen? Menj el a háziorvosodhoz, kérj beutalót a haematológiára, és menj el. Időpont ide vagy oda. Ne hagyd magad lerázni.
2019. aug. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Az LDH nem tudom mi, a húgysav 263. (155-357 a referencia értek)

Most hogy így elkezdtem olvasgatni, nagyon be vagyok ijedve, szombaton megyek Budára egy magánrendelésre...:(

2019. aug. 19. 22:39
 4/18 A kérdező kommentje:
Ez így működik? Pár megnagyobbodott nyirokcsomo és egy kicsit magasabb feherversejt gyakorlatilag daganatos betegség lehet?! Hihetetlen....de nagyon meg vagyok ijedve most már...:(
2019. aug. 19. 22:42
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindjárt itt a szombat, s akkor okosabb leszel. Lehet gyulladás mint írtam, nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni! Ne aggódj amíg semmi nem biztos!
2019. aug. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Persze, csak így elolvasva a tüneteket amiket írnak, nagyon stimmel.

Így ha belegondolok, vannak más jelek is, csak nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. Szerintem szombaton pont semmi nem dög történni, de hátha mondanak valamit. Mondjuk vizsgálat és szövettan nélkül úgysem tud semmit mondani az orvos sem.

2019. aug. 20. 10:54
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy hematológus ha nem is biztosat, de okosabbat tud mondani mint mi itt, ő nem egy limfómát/leukémiát látott már. Majd írj ha gondolod, hogy mi volt.
2019. aug. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Írok mindenképp. Most nagyon be vagyok parázva, elég sok tünet stimmel mióta utána olvastam...és most úgy érzem, örökkévalóság mire szombat lesz. Plusz nem fog tudni sok konkrétumot mondani, szerintem...:/ gondolom vizsgálni kell, biopszia meg minden..
2019. aug. 20. 12:01
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én drukkolok neked!
2019. aug. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én is drukkolok, és csak nem lesz semmi komoly!!
2019. aug. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!