Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintem rossz a vesém...

Szerintem rossz a vesém (megint), mit csináljak, hogy komolyan is vegyenek?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok. 2 éve nagyon begyulladt a vesém, majdnem leállt, de a házi orvos egyáltalán nem vette komolyan. Csak mikor majdnem késő volt, értsd. majdnem meghaltam, derült ki a kórházban.

Kiskorom óta ezt tapasztalom, hogy nem hogy segítenének, hanem inkább ártanak, szemétkednek, meg hogyan merészelsz oda menni, meg fiatal vagy, tuti csak lógni akarsz, biztos csak terhes vagy...


Most megint tompán fáj, nem vészes, kicsit kellemetlen, de érzem, hogy a vesém. Viszont orvoshoz nem megyek, mert nekem nem hiányzik, hogy szemétkedjenek, eddig is megbántam, hogy bármikor elmentem, kezeljék a nyugdíjasokat...


2019. aug. 24. 10:11
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
73%
Másik háziorvos, magán belgyógyász, magán nefrologus
2019. aug. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Igen, magán. Nekem is ott derült ki minden és így kaptam végre rendes kezelést. Közülük se mindegyik jó, érdemes olyat keresni akinek sok referenciája van.
2019. aug. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Ezek, amelyeket előző leírt. Valószínűleg rendszeres vérkép sem ártana (vesére vonatkozó értékek miatt), laikusként úgy gondolom.
2019. aug. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban veseprobléma, arra oda kell figyelni, mert korai halál lehet a vége. Viszont a gyakorlatlan ember könnyen összetéveszti a vesetáji fájdalmat a lumbágó, isiász (porckorongsérv) tüneteivel, ezért érdemes lenne elmenni egy ortopédushoz, esetleg egy röntgenfelvételt is csináltatni. A veseprobléma általában vizeletvizsgálatból megállapítható.
2019. aug. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Ha rossz a veséd, rendszeresen kellene vérvétel vesefunkció miatt. Első körben azért én szólnék a házidokinak. Ha nem küld tovább, legalább vérvételre, akkor mennék urulógushoz. Urulógiára nem kell beutaló, csak időpont. Menj el a tompa fájdalommal, csinálnak uh-t, vérvételt esetleg és vizeletvizsgálatot biztosan.

Ha te magad nem veszed komolyan sajnos más se fogja!

Ha egyáltalán nem mész dokihoz, magadat fosztod meg a gyógyulás lehetőségétől.


Más:

Kiskorod óta járnál dokihoz és minden doki azt kérdezi, terhes-vagy-e vagy lógni akarsz? nem egy doki vagy valamelyik szülőd viselkedését vetíted te ki minden egészségügyisre?

2019. aug. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

14 éves korom óta mondják ezt, pedig akkor esélyem se lett volna, most se, na mindegy.


A gyerekorvos, meg utána a 3 háziorvos nekem olyan traumát okoztak, az volt, hogy hogyan merészelsz odamenni.... Meg kinevetek, nem vettek sosem komolyan, meg be akarták magyarázni, hogy bolond vagyok, nem akarok suliba menni...


"iszont a gyakorlatlan ember könnyen összetéveszti a vesetáji fájdalmat a lumbágó, isiász (porckorongsérv) tüneteivel, ezért érdemes lenne elmenni egy ortopédushoz, esetleg egy röntgenfelvételt is csináltatni. "


Meg tudom különböztetni, teljesen más. Gerincferdülésem van, de a vesédnél van ez a tompa érzés, mintha feszítene, nehéz elmondani.


Akut vesegyulladásom volt nagyon előrehaladott állapotban. lőtte hetekig elzavart, meg kiröhögött, meg "hozzam be a terhes tesztet, ő is látni akarja, biztos benne". "arra képes hogy felül a buszra és tehres tesztet vegyen, vagy adjak pénzt?". Meg szóltam hogy annyira rosszul vagyok, hadd menjek be és kiröhögött, hogy "nem kell kényeskedni".


Nem akartam mondani, hogy akkoriban mitől lettem volna terhes a fénytől? Nem is voltam háziorvosnál azóta. Meg vérvételen sem, mint elmúlott.

2019. aug. 24. 12:41
 7/28 A kérdező kommentje:
Mármint az első elment az orvosk közül, utána meg betölteteln volt, majd jött egy helyettesítő, róla írok.
2019. aug. 24. 12:53
 8/28 anonim ***** válasza:
Csináltass egy hasi ultrahangot.Azt magánba is megtudod csináltatni.És,ha találnak valamit,akkor már megtudod mutatni a háziorvosnak vagy akihez mész.Ha nem találnak,akkor se hagyd annyiba a dolgot.Előttem már írták,hogy menj urológushoz vagy nefrológushoz.Nézz utána a neten,hogy milyen orvosok vannak a közelbe.
2019. aug. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
47%

Orvosként azt kell írnom, hogyha a kacsa nem tud úszni nem feltétlenül a víz a hülye. Amúgy szabad orvosválasztás van, ahhoz mész akihez akarsz.


Egyébként első körben, vérvétel, vizeletvizsgálat, meg maximum egy hasi ultrahang kell. Vérvételre és vizeletre normális háziorvos szívesen elküld évente egyszer, továbbá panasz esetén. Az ultrahangra lehet, hogy egy-két hónapot várni kell.

2019. aug. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
És sántít a történet. Szerintem kamu amit itt előadtál.
2019. aug. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!